A

Er
18 Nisan 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
1 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
8 yıl
hakemlerin tuttuğu takımlar
Fırat Aydınus bizim maçlarımıza her atandığında beşiktaşlı olduğunu tüm medya bangır bangır bağırırdı. Zekeriya Alp için de aynı şeyleri yazıp durdular. Diğer hakemler ve mhk başkanları için de aynı yayınların yapıldığını gören var mı?
A
8 yıl
tff ve digitürk ün halkımızın dejenere olmasındaki payı
Zaten millet olarak (Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Zazasıyla, vs) adalet duygumuzun gelişmiş olduğunu düşünmüyorum. Kendi mağduriyetimizde ortalığı yıkmamıza rağmen başkalarının acısı bizde hiç merhamet hissi uyandırmıyor.

Bir de üstüne yayıncı kuruluşun ve federasyonun biraz daha fazla kar etmek için maçlarla, hakemlerle oynaması karakterimizi iyice bozuyor. Maçlardan sonra yapılan yayınlardaki yorumların çoğu da gerçeği bulma değil, reyting ve kar amaçlı.

Karakteri yeni olgunlaşan çocuklar bu düzeni normal algılayıp dahil oluyorlar. Fb ve Gs taraftarları, yarışta öne geçmek uğruna her adaletsizliği mübah görüyorlar. Hatta kendi lehlerine adaletsizliği arzuluyorlar ve haksızlıkla ezmekten zevk alıyorlar. Öyle düşünüyorum ki, haksızlık bizim lehimize olsa biz de bundan memnun olacağız. Renklileri hakemlerle geçsek bu bizde de tatmin duygusu yaratacak.

10-15 milyondan fazla gencin her hafta düzenli takip ettiği bir organizasyonda adaletsizlik, haksızlık, merhametsizlik, çifte standart bu kadar normalleştiriliyorsa, bu 10-15 milyon gençten, ileride ülkemizi kalkındırmayı, barış ve demokrasi havarisi olmalarını, çalışkan ve dürüst olmalarını bekleyemezsin.

Bu yüzden diyorum ki, bu ligdeki pisliklerde art niyetli katkısı olan tüm hakemler, yöneticiler, federasyon yetkilileri ve yayıncı kuruluş yetkilileri, hepsi farkında olsalar da olmasalar da gerçek vatan hainleridirler.

Çünkü bir vatanı bölebilecek tek şey, o vatanda adaletin ve adalet duygusunun olmamasıdır. Başka hiç bir şey bir vatanı kolay kolay bölemez. İNŞAALLAH biz o günleri görmeyeceğiz, ama o gün geldiğinde sosyologlar bölünmenin nedeni olarak toplumda adalet duygusunun dejenerasyona uğramış olmasının ne kadar etkili olduğunu söyleyecekler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.