U

Teğmen
02 Eylül 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
66 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
U
geçen yıl
TOSHIBA SATELLITE L650 1DE - KINGSTON SA400S37 240GB SSD
Merhasbalar,

Aşağıdaki laptop'a aşağıdaki SSD uyumlu mu?;;

Laptop; TOSHIBA SATELLITE L650 1DE
https://tr.dynabook.com/discontinued-products/satellite-l650-1de//

SSD; KINGSTON SA400S37 240GB
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01N5IB20Q/ref=ppx_yo_dt_b_asin_image_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
U
2 yıl
Iphone 11 Pro Max Çoklu / Kablosuz Mikrofon
Selamlar,

Iphone 11 Pro Max 256 gb'e çoklu mikrofon ile bağlanılabiliyor mu? Eğer oluyorsa kablosuz mikrofon tavsiyeleriniz ne olabilir?

Örnek senaryo; 2 kişi 2 kablosuz mikrofon ile, 5m uzaklıkta video kaydı ile karşılıklı röportaj yapacak.
U
2 yıl
Netflix tüm interneti kendisine çekiyor
Selamlar,

PS4 Pro ile Netflix uygulamasını, wifi aracılığıyla kullanıyorum. İçerikleri izlerken aynı ağdaki diğer tüm mobil cihazlarda ve bilgisayarda wifi bağlantısı kopuyor, ünlem simgesi çıkıyor. İnternet tamamen Netflix ve PS4'e odaklanıyor. Modem ayarlarından kaynaklanıyor olabilir mi? Modemin markası, modeli; Zyxel VMG3312-B10A v2 300Mbps.

Teşekkürler.
U
2 yıl
Iphone 11 Pro Max 256gb Gold - IMEI kayıt hakkında
Merhabalar,

Vodafone UK'den tarifeye ek Iphone 11 Pro Max 256gb Gold aldım.

Türkiye'de akrabamın üzerindeki hattı kendi üzerime devralacağım, E-devlet'de hat benim üzerimde görünecek ve böylece pasaportuma, benim üzerimde olan bu hatla beraber IMEI kaydını işleteceğim ve telefonla hattı bu akrabam kullanacak.

Öğrenmek istediğim konular;

*Bu kaydın geçerliliği 3 sene mi? Yani 3 sene sonra cihazın şebekesi gider mi? Bu 3 senelik süreden kastım benim yeni cihaz kaydettirme süremin sıfırlanması değil yani.

*E-devlet'de pasaportuma kayıtlı başka bir cihaz varken yeni bir cihaz daha kaydedebiliyor muyum? Şuan 3 seneyi geçmiş başka bir kayıt var. Eğer tek kayıt hakkım varsa eski cihazı kayıttan silmeli miyim? Silersem bu eski cihazın şebekesi gider mi? Çünkü eski cihazı da başka bir akrabam aktif olarak kullanıyor. (Samsung Galaxy S7 Edge)

*Akrabamın hattını üzerime aldığımda ve E-devlet hesabıma yansığında bu hatta hemen IMEI kaydı yapabilecek miyim? Yani devir hatlarda oluyor mu ve belirli bir süre hattın bende olması mı gerekiyor?

Teşekkürler.
U
2 yıl
IPTV, TUNER ONCELIKLI KALITELI RECEIVER ONERISI
Selamlar,

Forumda çok fazla cihaz tanıtılmış ve çok fazla teknik detay verilmiş, biliyorum fakat çoğu cihaz eskimiş ve kriterlerimi basitçe daraltmak istedim. Güncel cihaz önerilerinizi bekliyorum;

Donanım + kumanda kalitesi yüksek
IPTV stabilitesi ve kullanım kolaylığı (.m3u playlist ile server tarafından otomatik güncellenebilmesinin yanısıra kanal listesine manuel hükmedebilen uygulamaları içeren, tercihen kanal logosu görünümlü)
Harici veya dahili wifi olmasa da olur, ethernet ile bağlayacağım
DLNA özellikli
Biss key kıran
Tercihen Android telefonu uzaktan kumanda gibi kullandırabilen, store'da Android uygulaması olan
Tercihen 4k, (4k yayınları hevc64 olarak çevirse daha iyi olur, TV 4k değil) en az HD, tunerli. Görüntü kalitesi çok çok önemli. Uydu yayınlarını ağırlıklı izleyeceğiz.
Tercihen ithal, Avrupa malı ürün
Android önceliği yok, Netflix / Youtube'u PS4 ile hallediyoruz. (Fakat Android yükseltme yapabilen markalar ve Turkcell TV+ uygulamasını çalıştırabilen cihazlar varsa Android öncelik olabilir.)
Hiremco, Spybox baştan eledim.
Max 1000TL

Gönül güncel Linux tabanlı Enigma; Dreambox, Vu+, Gigablue (her ne kadar yerli olsa da) cihazlar ister de fiyatlar malum.

Virüs ortamında yurtdışından getirtmek sorun olup uzun sürebilir, mümkünse yurtiçinde bulunabilen, orjinal ithalatçı ürünleri olabilir.

Teşekkürler.
U
4 yıl
NEW TV AZERSPACE BISS KEY
Merhaba arkadaslar, Azerspace 46 derecede yayin hayatina baslayan Kirgiz NEW TV kanalinin biss keyi nedir? Suan hicbiryerde bu bilgi yok ve kanal sifreli. ŞL maci veriyor suan. ☺
NEW TV
11015 H 13000 SID 7
U
6 yıl
HIREMCO Z HD PLUS - GM SPARK 1200 HD - RL TS4000 HD
Merhaba arkadaşlar,

Uydu sistemleri ve receiver modellerine ilgi duymama rağmen pek fazla cihaz deneme fırsatım olmadı. Orta yollu bir paylaşımlı, modül, kart girişli, kıl, tüy vs.'li uydu alıcıları arasında aşağıdaki 3 model revaçta;

HIREMCO ZAPPER HD PLUS (150 TL civarında)
GOLDMASTER SPARK 1200 HD (200 TL civarında)
REDLINE TS4000 HD (180 TL civarında)

Ya da pek fazla denenmeyen, muadili olan modeller arasında tavsiyeleriniz de olabilir. Bu işlerde işlemci ve donanım kalitesinin ön planda olduğu aşikar. Uzun ömürlü olması gerektiği de ortak noktamız.. Forumda tüm modeller hakkında pekçok şey elbette yazılmış, çizilmiş fakat çoğu güncelliğini yitirmiş. 400 TL üzeri modelleri ayrı bir dünyaya koyarak yarı profesyonel kullanıcılar için bu başlık altında fikir ve öneri sunalım.

Teşekkürler.
U
7 yıl
......
yanlıslıkla acıldı silinmeli
U
7 yıl
TURKSAT 2/3/4A 42.0E TOPLAM FREKANS VE KANAL SAYISI
Üstadlardan an itibari ile (18.09.2014 / 23:30) 42.0E yörüngesinde bulunan uydularımızdaki toplam 3D - HD - SD kanal sayılarını ayrı ayrı rica edebilir miyiz? Şifreli/şifresiz fark etmez. Ayrıca TP frekans sayısını da rica ederiz.
U
7 yıl
TURKSAT 4A UYDUSUNA FREKANS GECISLERI VE UCRETSIZ HD YAYINLAR HAKKINDA
Arkadaşlar merhaba,

Bu konu gerçekten çok uzadı! 15 Temmuz 2014 tarihine gün verildi, neredeyse 15 Eylül'e yaklaşıyoruz. Forumdaki çeşitli başlıklarda ilgili kurumlara lanet yağdırıyoruz. Bazı arkadaşlar haklı olarak teknoloji özürlüsü insanımızı kastedip, dolayısıyla bir avuç topluluk olduğumuzu da savundu. Bence bu yanlış. Birlikten kuvvet doğar. Her zaman birkaç kişi bir kişiden iyidir. O yüzden TURKSAT'a sürekli yazın ve çekinmeyin. Sözünüzü ahlak kuralları içerisinde esirgemeyin. Birilerinin beklediğini ve bazı şeylerin fakında olduğunu bilsinler. Birincisinde oralı olmazlar, İkincisinde göz ucuyla bakarlar, Üçüncüsünde dikkatlerini çeker, Dördüncüsünde ve sonrasında rahatsız olurlar. Benim onlara son gönderdiğim mesaj;

quote:

20 Milyon TURKSAT kullanıcısı 4A'ya geçiş tarihi bekliyor. Sabırsızlıkla ücretsiz HD kanal bekliyor. Verilen geciş tarihinin üzerinden neredeyse 2 ay geçecek hala bir tarih vermediniz. Halkın parasıyla alınan uyduyu uzayda çürütmeye, ömründen yemeye hakkınız var mı?


TURKSAT iletişim formu: http://www.turksat.com.tr/tr/iletisim-bilgileri
Mail adresi: info@turksat.com.tr

Lütfen bu konuya gönderdiğiniz mesajı ve bir mucize olur da cevap alabilirseniz aldığınız cevabı yazın.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.