S

Çavuş
05 Temmuz 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
0 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
18 yıl
AÇILMAYAN LAPTOP
arkadaşlar,

Bir tanıdığımın amerikan alınma bir laptop' u var. Amerika garantisi devam ediyor. Bu nedenle kasasını açmıyoruz.

Makinanın açma düğmesine bastığınızda fan sesine benzer bir sesten başka bir şey duymuyorsunuz, ne görüntü geliyor ne de hata sesi. Pilini çıkartıp tekrar taktığımızda da sorun çözülmüyor. Ekran görüntüsü gelmediği için de birşey yapamıyoruz. Sizce olası sorun nerede olabilir ve nasıl çözülür?
S
18 yıl
PANASONIC GS-11 VIDEO KAMERAYI TAVSİYE EDER MİSİNİZ?
MERHABA,
ACİLEN PANASONIC GS-11 HAKKINDA YORUMLARINIZA İHTİYACIM VAR. GÖRÜNTÜ KALİTESİ ODA ÇEK,MLERİNDE İYİ Mİ? CANON MV-700 İLE KARŞILAŞTIRIR MISINIZ? BU MAKİNAYI TAVSİYE EDER MİSİNİZ? ALMAK ÜZERE OLDUĞUM İÇİN (900 MİLYON-PEŞİN) ACİLEN GÖRÜŞLERİNİZE İHTİYACIM VAR.


800,000 Pixsel
24 x optik / 800 x dijital zoom
SIS ( Super Image Stabilizer)tiresim önleyici
120 derece açılabilen 2,5 LCD ekran (105k Pixsel)
Renkli gece cekimi (2 lux)
Dahili LED ışık
1,3 sn hızlı baslama fonksiyonu
We kamera fonksiyonu
Free-style uzaktan kumanda
< Resime gitmek için tıklayın >
S
18 yıl
kartsız receiver tavsiyesi
arkadaşlar,
180 milyona kadar sorunsuz, kanal geçişi hızlı, gelişmeye açık (şifre çözme olayı için kullanılmayacak) receiver tavsiyesi rica ediyorum. Forum' da tavsiyelerin çoğu şifre çözme ile ilgili. İnternet ten alabileceğim siteleri de verebilirseniz sevinirim.
S
18 yıl
ACELE YARDIM ?...
Arkadaşlar bana yardım ederseniz sevinirim.
XP yüklü bilgisayarım normal olarak çalışırken geçen hafta bilgisayar kendi kendine açılıp kapanmaya başladı. Windows başlayıp kullanıcı isimlerinin olduğu ekran geleceği zaman koruma hatası verip tekrar kendisini kapatıyor ve bu bir döngü içerinde devam ediyordu. Bunun bir virusten kaynaklandığını düşünüp makinayı düşündüm. Hard disk NTFS dosya sistemine sahipti. Windows u kurma sırasında dosya kopyalayamama hatası verince bilgisayarı WIN 98 açılış disketi ile açıp FDISK yapıp diski FAT 32 ye göre yeniden böldüm ve FORMATLADIM. Garanti olsun diye önce WIN98 yüklemeyi denedim. KUR komutunu yazdığımda bilgisayar ekranı siyahlaşıp kilitlendi.Birkaç kez yeniden denedi isem de sonuç değişmedi. Dosya sisteminde bir sorun olduğunu düşünerek XP cd'si ile boot edip partitionları silip tekrar böldüm ve FAT 32 ye göre formatladım. Yine dosya kopyalayamama hatası verdi. Başka bir XP cd' si ile tekrar denedim ve yine sonuç değişmedi. Bunun üzerine partitionları silip NTFS göre formatladım. Yine dosya kopyalayamama hatası verdi. Bunun üzerine orjinal WIN NT' yi kurmayı denedim. Yine dosya kopyalayamama hatası verdi. Kısaca hiçbir işletim sistemi kuramıyorum. Partitionları ayarlarken hep 8 MB'lık bir alan kalıyor ve onu silemiyorum. Makina IBM ve XP lisanslı. Yardımlarınız bekliyorum.
S
19 yıl
windows me geri yükleme klasörü
merhabalar,

Bilgisayarımda çok yer kaplayan windows me geri yükleme klasörünü nasıl silebilirim?
S
19 yıl
Fare çıldırdı..?
merhabalar,
kullanmakta olduğum ps/2 farem istem dışı olarak ekrandaki
değişik yerleri tıklıyor, kapatıyor, şeklini değiştiriyor.
Üstelik bunları o kadar seri halde yapıyor ki herşey birbirine karışıyor. İlk olarak bilgisayarımda virüs olduğunu düşündüm.
Şu an Symantec Antivirus Corparate edition lisanslı virüs koruma programını kullanıyorum. Update edip tarama yaptırdım, herhangi bir virüs bulunamadı. İkinci olark çakışma vb. var mı diye donanım ayarlarına da baktım, ilginç bir durum da yok.

Siz ne dersiniz?
S
19 yıl
sorun nasıl çözülür?
merhabalar,
elimde 6 GB harddisk var. Harddisk i bağlarken iğnelerden birini içeriye kaçırdım. şu an harddiskim bilgisayar tarafından tanınmıyor.
bu sorunu nasıl çözebilirim?
S
19 yıl
monitör ayarları
merhabalar,
Phillips 107S monitör ve Asus 64 Mb Geforce2Mx400
ekran kartım var. 85 Mhz tazeleme hızında monitörüm default ayarda görüntü ekranımdan daha küçük olduğu için ekran ayarlarını kullanarak görüntüyü büyütüyorum. Fakat bu takdirde yazıların ve resimlerin görüntüsünde orjinallikten uzaklaşıyorum. Bu normal midir? Daha iyi bir görüntü nasıl alabilirim?
S
19 yıl
ACİL YARDIM!
oki 391 elite şeritli yazıcıdan dos' altında çalışan programlardan
rahatça çıktı alırken windows' ta çalışanlardan bir türlü doğru çıktı alamıyoruz(yazıcı sınama sayfası dahil). Garip garip fontlar basıyor. Yardım lütfen...
S
19 yıl
The Pentium 4 and RDRAM Yet Again?
By: Chris AngeliniWhether or not you dislike Rambus' business practices, it would be hard to deny that the i850E chipset is still one of the fastest platforms available for the Pentium 4. But as we all know, Intel has forsaken the RDRAM memory architecture in favor of single and now dual-channel DDR systems. Rambus isn't dead, though. We've previously discussed SiS' R658 chipset boasting PC1066 memory support. Well, according to my source, ABIT is on the verge of shipping its SI7 motherboard based on that same chipset, compatible with PC1200 memory.

Even more interesting, SiS recently announced plans for its R659 chipset with four channels of PC1200 RDRAM, offering an incredible 9.6GB per second of memory bandwidth. The North Bridge will be accompanied by SiS' 964 South Bridge sporting integrated USB 2.0 and Serial ATA. ASUS has already been named as a development partner, tentatively introducing the board in Q3 '03. With that in mind, it'd be safe to guess that SiS is aiming to support Intel's 800MHz front side bus Pentium 4. Interestingly, that processor will have 6.4GB of bandwidth, corresponding to a dual channel DDR400 platform. For now, I can almost guarantee that populating a four-channel board with PC1200 memory will be an expensive project, so you'd best start saving now if it sounds appealing.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.