X

Yüzbaşı
29 Ekim 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
83 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
X
3 ay
Eski çizgi filmi bulabilecek var mı
Yanlış hatırlamıyorsam eskiden izlediğimiz bütün çizgi filmleri peşpeşe gösteren komple bir çizgi film vardı. Bir tanesi bittiğinde ekranda boya badana yapan bir köpek çıkıyodu aşırı kalın sesli ve ağır konuşan bir seslendirmesi (türkçe) vardı sonra cebinden kocaman bir fırça çıkarıp ekranı boyuyodu başka bir çizgi filme geçiyordu. Bunu youtube 'dan bulabilecek var mıdır?
X
5 ay
Ton balığı yağı süzülünce içine ne kadar yağ kalır
Klasik bir dardanel ton balığı aldık diyelim, yağını süzdük. İçinde ne kadar yağ kalıyor? Ya da başka bir deyişle, konserve üzerindeki besin değerleri -ki özellikle yağ değeri- konserveyi süzdükten sonraki değerler midir?

Örneğin 11,7g yağ olduğu yazıyor konserve üzerinde. Ben bu konserveyi süzdükten sonra yağ yine 11.7 gram mı? Orada ki 11.7 gram direkt balığı içindeki yağ mı oluyor?

İnternette direkt olarak ton balığının değerlerine baktığımda yağ oranının çok çok düşük olduğunu gördüm o yüzden kafam karıştı.
X
7 ay
Samsung - Xiaomi geçiş nasıl yapabilirim yedekleme
Samsung cihazdan xiaomi cihaza geçeceğim yarın, online veya fiziksel farketmez özellikle fotoğraflarımı ve whatsapp mesajlarımı nasıl diğer telefona aktarır, yedeklerim? Google drive yedeklerini açtım şu an yedeklemeyi yapıyor ancak fotoğraf ve videoları "fotoğraflar" uygulamasına yedekliyor ve bu yedeği diğer telefonun galeri uygulamasına aktaramıyorum. En net yöntem nedir tavsiyesi olan var mı acaba?
X
7 ay
S10+ Plus Nice Lock Edge Ligthing+ Yükleyemiyorum
Cihazı yeni aldım sanırım One ui 3.1 ya da Android 11 sebebiyle bilmiyorum Edge lighting+ ve task manager uygulamaları, "this app version is not compatible with this version" hatası alıyorum son sürümü kullanmama rağmen. Var mıdır çözümü? İki uygulamaya da ihtiyacım var hem kamera etrafında bildirim için hem de son uygulamaları açtığımda bir önceki uygulamayı ortaya almaması için.
X
9 ay
Ankara yenimahalle ekspertiz tavsiyesi
Gimat podium avm civarı güvendiğiniz ekspertiz var mıdır? 18 model bir araç yakınım için arıyorum. Teşekkürler
X
11 ay
MSI RX5600XT Gaming X kullanıcıları bakabilir mi
Bu kartı kullanan arkadaşlar, kartın fabrikasyon ayarında, GPU çekirdek frekansı sizde de 1780 değil mi? Aşağıdaki ile aynı yani.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu şartlarda kartınızın boştaki sıcaklığı (bilgisayarı ilk açtığınızda değil de, açıkken üzerinden zaman geçtikten sonra, veya bir oyundan çıktıktan sonraki sıcaklığı) , RDR2 veya CP2077 veya GTA5 'teki sıcaklık durumları nedir?

Son olarak kartınızın çekirdek frekansı bu oyunlarda hangi değerde seyrediyor? Acaba kartımda olması gerekenlerin dışında bir durum mu var diye kafama takıldı.

Benim kartım; boşta 54-55 derecelere kadar çıkıyor görüldüğü üzere. GTA5, CP2077 veya RDR2 'de ise 59-60-61 derecelerde seyrediyor, fan hızı da %45. Yine bu oyunlarda çekirdek frekansı ise 1745 civarı. Sizlerde durum nedir? Kartın incelemelerdeki sıcaklık değerleri bendekilerden daha düşük olmasına karşın, internette kartı yeni alanların satış sayfasındaki yorumlarına baktığımda benimkine yakın değerler olduğunu gördüm.
X
11 ay
F1 2020 ERS Sorunu
Turun başından itibaren düzlüklerde ERS kullanmaya başlıyorum, genelde kısa düzlüklerde hiç ellemiyorum mod 1 de bekliyor, düzlük uzun ise düzlüğün hemen başında overtake moduna getirip yardırıyorum. Pistin yarısından biraz daha sonra artık ERS kullanmama izin vermiyor, ya da ERS arızalanıyor ya da bir kural var F1 'de fakat ben bilmiyorum çok fazla kullandığım için vesaire mi oluyor. Bu çarpı işareti çıktığında daha benim %70-80 arası ERS dolu oluyor bu arada.

< Resime gitmek için tıklayın >
X
geçen yıl
VLC Player IPTV Listemi Açmıyor
Önceden farklı bir IPTV sistemi kullanıyordum, bugün değiştirdim. Eskisine göre elime geçen linkte ufak bir farklılık var.

sonu; "type=m3u_plus&output=mpegts" olarak bitiyor.

Eskisinde aynı link; "type=m3u_plus&output=ts" olarak bitiyordu.

Özetle birinde output "ts" şimdikinde ise "mpegts" zannediyorum ki bundan dolayı VLC ile açamıyorum. Nasıl çözerim? Windows IPTV Player denedim ancak dizileri açmıyor orası da. En beğendiğim VLC idi. VLC 'de açmanın bir çözümü var mıdır?
X
geçen yıl
F1 Serhan Acar anlatımı ile hangi kanalda izleyebilirim
Bahreyn1 yarışında bakmadığım kanal araştırmadığım site kalmadı, hiçbir Türkçe yayın göremedim. Dedim heralde yok yayın. Sonra yarıştan sonra Türkçe kesitler çıktığını gördüm. Nerden izleyebilirim bu Türkçe yayını? Sakhir gp mesela?
X
geçen yıl
Chrome YouTube koyu tema gecikmesi ve ayarları değiştirememek
Dün gece bilgisayarıma format attım, lisans kaydım Windows hesabımda olduğu için hemen ayarlarım vesaire her şey senkronize edildi. Bilgisayar ismi cismi. Sonra Chrome indirdim, malum onda da hesabım var ve senkronize kullanıyorum, ona da girdim senkronize etti yer işaretlerim şifrelerim geldi.

Bugün fark ettim, YouTube'da hiçbir ayarı değiştiremiyorum. Temayı açık yapacağım örneğin, sayfayı yeniden yüklediğimde "cihaz teması" ayarına geri dönüyor ve o da koyu tema ancak şöyle bir şey var, YouTube'yi her açtığımda önce bir beyaz tema yükleniyor 1 saniyeliğine, sonra koyu temaya geçiyor. Aynı şekilde dil ayarlarını vesaire de hiçbir şeyi değiştiremiyorum, eski ayarlarına geri dönüyor. Google hesabıma bağlı sadece iki cihaz var, birisi bu bilgisayarım, diğeri de telefonum başka bir cihaz bağlı değil. Arada bir senkronizasyon sorunu var gibi ancak ne denediysem çözemedim. Sorunu da anlayamadım zaten tam olarak. Önerisi olan var mıdır?

Bu arada aynı sorun Opera'da yok. Orada değişiklik yapabiliyorum veya önce açık sonra koyu tema yüklenmesi gibi bir durum yok.

Senkronize edilmiş verileri sıfırlamayı denedim, çözüm olmadı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.