M

Teğmen
27 Aralık 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
6 yıl
Video izlerken mouse gidip gidip geliyor
Videoyu tam ekran yapıp mouse u köşeye çekiyorum. Oynatma penceresi mouse falan gidiyor. Sonra tekrar mouse ile video pencereleri gözüküyor. 3 sn gözüküyor 3 sn kayboluyor böyle böyle devam ediyor. Çok rahatsız ediyor tam ekran hiç bir şey izleyemiyorum. Neden olabilir nasıl düzeltebilirim?

Sadece chrome da ve dizi sitelerinde oluyor. Youtube da olmuyor.
win 10
msi cx61 2pc
M
6 yıl
Cat5 dsl ışığı tepki vermiyor yardım
Merhaba arkadaşlar evde telefon hattı yok. Ev sahibi elektrik teknisyeni. cat5 kablonun mavi ve mavibeyaz uçlarını doğrudan ankestre kutusuna bağlamış. Bende diğer ucuna rj11 ile mavi ve mavibeyazı taktım. Modeme takıyorum ama dsl ışığı hiç yanmıyor. Yanıp sönmüyor bile.

Kablo biraz uzun acaba bunun sorun olma ihtimali var mı? Başka ne sorun olabilir? Neden dsl ışığı hiç yanmaz? Şimdiden teşkkürler.

Yalın Adsl 16 mbps ama az önce superonline ı arayıp 4 mbps yaptırdım(en az bu oluyormuş) belki faydası olur diye. Olmadı.
M
6 yıl
Ethernet Kablosu Telefon Hattına Bağlansa??
Yeni taşındığım evde ev sahibi elektrik teknisyeni. Yukarıdan kendi modeminden ethernet kablosu uzatmış. Önceki kiracılar onun internetini bu şekilde kullanıyormuş. Ev içinde telefon hattı girişi yok. Ben internet aboneliği aldım kendime. Bunun için ev sahibi ethernet kablosundaki mavi ve mavi beyaz kabloyu telefon hattına bağlamış. Bende kablonun diğer ucuna lan girişi taktım onuda modemin dsl kısmına taktım ancak dsl ışığım hiç yanmıyor. Yanıp sönme de yok.

Sormak istediğim bu ethernet kablosu lan kablosu yerine geçebilir mi? Ev sahibinin bu yaptığı doğruysa sorun ne olabilir?
M
6 yıl
48. gün nakil işlemi bitmedi ne yapabilirim?
Evet yanlış duymadınız. Bu mesajı yazdığım zaman 48. gün ve hala nakil işlemim gerçekleştirilemedi. Yaklaşık 15 km öteye taşındım ve inanır mısınız Everestin tepesi değil İzmir gibi bir yer ama 48. gün işte. Bekliyorum.

Bir sorum olacak. Aboneliğimi iptal ettirmek için 210 tl ödemem gerekiyor. Öğrenciyim 210 tl benim için büyük bir para o yüzden iptal edemiyorum. Acaba çok uzun sürdüğü için cayma bedelini ödemeden çıkabilir miyim? Hani tüketici haklarını korumayı amaçlayan bunun için kurulmuş vergi verdiğimiz bddk denen harika kurumumuz var ya? O belki böyle bir madde koymuştur? Nakil 30 günü geçerse taahhüt iptal olur gibi bir şey mevcut mu?
M
6 yıl
Çok garip bir wifiye bağlanmama sorunu
Arasıra wifi gidiyor ve bir laptop bir masaüstünden bakıyorum ikisinde de wifi sinyal bir artıp bir azalıyor. Bağlanamıyor. Telefondan bakıyorum gözüküyor ama bağlanmaya çalışınca kimlik doğrulama sorunu diyor. Mesela şuan düzeldi bağlandım ama internet gelmiyor. Modem arayüzüne girmiyor. Bekliyorsun bekliyorsun 10 dk sonra internet geliyor. Airties Air 5443 modem.
M
7 yıl
Teleservice Değişim Hakkında (su teması z3c)
Evet ilginç bir şekilde su geçirip hiç açılmayan telefonum teleservice tarafından değişime kabul edildi. Şuan değişim cihazı bekliyor diyor. Tahminimce sebebi hiç hasar, çizik olmaması ve suyun ses ve kamera tuşlarından geçmesi. Zaten suya tutmadan önce basınç testide yapmıştım ona rağmen su geçirmişti.

Şimdi sormak istediğim swap cihaz vb şeylere maruz kalmamak için para iadesi alma hakkım var mı? Şuan garanti belgesindeki tarihten 6 aydan fazla geçti ama servise verdiğim gün 6 aydan daha önce. Sonuçta şuan değişim hakkım var ve yapılacak. Bu durumda para iadeside mümkün mü?
M
7 yıl
Klasik bir su geçirme vakası daha Z3C
Telefonda hafif kir vardı ve her zamanki gibi baya toz olmuştu. 2-3 hafta önce en son çeşmede suya tutmuştum. Dün akşam basınç testi yapıp ardından yine suya tuttum. Sonra oturdum kulaklığımı takıp filmimi izlemeye devam ettim. Su tutmadan 3-4 dk geçti ve filmi izlerken kamera kendi kendine açıldı. O an içime kurt düştü zaten. Tüketici hakları heyeti şöyle bir gözümün önünden geçti. Sonra telefonu elime aldım kamerayı kapadım, kamerayı açtım, kamerayı kapadım, filmi açtım ve telefon kapandı. Açamayınca iyice emin oldum su kaçırdığından. Telefonu laptop fanının yanına koydum. Baya sıcaktı bilgisayar o yüzden 45 sn anca tuttum. Telefonu aldım ve basınç testinde olduğu gibi biraz sıktım. Kamera tuşundan su çıkmaya başladı. Sonra ses tuşundan da su çıkmaya başladı. 15 dakika kadar uğraştım. Sürekli su çıkıyordu. İçi iyice dolmuş. Çıkaramaz hale gelince sim ve hafıza kartını çıkarıp kapaklar açık şekilde pirincin içine attım. Şuan hala duruyor. Az önce denedim telefon hala açılmıyor.

-Screen lock ile kapatıyorum çift tıklama ile açıyorum telefonu. Yani güç tuşunu kullanmıyorum. En fazla 20 kere basılmıştır.
-Dock kullanıyorum. Yani kapakları toplasanız 10 kere anca açıp kapatmışımdır.
-Kamera tuşu en fazla 20 kere basılmıştır.
-Ses tuşları ise normal kullanım. Abartısı yok. Telefonu alalı 3-4 ay oldu sanırım.

Bu konuyu da aslında farkında olduğum şu ana fikri vermek için açtım:

**Demek istediğim telefona güvenerek asla suya tutmayın. Hatta basınç testine asla ama asla güvenmeyin. Basınç testi yapmadan suya tutmadım hiç. Son olayda öyle oldu ve gördüm ki su geçirdi. Bırakın yanlışlıkla dökülürse dayanıklılığını ortaya koysun. Bu suya toza dayanıklı sertifikalar başka da bir işe yaramaz gibi duruyor. Risk almaya ve sony'nin aptalca politikaları yüzünden tüketici haklarında paranızı almak için eziyet çekmeye değmez.

Bir akrabamın Z2c'si var. Kızı telefona çay dökmekten tutun duvara fırlatmaktan her şeyi yapmış ama telefon hala çok sağlam. Bunun gibi örnekler olduğu gibi bu tür dayanıksızlığa uğranılan örnekler de çok. Sertifikalar falan dalavere. Güvence yok. Sony garanti tarafından verilen bir güvenceniz hiç yok. Umarım bunların farkında olduğunuz halde sizlerin de başına gelmez.
M
7 yıl
Darbelere dayanıklı, tuşlu, şarjı iyi telefon
Merhaba. Darbelere dayanıklı, dokunmatik olmayan, konuşma süresi iyi olan telefon arıyorum. Fiyatı 350 yi geçmezse iyi olur. Dayanıklı telefonlar diye arıyorum hep akıllı telefonlar çıkıyor? Yardımcı olabilecek var mı?

Not: 3310 hariç
M
7 yıl
Pervane fandan ayrılmıyor - yağ damlatacak yer yok
Laptop fanım traktör gibi ses çıkarmaya başladı. Temizledim düzelmedi. Yağlamak için bilgisayarcıya götürdüm pervane çıkmıyor yağlayamam yenisi al dedi. Forumda falan araştırdım. Etiketi söktüm arkası sarı bir şey ile kapalı. Ne yapmam gerek?

Marka model: tt 6010m05f 396
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
M
7 yıl
Windows 10 Paralı Olacak Mı?
Merhaba windows 8.1 e sahibim. windows 10 a geçersem ileride güncellemeleri alabilmem için bir ücret talep edilecek mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.