C

Er
10 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
40 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
2 yıl
2000-2300 TL monitör önerisi 27 inch (oyun,film)
Merhaba arkadaşlar, 2 aydır monitör araştırıyorum. Kafam allak bullak oldu. Ghosting, ışık sızması, renk canlılığı, ölü piksel vs. gibi sorunlar kafamı karıştırdı hep. Hangisine baksam hep bir arızası var bir eksiği var. Kaliteli bir şeylerde 4000 TL den başlıyor.

Ekran kartım 5600XT, 2k monitör alacaktım fakat bu ekran kartıyla yetersiz performans alamayacağım için 1080p düşünüyorum. Zaten 2k monitörlerin fiyatı beni aşıyor.

Tercihlerim kavisli olması, gözlerim biraz bozuk olduğu için düz ekranda sağa sola bakmak istemiyorum. kavisli ekranda 30-40 saat bakmışlığım var internet kafede gayet beğendim. 27 inch düşünüyorum ama kararsızım pikselleşme yapar diyorlar. Fakat ben monitöre en az 40-50 cm mesafeden bakıyorum dibine girmiyorum. Bu mesafede 27 inch uygun olur mu?

Cs go, lol ve hikayeli oyunları bol bol oynarım. Ayrıca film ve diziyi aşırı izlerim. Bunları dikkate alarak monitör önerir misiniz? VA panel düşünüyorum. Ghosting olmayan fazla, ışık sızması vs sorunları olmayan monitör önerilerinize açığım. Yani eğer gerçekten hakediyorsa bütçeyi zorlayarak 2500 TL civarına çıkartabilirim.

Aklımda AOC C27G2U/BK var öncelik olarak. Asus VG27VQ bu model de karşıma çıktı. Bunun parlaklığı 400cd emin olamadım. Lütfen yardım edin. Gece gündüz monitör araştırmaktan yoruldum.
C
2 yıl
İleriye Dönük Kaliteli Sistem Toplama 6000-6500 TL
Kardeşlerim 2 haftadır 6000-6500 TL arası bir sistem toplamaya çalışıyorum. Gece gündüz demeden, birçok platformları takip ederek güzel bir şey oluşturmaya çalıştım. İleriye dönük olması çok önemli, 3-4 sene sonra yükseltmeleri rahat yapayım istiyorum. Şimdilik kaliteli, uzun vadeli parçaları topladığımı umuyorum. Sizden istediğim; şunu değiştir daha uzun vadeli olur ya da ekran kartını düşür işlemciyi yükselt gibi fikirler.

Sabit olanlar: İşlemcinin AMD olması, ekran kartının NVIDIA, anakart olarak X570 düşünüyordum ama bütçeyi bayağı aşıyor.

Topladığım sistem şu şekilde:

Anakart: ASUS TUF B450 PRO GAMING>>>>>>>1040 TL
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600>>>>>>>>>>>>1672 TL
Ekran kartı: ASUS TUF 3 GTX 1660S>>>>>>>>2538 TL
RAM: XPG 3200 MHz 8 GB >>>>>>>>>>>>>>289 TL ------->3-4 ay sonra 1 tane daha alacağım.
Kasa+PSU: Corsair Spec-Delta 650W >>>>>>>>955TL (-100-300 fiyatla daha düşük PSU'lu kasalar olabilir)
TOPLAM: 6495 TL (sistem akakce sitesinde ki en ucuz parçalar)

Ya da gaming.gen.tr de ki CYBER-1660S>>>>>6086 TL olan sistemi de düşünüyorum ama parçaların birkaçı kalitesiz gözüküyor gibi. (Isınan ekran kartı gibi)

Topladığım sistem bu şimdilik, daha kaliteli ve ileriye dönük parçalarınız için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Aslında bütçemi 6100 TL civarı zorlayabiliyorum; ama kaliteli sistem için bir tık(6500) gibi zorlayıp sağdan soldan borç alacağım.
C
5 yıl
Matematik veya Fizik bölümünü okuyan arkadaşlar gelebilir mi?
Matematik ya da fizik okuyan arkadaşlara sorum olacak. Bu sene kötü bir sonuç geldi benim için. Bu iki bölümden birisini tercih edip TYT ve AYT'ye 2 sene daha hazırlanmayı düşünüyorum. Bu bölümlerden birisini okurken fizik ve matematiği geliştirmiş olurum diye düşünüyorum. İnternette biraz araştırma yaptım. Bölümler aşırı zor diyenler var. Matematik ve Fizik sevdiğim dersler temeli yeni yeni oturttum ama olsun. Seviyorum bu dersleri.

Yani sorum şu bu bölümlerden birisini okurken TYT ve AYT ye çalışmakta zorlanır mıyım? Mantıksız bir seçim mi yapıyorum? Yoksa TYT ve AYT daha iyi hazırlanmak için başka bir bölüm mü tercih etmeliyim?

Şimdiden ilgili arkadaşlara teşekkürler.
C
9 yıl
TeamSpeak girince Mavi ekran hatası alıyorum YARDIM!!
Arkadaşlar konuda belirttiğim gibi teamspeak 3de servere bağlanınca mavi ekran verip restart yapıyor pc. Antivirüsle tarattım pcyi temiz. bi kaç aydır böyle her girişte teamspeak servere bağlanınca mavi ekran verip restart yapıyor pc. bi hayırsever el atsa şu konuya.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.