Q

Er
21 Aralık 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
22 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Q
9 ay
UYARI ! @Donanimist nickli kişinin dolandırıcılık durumu.
Merhabalar, kendisinden rtx 3070 aorus master bir ekran kartı alacaktım 13.500 TL ye fakat kesinliği mevcut değildi. Kendisi ile görüşme sağladık ancak kapora atarsam ürünü bir süre tutabileceğini ve almaktan vazgeçer isem kaporayı tamamen iade edeceğini söyledi. 500 TL kapora yolladım kendisine sağlık durumları nedeni ile de akşamına alamayacağımı belirttim. Ertesi gün kendisi 400 TL hesabıma geri yolladı. 100 TL yi ise ortağından alıp döneceğini belirtti. 1 hafta geçti yazıyorum hastahanede olduğunu söylüyor fotoğraf atıyordu.

Bugün (26 kasım) kullanmış olduğu numarayı aradığımda ulaşılamadığını gördüm. Sağlık durumlarını bildiğimden sık boğaz etmek istemedim. Ardından 22.00 sularında Whatsapp üzerinden önceden konuştuğumuz numaradan bir arama geldi. Telefonu bir hanımefendi açtı ve "Cenk" diye birinin size bir borcu mevcut mu ürün sattı mı size gibi sorular sordu. Ben de durumu kendisine anlattım. Hanımefendinin olayı açıklamasından sonra şok yaşadım. Kendisi hanımefendinin telenonunu, numarasını ve whatsapp ını çalmış ve gerek DonanımHaber üzerinden gerek diğer sosyal mecralardaki gruplardan bir çok kişiyi önden havale alarak, kapora alarak vb. dolandırmış. Kendisi kayıplara karışmış. Hanımefendi de bu kişileri (ben dahil) arayarak konu hakkında destek istiyor. Gerekli mecralarda uyarı paylaşmamı vb. istedi. Onlarca kişinin konuşma kaydı, dekont kayıtları vb. var ve 33.900TL , 3500TL, 7000TL gibi uzayan büyük miktarlar da mevcut.

KVKK kapsamında aleyhime bir durum olmaması açısından hanımefendinin ulaştırdığı ekran görüntülerini,dekontlarını paylaşmak istemedim fakat durum böyle. Kendisi çok zor durumda olduğundan ve ben de 100 TL (az bir miktar gibi gözükse de günümüz şartlarında 10 TL bile bir insan için önemli bir mebla) dolandırıldığımdan hanımefendiye yardımcı olmak adına bu konuyu açtım.

EDİT : @donanimist isimli arkadaşımız özel mesaj yoluyla benim ile iletişime geçti ve farklı bir gsm numarasından kendisi ile görüşme sağladık. Hanımefendinin anlattıkları ve kendi anlattıkları tamamen zıt şeyler ve 1. görüşten bir şahitlik bulunmadığından dolayı tabii ki de o haklıdır bu haklıdır diye kesin bir yorum yapamam. Fakat kendisi benimle güzel bir iletişim sağlayıp bana olan ödemesini anında gerçekleştirdi. Önceden satış yapmış olduğu telefonu elinde olmadığından DH Forum üzerinden satış yaptığı mağdur olan kişilerle iletişime geçip durumu telafi etmeye bu çıkan "söylentileri" düzeltmeye çalışıyor. Tekrar söylemek istiyorum ki tabii ki kim haklı kim haksız kim doğruyu söylüyor kesinlikle bilemem ve ortada kalmak istemem fakat kendisi bana ödememi sağladı ve benim bir sorunum kalmadı bunu belirtmek isterim.
Q
8 yıl
Elinde Athlon 64 x2 işlemci olan varmı
Merhaba donanımhaber ailesi. Ben bilgisayarımı yaklaşık 4-5 sene önce yenilemiştim Amd Sempron 145 Processor model işlemci almıştım. 4 GB da Ram im var , ekran kartım bir kaç kere değişti ama inanın ki çok dandik. Ram'imden gayet memnunum. Neyse konuya gireyim Elinde Satılık :

-AMD ATHLON 64 X2 DUAL CORE PROCESSOR 5200+ MODEL İŞLEMCİ (BAŞKA MODELLER OLMASIN AMA ÖNERİ ALABİLİRİM)

-ZOTAC NVIDIA GEFORCE GTX 550 Tİ EKRAN KARTI (VEYA BUNA YAKIN BİR EKRAN KARTI MİNİMUM 1 GB VE 128 BİT OLACAK)

Olan varmıdır ? Yardımlarınızı bekliyorum :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.