H

Teğmen
27 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
H
3 yıl
[Ücretsiz] Tic Tac Toe XOXO - Yeni bir Tic-Tac-Toe deneyimi
Merhaba herkese,

Tic Tac Toe XOXO, bilindik tic-tac-toe oyununu temel alarak geliştirdiğim basit bir mobil oyundur. Amaç tahtayı tam doldurmadan olabildiğince uzun süre yeni bloklar yerleştirip - eşleştirerek puan toplamak. Orijinal oyundaki gibi X ve O'ları en az 3 tanesi bir hizada denk gelecek şekilde yerleştirmek gerekiyor tahtadan temizlenmeleri için, her temizlenen blok için puan kazanılıyor. Diğer hyper-casual oyunlar gibi yolda, metroda zaman doldurmak için iyi bir alternatif olabilir. Bir arkadaşım görselleri yaparken, oyun tasarımı ve programlamasını ben yaptım. İkimizin de yayınlanan ilk oyunu. İyi veya kötü yapıcı her türlü eleştiriciye açığız ve hatta çok memnun kalırız.

Google Play Store İndirme Bağlantısı:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ResitBarisFerah.TicTacToeXOXO

Gameplay Trailer

Videoyu izlemek için tıklayınız
H
4 yıl
31 Mart 2018 Türk Telekom Bakiyeyi Sıfırlama Rezaleti
Dün gece başıma gelen rezalettir. Gece saat 23:32'de 23:59'da paketimin biteceğine dair mesaj gelince, 23:34'de cep bankasına girip hemen paket yenileme için gerekli görülen kadar tutarı yükledim hesabıma ve telefonu bir kenara bıraktım.

< Resime gitmek için tıklayın >

Saat gece 12'yi geçtikten bir süre sonra yenileme mesajı gelmeyince (Ki bu arada telefon da kablosuz internete bağlı) *123#'yi tuşlayarak bakiyemi kontrol ettim ve 0.5 tl civarı olduğunu görünce yenilediğini farz ederek ilgilenmedim daha, sonra mesaj gelir diye önemsemedim. Lakin, olay bundan sonra başlıyor.

Sabah kalktığımda hala daha yenilenmeyle ilgili mesaj gelmeyince kıllandım ve baktım ki paket yenilenmemiş. Ardından müşteri hizmetlerini aradım bugün saat 11:55 civarı, durumu aynen böyle ifade ettim. Müşteri Hizmetlerinden Saliye Hanım ile görüştüm;

- Kendisi bana paketin yenilenmeden önce kullanımdan dolayı 4.5 TL düştüğünü, sonra da henüz ekranına düşmeyen bir biçimde de 25.50 TL'lik daha düştüğünü belirtti.

* Ben de ona şunu belirttim, ben gerekli tutarı saat 23:59'dan önce yükledim. Saat 23:59'dan önce bir internet kullanımı olsaydı paketimden kullanılırdı, 00:00'da ise paketin yenilenmesi lazım zaten bu noktada bir yenileme olduktan sonra da yeni paketten kullanılırdı. Eğer paket yenileme olmadıysa da bu benim suçum değil, çünkü gerekli miktar benim hesabımda var yenilenmesi için. Hem de her şeyi geçtim, 4-5TL olsa yine anlarım ama 30 TL'lik kullanım da neyin nesi?

- Saliye hanım bu noktada yapılacak bir şey olmayacağını belirtti.

* Kendisine gerekirse bu durumu internet platformlarında, her yerde paylaşacağımı belirttim, mümkünse kendisinin bir üstüne bağlamasını istedim, gerekirse dava açmaya kadar bu işi götüreceğimi ve Türk Telekom aboneliğinden çıkacağımı, tanıdığım herkesi de çıkaracağımı (Zaman zaman sesimi de baya yükselterek bu noktada) belirttim.

- Kendisi bunların mümkün olmadığını, tabiri caizse soğuk su içmem gerektiği söyledi neredeyse.

Kısaca 30 lira tamamen hava olup uçmuş ve paketim yenilenmemiştir yani açıkça Türk Telekom tarafından göz göre göre gasp edilmiştir. Kendilerine 24 saat süre verdiğimi bu süre içerisinde problemin düzeltilmezse hukuki işlemlere de başvuracağımı belirttim.

DonanımHaber ve EkşiSözlük başta olmak üzere sosyal platformlarda dikkat ederseniz son aylarda Türk Telekom'a yönelik benzer tepkilerde ciddi artış olduğunu göreceksiniz. Sizlerden isteğim bu problemi EkşiSözlük hesabı olan biri görürse oraya da taşımanız çünkü bu olay münferit bir şey değil, resmen tekerrür eder hale gelmiş ve Türk Telekom bu konuda bilerek ve isteyerek hiçbir şey yapmıyor görülen.


Müşteri İsmi: R**** B**** F****
Telefon No: 0537 5** 7* 4*
Görüşme saati: 11:50 ~ 12:00
Görüşülen Kişi: Saliye Hanım
H
5 yıl
Rom yükleme sorunu
Dark Evopad r9730 modeli rootlu tabletimin Build.prop dosyasında oynama yaptım dikey modunu düzeltme amacıyla (tepetaklak gösteriyordu dikey modu zorlayan aplikasyonlarda) lakin chmod 644 yapmayı unuttuğumdan tablet açılmaz oldu. Adb browser droidbrowser da çalışmadı. Rkbatchtool Recover modunda tableti görmüyor. Adb shell ile chMod yapmak istedim ama Adb shell komutunda NO such file OR directory uyarısı veriyor. Adb sideload ile hem stock rom hem de daha önce içinde yüklü olan visture 5 hd Custom rom yüklemeyi denedim ikisinde de verify kısmına geldiğinde installation Aborted uyarısı veriyor. Aynı şekilde External Storage ile yüklemeye çalışınca da aynı hatayı veriyor. Herhangi bir çözme yöntemiz var mıdır benim elimdeki seçenekler tükendi.
H
5 yıl
Asus Laptop Alacaklara Uyarı - Orijinal Batarya 550 TL
6 senelik Asus N61JA modeli bilgisayarıma batarya almak için ilgili ulaştığım (Elektrik kesildikten sonra yaklaşık 35 sn'de kapanıyor) Asus Türkiye Servisinden fiyat dönüşü olarak 550 TL almamla dumura uğratmıştır beni. Şu anda sıfırı satılacak olsa en fazla 700-800 TL'den alınabilecek seviyede bir laptop'un bataryası için böyle abartı bir fiyat çekmek ne kadar iyi niyetlidir orası ayrı konu.

Amazon'da aynı modeli bulamama rağmen benzer güçte orijinal Asus batarya modelleri 45-50 dolar (Gümrük-KDV-Kur ile birlikte en abartı 250-300 lira diyebileceğimiz ki aslında bu fiyat bile çok fazla ya) civarındayken bu batarya için bu kadar fiyat istemek ayıptır diye düşünüyorum. Şahsen marka ve kalite olarak beğenmeme rağmen Asus markasını Türkiye Distribütörünün bu fiyat politikasından ötürü bir daha Asus'a yanaşmamayı düşünmekteyim (Benzer bir tecrübem de MSI ile var aynı nedenlerle). Diğer Asus almayı düşünen arkadaşları da bu nedenle önceden bilgilendirmek istedim.

Şahsen Ebay'den -tam orijinalliğinden emin olamadığım- 25 dolara orijinal olduğu iddia edilen Asus A32-M50 batarya veya Amazon üzerinden kaliteli olduğunu düşündüğüm yine 25-30 dolara satılan uyumlu yan sanayi üreticilerden birinden edineceğim. Artık yarın öbür gün elimizde kucağımızda patlar mı tabi orasını bilemiyoruz. Ama üzerine bir 550 TL daha koyup yeni bir bilgisayar alabilecekken kimse salak değil o parayı verecek kadar.

Kısaca Asus laptop alacak arkadaşlarında bu noktada bilgileri olsun, ayrıca bataryaları çoğu üretici sarf malzemesi saydığından garantileri sadece 1 sene oluyor bunu da hatırlatayım.

Kısaca laptop'unuzun bataryasını değiştirmek istediğinizde sizden de istenecek fiyat 3 aşağı-5 yukarı bu olacaktır, Asus marka laptop almayı düşünen arkadaşların bilgisi olsun istedim.
H
9 yıl
Nvidia GeForce FX 5200 TV Çıkışı sorunu
Selamlar, benim sorunum şu bahsettiğim model ekran kartında (belki de diğer nvidia ürünlerinde de olabilir bilmiyorum) herhangi bir kablo bağlı olmasa da her daim bir TV seçeneği aktif görünüyor. Yani elbette bunu ayarlardan kullanmayacak şeklinde ayarlayabiliyoruz lakin hdmi dönüştürücülü dvi çıkışındaki kablo olmadan bilgisayarı açtığımızda hiçbir kablonun bağlı olmadığı bu seçenek ekran olarak devreye giriyor. Çok uzatmadan gidersek kısaca bu durum neden meydana geliyor, çözümü var mı merak etmekteyim. Ekran kartında analog, dvi ve s-video çıkışı bulunmakta sanırım bu sorunun nedeni ya s-videodan kaynaklanıyor veya da herhangi birşey bağlı mı bilmediğim ikinci bir scart, s-video ve component çıkışının olduğu yerden. Bunu yazarken bu son nokta aklına geldi yarın bunu deneyeceğim, arada bağlantı var mı varsa nasıl kesebiliriz veya da bios üzerinden bir ayarı var mı diye. Onun dışında nvidia kontrol panelinde tv seçeneği her daim seçilebilir olan arkadaşlar var mı onu merak etmekteyim açıkçası. Yani olağan bir şey midir bu nvidia'larda acaba?
H
9 yıl
Disk İmaj Alma ve Tekrar Kurma
Laptopumdaki hard diski SSD ile değiştirmek istiyorum. İşletim sistemi de laptopun kendi hard diskinde gömülü olduğundan yeni SSD'ye imaj ile taşımak istiyorum. Araştırmalarım sonucunda bu konuda 2 yazılıma rastladım Acronis TrueImage ve Norton Ghost. Birçok yerde detaylı resimli anlatımları var lakin kafama takılan yerler olduğundan sormak istedim ben yine de;

1) Disk imajını içinde hiçbir şey yüklü olmayan yeni SSD'ye yükleyeceğim için kafamda bir açık kaldı. Çünkü resimli anlatım vb. her türlü örnekte zaten Windows'un kurulu olduğu diske yeniden kurulum gerçekleştiriliyordu. Yani bu baştan kurulum için bu programlarda kurulacak olan sistemde Windows'un kurulu olmasına ve/veya programın kendisinin kurulu olmasına gerek var mı?

2) İmajı harici diskime atmayı düşünüyorum. USB hard disk üzerinden imaj kurulabilir mi?
H
11 yıl
Anında Mesajlaşma Benzeri (Ajax Dışında bir yol)
Benim istediğim olay şu şimdi. Mesela Twitter'da ki gibi düşünün, nasıl yeni mesaj geldiğinde hemen düşüyor, benim de kendi web sitemde böyle bir şey yapmam lazım lakin ajax'ın belli süreler içerisinde durmadan kontrol edip server'ı boşuna yormasını istemiyorum. Bunun yerine istemci ile server arasında bir bağlantı sağlayıp bu beklenen koşul gerçekleştiğinde (Başka bir kullanıcı mesaj attığında vb.) php bunu otomatik olarak tanıyıp istemciye göndermesini istiyorum. Böyle bir şey yapmak mümkün müdür? Yani bir nevi HTML5 ile birlikte gelen postMessage olayı gibi olsun ama bu istemciler arasında olmasındansa PHP ve server üzerinden benim istediğim gibi olsun istiyorum.
H
11 yıl
JavaScript For döngüsü ve Fonksiyon sorunu
Javascript'te bir for döngüsü içerisinde koşullu fonksiyon çağırdığımda. Yani onloadstart, click vb. fonksiyon çağırdığımda ve bu fonksiyona bu integer sayısını verdiğimde bu i sayısının hep en son halini alıyor yani

for(var i=0; i<a.length; i++)

dediğimde ve bu for döngüsünün içersini b[ i].onloadstart=function(evt){...}; gibi bir fonsiyon yerleştirdiğimde bu fonksiyonun içerisinde görülen i çağrıldığında i'nin hep en son halini veriyor, o sıradaki halini değil. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Fikri olan?
H
11 yıl
Webcam'i hangi program kullanıyor?
Yahu çok kullanmam ama kullanacağım tuttu açtım msn'den görüntülü konuşma olayını ama benim kamera çalışmadı. Bunun üzerine laptop'umun kendi programı olan lifeframe ile açtım lakin bu sefer de "the camera is used by another program" diye bir uyarı verdi internetten arattım, yazılanları da tek tek denedim (Buna driver'ı silip baştan yüklemekte dahil) ama sonuç değişmedi. Biraz daha aratınca sorunun Flash player ve kamera kullanımı zımbırtısından olabileceğini gördüm orada da denilenleri yaptım ama yine herhangi bir sonuç vermedi. Sonra life frame de biraz daha denedim 2 kez şansa açıldı kamera (Açılınca zaten kameranın yanında ki ışık yanıyor ama uyarı verip açılmadığında bu ışık yanmıyor). Trojan vb. sorun olabilir spybot ile arat yazmışlar o da herhangi bir sonuç vermedi. 1-2 şey daha denedim lakin onları artık hatırlamıyorum bile o kadar çok şey yaptım ki. Kısaca başka bir fikri olan varsa bekliyorum. Sorunun donanımsal olduğunu sanmıyorum çünkü dediğim gibi 2 kez rastgele açıldı ve hiçbir kesinti olmadan görüntü verdi... Laptop "Asus N61JA-240DV", webcam de "ASUS USB2.0 UVC 2M Webcam" diye geçiyor. Çözümün yanı sıra bir de webcam'i hangi programın kullandığını görebileceğim-öğrenebileceğim bir program veya yöntem var mıdır?!?
H
11 yıl
Avivo Video Converter problemi?
Input dosyası olarak kendi çıkarttığı h264 dosyasını bile kabul etmiyor. mpeg2 dosyalarında sorun yokta. h264 dosyalarında sorun yaratıyor. Diğer formatları henüz denemedim ama sormak istedim, böyle bir sorun yaşayan var mı? Yoksa cidden output olarak h264 verebiliyor ama input olarak kabul etmiyor mu? Son olarak birde Cyberlink (ve tabi Avivo) haricinde Ati Stream destekli video converter var mı bildiğiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.