D

Teğmen
27 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
24 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
6 yıl
Ev Sinema Sistemi Yardım
Merhaba. Evimde Samsung 3D 42 inç televizyon var. 6000 serisiydi sanırım. Evdeki internete wireless ile kendisi bağlananlardan. Şimdi 5+1 ev sinema sistemi almak istiyorum ama ne alacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Kırşehirde yaşadığım istediğim birkaç özellik var.
Şehirde radyo kanalı sayısı oldukça kısıtlı, bu nedenle evdeki internete bağlanıp radyo kanallarını dinleyebileceğim özellik arıyorum. İpad ve iphone kullanıyoruz. bunların bluetooth ile bu ses sistemine bağlanabilmesi ve müzik dinleyip film seyredebilmek istiyorum (mümkün ise)
televizyona da sorunsuz bağlanıp usb'den filmleri 5+1 seyredebilmek istiyorum.
salon 30m2 civarı apartman dairesi. yüksek ses aramıyorum. kaliteli müzik dinelemk istiyorum.
Rakam olarak 2-3bin tl'ye kadar olabilir.

Bu arada, D-Smart kullanıyorum
D
8 yıl
Mondial 151RS'imi Değiştirmek İstiyorum
Merhaba. Mondial 151 RS model, 2009 yılında sıfır km olarak aldığım motosikletimi değiştirmek istiyorum. Pek sık motor kullanmıyorum. Şu anda mondial'İm 2900km'de (İkibinDokuzyüz)!!!
Yerinde Honda Pcx veya benzeri bir motor düşünüyorum. Sorularım şunlar;
1. Elimdeki motoru ne kadara satabilirim? Sadece aküsünü değiştirdim geçen yaz. Şu anda da sorunsuz kullanıyorum. Kapalı garajda duruyor. Arkada da topcase var
2. Yerine alabileceğim hangi motoru tavsiye edersiniz? Maxiscooter istemiyorum çünkü şehirler arası hiç kullanmıyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
D
8 yıl
Başlangıç için Sony rx100-2 aldım
Merhaba. Yaklaşık 6 ay nasıl bir makina alacağıma karar vermeye çalışarak geçtikten sonra hafta sonu Seoul'den Sony Rx100-2 aldım.
Makina 670 dolar, taşıma çantası 45 dolar hafıza kartı 35 dolar toplam 740 dolara maloldu.
3 günde toplam 8-10 fotoğraf çekebildim.
Bu makinayı kullanan varsa nasıl kullandıkları, hangi modlarda çekimler yaptıkları konusunda bilgi paylaşırlarsa sevinirim. Şu anda nasıl kullanabileceğimi tam olarak bilemediğim için makinayla birbirimizi seyredip duruyoruz :((
D
8 yıl
Silverlight yüklenebilen cep telefonu var mı?
Merhaba. Hastanemizde kurulu bir PACS sistemi var. Tüm çekilen filmler (Tomografi, Mr, vs) bu sistemden hastane içindeki bilgisayar ekranlarından görüntülenebiliyor.
Hastane dışındayken de bilgisayardan bu filmleri görebiliyoruz. Bunu için silverlight programı yüklemek yeterli oluyor bilgisayara...
Bu filmleri gerektiğinde cep telefonumda da görebilmek istiyorum ancak kullandığım iphone 5 buna izin vermiyor.
Bu filmleri gösterebilecek bir telefon almak istiyorum ama bugün note 3 ile denediğimde onun da gösteremediğini üzülerek anladım.
Acaba bu programı yükleyip filmleri görebileceğim bir telfon var mı?
Yardımlarınız için şimdiden tşekkürler...
D
8 yıl
Motorsikletimi Değiştirmek İstiyorum, Yardıma İhtiyacım Var
Merhaba. 3 yıldır Mondial 151RS marka motor kullanıyorum. Sıfır aldığım araç şu anda 2700km'de. Pek fazla kullanamıyorum ancak daha kaliteli, güvenli, düzgün bir motor almak istiyorum. Çok deneyimli bir sürücü olmadığım için tekrar scooter düşünüyorum. Hızlı bir makina olursa basarım diye korkuyorum. Genellikle şehir içi kullanıyorum. Aslında şimdiye kadar şehirler arası yola hiç çıkmadım.
Aklımda Yamaha Xmax250 momodesign, Xenter150 ve Honda PCX var. Sizlerden görüş almak istiyorum. Bu scooterlar veya başka bir scooter olabilir. Vitesli hiç kullanmadım. Biraz korkuyorum ama vitesli olanlardan da tavsiyeniz olursa incelerim.
Hafta sonu ankarada bir gidip bakmayı planlıyorum. Sıfır düşünüyorum ancak az km'li 2.el temiz bir araç da alabilirim fiyat uygun olursa.
Şimdiden teşekkür ederim.
D
9 yıl
İnternetten Radyo ve Müzik Dinlemek?
Merhaba. Yaşadığım şehirde (Kırşehir) çok az sayıda radyo var. Evde sınırsız internetim var. Evdeki ses sistemlerimden internet radyo dinleyebilmek için iphone'u kullanıyorum ama her aramada vs radyoyu kesmek zorunda kalıyorum.
İnternetten radyoyu kablosuz olarak alıp ses sistemime kablolu olarak aktarabilecek bir cihaz var mı? Bu sorunu çözebilmem için ne önerirsiniz?
Teşekkür ederim.
D
9 yıl
Becker Map Pilot Sorunlu mu?
Merhaba. Yeni aldığım aracımda Becker Map pilot yüklü. Türkiye haritası da var ancak navigasyon tuşuna bastığımda "dahili pil yok veya arızalı, servisinize başvurun" diye bir yazı çıkıyor. Ok dedikten sonra navigasyon başlıyor. Her defasında navigasyon geçişte bu yazı çıkıyor.
Servise danıştım ancak henüz bana dönmediler. Konu ile ilgili bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum....
D
9 yıl
Mercedes C180AMG-BMW 316i
Merhaba. Sıfır km 2012 model C180 1.6 Turbo AMG veya 2012 model 316i (f30) arasında kararsız kaldım.
İkisi de 100.000tl civarı. Mercedes 7ileri otomatik, yeni motor. Compressor değil, turbo olarak geçiyor. 1.6 156HP. BMW 8 ileri otomatik 1.6 136HP.
Dİğer bir seçenek de 2011-2012 90.000TL civarına az kilometreli 320D. Yorumlarınızı ve tavsiye edebileceğiniz diğer araçları bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler
D
9 yıl
Kapalı otopark ısı yalıtım malzemesi
Merhaba. Yüksek giriş, altında kapalı otoparkı olan bir evim var. Kapalı otoparkı ıvır zıvır koymak için kullanıyoruz. Ev ile otopark arasında sadece asmolen olduğunu öğrendim. Şimdi otoparkın tavanına ısı yalıtımı yaptırmak istiyorum. XPS, EPS, Taşyünü ve Sprey poliüretan gibi seçenekler olduğunu öğrendim. Kırşehirde yaşıyorum. Şu anda ev 23 derece civarında olmasına rağmen yerler buz gibi. ısı kaybını nasıl en aza indirebilirim? Teşekkürler
D
11 yıl
Next Navigasyon Cihazı
Arkadaşlar merhaba. Ben de navigasyon cihazı almak istiyorum ve 2 gündür sürekli forumları okuyorum. Sonunda Next YE-GA 4624 ile Next YE-A 1050 arasında kaldım. 5" ekran istiyorum ama 4624 yorumları sanki daha iyi bir cihazmış gibi gösteriyor. 4.3" yeterli bir ekranmıdır acaba? Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim. FM transmitter ile mp3 çalarken ayni anda navigasyonu da aktif olan bir cihaz arıyorum. Tavsiye edebileceğiniz başka alternatifler de varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.