R

Er
28 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
R
8 yıl
Yüksek lisansta harç var mı ?
Arkadaşlar merhaba,

Yüksek lisansta herhangi bir ücret, harç vs. var mı acaba ?
R
8 yıl
##### TOBB ETÜ DONANIMHABER ÖĞRENCİ TOPLULUĞU #####
TOBB ETÜ DONANIMHABER ÖĞRENCİ TOPLULUĞUNA HOŞ GELDİNİZ
< Resime gitmek için tıklayın >
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ya da kısaca TOBB ETÜ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin bir iştiraki olan Türkiye Odalar ve Borsalar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2003 yılında Ankara'da kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Üniversitenin kurulmasına ilişkin karar 1 Temmuz 2003 tarihli ve 25155 sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır. TOBB ETÜ'yü Türkiye'deki diğer üniversitelerden ayıran en büyük farklılık Ortak Eğitim programıdır. Ortak eğitim programı sayesinde mezun olduğunda iş tecrübesi bulunan bireyler yetiştirmeyi öngören üniversite 2004–2005 eğitim-öğretim yılında Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi olmak üzere 3 fakültedeki, 7 bölüme alınan 270 öğrenciyle eğitim-öğretime başlamıştır. TOBB ETÜ, öğrenci almaya başladığı ilk dönemde öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ilk 5 üniversite arasına girmiştir.

Üniversite eğitimi süresince özel sektörde ya da çeşitli kurumlarda, toplamda bir yıl maaş alarak çalışma tecrübesi kazandıran ortak eğitim programını Türkiye'de uygulamaya başlayan ilk üniversite olan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, sektörün gereksinim duyduğu nitelikli insan gücünün sektöre kazandırılması, teorik ve pratik eğitimin birlikte verilmesini ve üniversite-sanayi koordinasyonunun sağlanmasını hedeflemektedir.

Üniversiteleri akademik başarıları bakımından değerlendiren ve sıralayan URAP tarafından 2012 yılında yayınlanan başarı sıralamasına göre TOBB ETÜ, 2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler Genel Sıralamasına göre 51 üniversite arasından 1. sırada yer almıştır. Ayrıca yine 2012'de URAP tarafından yapılan ve tüm vakıf üniversitelerinin bulunduğu sıralamada TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi en iyi ilk 5 üniversite arasında yer almaktadır.


KAYNAK: VİKİPEDİ'DEKİ TOBB ETÜ MADDESİ
< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

TÜM VAKIF ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASI(2013):
< Resime gitmek için tıklayın >

quote:


2013 GİRİŞLİLER:

1) Morpheus8 - Endüstri Mühendisliği
2) elif781995 - İngiliz Dili ve Edebiyatı
3) JackBlack[JB]- Tıp fakültesi
4) mrwee_m- İşletme
5) umutciya15 - Elektrik Elektronik Mühendisliği
6) seroomany - Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği
7) nirvana61- Hukuk
8) Eszalesk - Psikoloji
9) welcometothefamily-Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği
10) Feint-TR - Bilgisayar Mühendisliği
11) btrhan - Endüstri Mühendisliği
12) WiddLe - İngiliz Dili ve Edebiyatı
13) NolanRoss - Bilgisayar Mühendisliği
14) LazyRich - Uluslararası İlişkiler
15) cureshat - İktisat
16)Brsntrk - İşletme
17) pleasedontcry - İşletme
18) xlash - Bilgisayar Mühendisliği
19) ozcnnmnee - Türk dili ve edebiyatı
20)cchokoboy - Bilgisayar Mühendisliği
21) Le Chatelier - Elektrik-Elektronik Mühendisliği
22)mert560- Siyaset Bilimi
23)yemreduman - İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı


2013 girişliler için FACEBOOK SAYFASI:https://www.facebook.com/pages/TOBB-ET%C3%9C-2013-Giri%C5%9Fliler/209114332580272?ref=hl


TOBB ETÜ İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ PAYLAŞIMI BURADA YAPALIM, ELİMİZDEKİ FOTOĞRAF, VİDEO, BİLGİ ,GÖRÜŞ, ÖNERİ VE ELEŞTİRİYİ BURADA PAYLAŞALIM VE TARTIŞLALIM. HER ŞEY ÜNİVERSİTEMİZİ DAHA İLERİYE GÖTÜRMEK İÇİN. TOBB ETÜ'YE GİRDİĞİMİZ GÜNDEN BERİ ARTIK BU ÜNİVERSİTE BİZİM ETİKETİMİZ, ONU DAHA İLERİYE GÖTÜRMEK HER ZAMAN BİZE ÇOK ŞEY KAZANDIRACAKTIR. SONUÇTA ÖMRÜMÜZ BOYUNCA TOBB ETÜ MEZUNUYUZ DİYECEĞİZ. BU OKUL NE KADAR GELİŞİR VE İYİYE DOĞRU GİDERSE BU DURUM BİZE DE O KADAR ÇOK ŞEY KAZANDIRIR, UNUTMAYALIM. TÜRKİYE'NİN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİNDEN BİRİNE GİRDİK ARKADAŞLAR


ARKADAŞLAR TOBB ETÜ DONANIMHABER TOPLULUĞUNA ÜYE OLAN BÜTÜN ARKADAŞLARDAN İMZA KISMINDA TOBB ETÜ-DONANIMHABER LOGOSUNU KULLANMASINI RİCA EDİYORUM. YAPMANIZ GEREKEN TEK ŞEY AŞAĞIDA GÖNDERDİĞİM KODU DONANIMHABERDE AYARLAR -> PROFİL AYARLARIM KISMINDAKİ İMZA BÖLÜMÜNE YAPIŞTIRMAK VE KODDA BULUNAN ARALARDAKİ BOŞLUKLARI KALDIRMAK.

[ center] http://forum.donanimhaber.com/m_78619557/tm.htm" data-href="http://forum.donanimhaber.com/m_78619557/tm.htm"> http://i.imgur.com/RduLrgM.png " target="_blank">< Resime gitmek için tıklayın > [/ center]


VİDEOLAR

TOBB ETÜ 2014 TANITIM FİLMİ
Videoyu izlemek için tıklayınız

TOBB ETÜ Teknoloji Merkezi
Videoyu izlemek için tıklayınız

TOBB ETÜ Ortak Eğitim
Videoyu izlemek için tıklayınız

TOBB ETÜ Sosyal Alanlar
Videoyu izlemek için tıklayınız

ÖĞRENCİ KONUKEVİ
Videoyu izlemek için tıklayınız

TOBB ETÜ TIP FAKÜLTESİ
Videoyu izlemek için tıklayınız

TOBB ETÜ GARAJ
Videoyu izlemek için tıklayınız


HAZIRLIK SINIFI


ARKADAŞLAR ÖZELLİKLE HAZIRLIKLA İLGİLİ ÇOK SORU GELDİĞİNDEN, ÜNİVERSİTENİN İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYAI VE DİĞER BÖLÜMLERİ İÇİN GEÇERLİ OLAN HAZIRLIK TAMAMLAMA KOŞULUNU BURAYA EKLİYORUM.

< Resime gitmek için tıklayın >

AYRICA HAZIRLIK SINIFI İLE İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TOBB ETÜ HAZIRLIK YÖNERGESİNİ DE OKUYABİLİRSİNİZ:

http://www.etu.edu.tr/docs/mevzuat/ingilizce_hazirlik_egitim_ogretim_esaslari_yonergesi.pdf

BÖLÜME GEÇEBİLMEK İÇİN Hukuk Fakültesi, Türk Dili Edebiyatı, Tarih ve Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bölümleri dışındaki tüm bölümlerde HAZIRLIK SINAVINDA BAŞARILI OLMAK BİR ÖNKOŞUL. YUKARDA YAZDIĞIM BÖLÜMLERDE EĞİTİM DİLİ %100 TÜRKÇE OLDUĞUNDAN İLK YIL HAZIRLIKTA KALAN İSTEMESİ HÂLİNDE BÖLÜME GEÇEBİLİYOR, ANCAK BU BÖLÜMLER DIŞINDAKİ TÜM BÖLÜMLERDE HAZIRLIĞI TAMAMLAMADAN, DİĞER BİR DEYİŞLE TOEFL ITP'DEN 500 VEYA IBT'DEN 61 ALMADAN BÖLÜME ASLA GEÇEMİYORSUNUZ VE ÜNİVERSİTE İLE İLİŞİĞİNİZ KESİLİYOR. YÖK'ÜN KLAVUZUNDA 17 NUMARALI MADDE İLE BELİRTİLMİŞ BU DURUM. ZATEN TOBB ETÜ WEB SİTESİNDE DE BELİRTİLMİŞ. AŞAĞIDAKİ 17 NOLU KOŞUL YUKARIDA SAYILAN BÖLÜMLER HARİCİNDEKİ TÜM BÖLÜMLER İÇİN GEÇERLİ.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

DAHA AYRINTILI BİLGİ İÇİN KILAVUZA BAKABİLİRSİNİZ:http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2013/OSYS/2013%20%C3%96SYS%20KONT%20KILAVUZU%20YEN%C4%B0%20(24%2006%202013).pdf

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.