Y

Çavuş
17 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
22 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
3 yıl
Naviin NVN580 double teyp yazılım atma
Selamlar. Aracimda Naviin NVN 580 model bir double teyp ve navigasyon cihazı var. Bu cihaz bir kez önce İngilizceye döndü, ardından çince oldu ve onun da ardından acilmamaya başladı ve servisine gönderdim yapıp iade ettiler. Şimdi tekrar aynı sorunu yaşadım ve teyp uzun süredir açılmıyor. Bu tür cihazların yazılım yüklemesi icin illa ki kendi firma yazılımı mı gerekiyor, yoksa işlemci modellerine göre yazılımları var da o dosya ile reset atıldığı anda düzelme durumu var mı? Ankara'da yaşıyorum ancak yol üzerinde görüp ugradigim elektronikçiler vs bilmiyoruz deyip başından saviyor. Servise de göndermek için teybi sök kutu bul paketle ücret ver gonder bekle gelsin geri tak ücret ver vs uzun iş. Sanırım bu cihazlarda SD ile yazılımı takip reset tuşuna basınca işlem bitiyor. Kısaca bu cihaza hangi yazılım dosyasını yuklersem düzelir?
Y
3 yıl
CS GO server bağlantısı sorunu
Arkadaşlar bilgisayarıma CS GO yükledim. Steam üyeliğim de var. Steam de kurulu. Önce doğrudan oyunu açıyorum Rekabetçi bilmem neci modda oyun seçiyorum olmuyor. Server, lobi, arkadaş listesinde hiçbir şey yok. Steam ile girişte server listesi var onu açıyorum paso rus sayfası. Oradan girebiliyorum ancak kafa beyin kalmıyor dabrışka trışka vırttırık zırttırık bir şeyler deyip duruyorlar oynayasım gelmiyor. Türk server ip listesinden bakıp bir iki yere daha önce girdim connect ile bağlantı kurdum. Ardından oyun arayüzünden de bağlan diyerek doğrudan bağlanabiliyordum dün. Bugün baktım yine hiçbir şekilde o listedeki rus serverlarından başka yere giremiyorum. Oyun arayüzü de hiçbir yere bağlanmıyor. Sorun nedir nasıl çözerim acil yardım lütfen :(
Y
3 yıl
Logitech M215 bluetooth bağlantı sorunu!!!
Selam millet! Bilgisayarımda uzun zamandır Logitech K260 klavye ile birlikte M210 mouse kullanıyordum. Ancak mouse sağ tuşu basmamaya başladı. Bugün bit pazarında harmanlanmış mouselar arasından bir tane Logitech M215 mouse buldum 10 liraya aldım. Yalnız farenin usb bluetooth aygıtı yok. Klavye ve M210 fare için bilgisayarımda takılı bulunan bluetooth aygıtının M215'i tanıması için yapabileceğim bir şey var mıdır? Biraz araştırdım ama Logitech unifying reciever diye bir bluetooth aygıtı çıkartmış bu tür sıkıntıları çözmek için. Yalnız o zıkkım da 75 lira sanırım. O aygıt olmadan bu fareyi tanıtmamın bir yolunu bilen varsa yardım etsin lütfen :(
Y
9 yıl
98 HONDA CR-V İçin Orta Konsol Uydurulabilir Mi?
Selam arkadaşlar!.. Perte çıkan volvo s70 aracımdan sonra farklı bir araba almaya karar verdim ve 1998 Honda CR-V nin şekli hoşuma gittiğinden ve masrafsız olacağını düşündüğümden bu arabada karar kıldım. Hafta içi alıyorum inşallah. Yalnız bu araçların aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi orta konsolu yok. Vitesi de koldan vites olduğu için minibüs gibi duruyor ve dış görünüşünden sonra içinde biraz hayal kırıklığı yaşıyor insan. Hangi araba olursa olsun daha kallavi, oturaklı bir görüntüsü olması ve insanın araba içinde daha konforlu hissetmesi için güzel bir orta konsolun olması şart diye düşünüyorum. Sanırım araç üreticileri de bunu biliyor ki segmentine göre araç lüksleştikçe orta konsol dizaynı üzerinde daha çok emek sarfediyorlar. Hal böyle olunca Ben de bu araca orta konsol yapmak istiyorum. Gerek herhangi bir araçtan çıkma alıp uydurmak, gerekse sıfırdan kendim yapmak veya yaptırmak istiyorum. Fotoğrafta benek benek yaptığım kısımı metalik görüntü verecek şekilde veya ahşap ya da karbon film gibi bir şeyle kaplamak, orta konsolda da aynı desenle uyum sağlamak istiyorum. Arabanın vitesi koldan olduğu için o yönden bir sıkıntı yaşamayacağım. Kül tablası ve çakmaklığı orta konsol üstüne alacağım. Bunun dışında sunroof ve 4 cam otomatiği için solda şoför için olanların dışında paralel düğmeleri, oraya da yerleştireceğim. Arabada sensör göstergesi aynada ama oraya park sensörü göstergesi de alınabilir mesela. Analog güzel bir saat konulabilir. İki tane bardaklık bölme konulabilir. Bozuk para, telefon v.s. koymak için bir bölme yapılabilir. Yandan güzel bir kapakla içi dolap gibi kullanılabilir. Ses sistemi için woofer, hoparlör, ampli v.s. döşenebilir alt tarafına. Zaten geriye doğru kol dayama ve altına torpido gözü de düşünüyorum. Yani gayet güzel ve işlevsel bir şey olur diye düşünüyorum. Yalnız tek sıkıntım el fren telinin uzatılıp bu konsol üzerine çıkarılıp çıkarılamayacağı? Konsolun altında kalacak hali yok. O fren aşağıdayken de üstüne konsol yapılabilme ihtimali yok.

Şimdi sayın arkadaşlar bu konuda bilenlere danışmak istedim. Bilmeyenler ve bir fikri olanlar da yardımcı olurlar sanırım. (Git o arabayı alma madem içi daha güzel bir araba al da uğraşma demek dışında fikir beyan ediniz lütfen :) )

1- Burayı yaparken ne gibi bir malzeme kullanıp nasıl bir işçilik veya usta tercih etmeliyim? Bakalit, fiberglass, ahşap, plastik, sac v.s.? Tampon tamiriyle uğraşanlar orjinal bir şey yapabilirler mi? Malzemeyi önemsemeyip deri kaplama falan mı yapayım?
2- Çıkma parça derseniz hangi aracın çıkması uydurulabilir?
3- El freni meselesini çözebilecek usta var mıdır? (Ankara'dayım)
4- En masrafsız ve güzel nasıl hallolur?


< Resime gitmek için tıklayın >
Y
9 yıl
Ekran kartı - parça uyumu sorunu
Selam arkadaşlar!.. Benim elimde senelerdir can çekişen bir bilgisayar var. Fanının uğultusu, harddiskinin tırıltısı, ekran kartının takıntısı falanı filanı beni bezdirdi. Ancak ben genel olarak internette bolca dolanıp, online dizi-film falan izleyip, çook nadiren de fırsat bulabilirsem oyun oynamak isteyen birisiyim. Yani bilgisayarım her ne kadar düşük ve eski özelliklere sahipse de benim işimi kısmen görüyor.

Anakartım: ECS P4VMM2
Ekran Kartım: 64 mb Geforce2 MX400 (idi önceden), yeni aldığım kart 512 mb powercolor hd3450 agp
Power: Mercury marka 300w yazan bir parça.
512 mb da ram takılı.

Ben bugün 478 için cooler master normal fan aldım taktım. Ses konusu normale döndü.
Bir de yukarıda yazdığım ikinci el 512 mb ekran kartını aldım ve taktım. Ancak ekran kartını takıp pc'yi açtığımda kasanın kırmızı ışığı yanıyor ve dıt dıt dıt dıt dıt... diye ötmeye başlıyor. Siyah ekranda da en üstte iki satır halinde kırmızı bir yazı yanıp yanıp sönüyor. Ekran kartına elektrik gelmediği, elektrik kablolarını kontrol ederek ekran kartını takmam yönünde bir seyler istiyor yazıda. Bir kaç kez söktüm taktım fayda etmedi.


Benim size soracağım konu;
1- Bu ekran kartını çalıştırma imkanım var mı?
2- Böyle bir imkan yoksa anakartıma uygun başka bir kart öneriniz var mı?
3- Onu da tavsiye etmiyorsanız bu aldığım ekran kartına uygun anakart(gerekiyorsa işlemci+ram) tavsiyeniz var mıdır (ikinci el ve ucuz olmak kaydıyla)
4- Ne ekran kartını ne anakartını dert et, salla gitsin, sen şunu al her türlü işini keyifle görür diyeceğiniz başka bir toplama öneriniz var mıdır?(Yine 2. el ve ucuz olacak)
Y
10 yıl
LG E510 Optimus Hub Radyo Sorunu Çözüm
Arkadaşlar 3-4 gün önce bu cihazı aldım. TRT bandrol vermediği için radyo yüklü satılmıyormuş galiba. Nette aradım aradım aynı sorunu yaşayanların açtığı konularda bir çözüm üretildiğini göremedim kendim bir çözüm buldum sonunda. Benim gibi sıkıntı yaşayan vardır illa ki LG P503 modelinin radyo programı varmış onu buldum kurdum gayet güzel çalışıyor. Ama nereden bulduğumu sormayın ben de bilemiyorum. "FmRadioP503.apk" adıyla aratırsanız bulursunuz. Türkçe bir sayfada yine başka bir LG modelinin radyo sıkıntısı nedeniyle vatandaşın birisi çözüm bulmuş link atmış. Ben de indirip bluetooth ile telefona attım ve kur dedim. Şlak diye açıldı şükür kurtuldum derdimden.
Y
13 yıl
Monitör açılmıyor????
arkadaşlar bilgisayarı alalı bir 4-5 sene oldu.. Çin malı "Likom" marka 15'' bir monitörüm var 3-5 aydır beni deli etti. Bilgisayarı açtığımda açılmıyor.. Bilgisayar açılıyor windows açılış sesini duyuyorum ama ekran gelmiyor. Arkasından power kablosunu sök çıkart yapınca bazen birinci atraksiyonda monitör içinden bi cızırtı gelince seviniyorum çünkü açıldığının işareti oluyor.. Ama kimi zaman sok-çıkart-sok-çıkart tık tık ses geliyor ama açılmıyor.. bugün özellikle beni çıldırttı kaldırıp fırlatacaktım yere artık o derece yani.. 1 saat açılmadı... belki daha fazla.. açıldıktan sonra gayet güzel görüntü alıyorum çalışıyor ediyor.. yemeğe gidiyorum geldiğimde güç tasarrufundan dolayı kapanmış oluyor... hadiiii işleme yeniden başla sök-tak-sök-tak aklına eserse çalışır artık.. derdi ne bunun bilen var mı? hayır maddi durumlar bu aralar kötü... değilse hiç burada sormaya yeltenmeyip parçalayacağım bu sinirle..

not: aynı olayı arabamın merkezi kilit sistemi de yapıyor.. başında 5-10 dk beklediğim oldu.. neyse ki bu kadar sık değil arada sırada yapıyor o olayı şükür ortalık yerde uygunsuz zamanda elin yanında çıkarmadı aynı rezilliği ama tırsıyorum ona da baktıramadım doğru dürüst.. bunun konuyla simdi alakası yok ama yine de yazayım dedim aklıma geldi ne bilim öyle bi muhabbet.. monitör olayı şu an acil :)
Y
16 yıl
samsung X620 data kablosu
Selam millet! Ya arkadaşlar ben 2 hafta önce bir Samsung X620 aldım. netten orjinal data kablosu aradım bulamadım. sonra telefoncuları gezdim birisi kaçak bir kablo verdi. fakat o da X620 kablosu degil. adam emin olmayarak E700 kablosu verdi. büyük ihtimalle uyar dedi. uymazsa da getirebilirsin dedi. ben de aldım. evime getirdim. tabi haliyle bende driver yok. nettenwww.samsungmobile.com.tr den image editor indirdim. kurdum.... vs vs vs.... fakat kabloyu tanıtamadım bilgisayara. takıyorum yeni donanım bulundu diyor fakat windows tanımıyor. bir türlü telefonla bağlantı kuramıyorum. image editörde de offline gorunuyor surekli.. acilen yardım edebilirseniz çok mesut ve bahtiyar olacam. sağlığınıza dua ederim. :D eğer çetrefilli bir işi varsa lütfen msn'e kaydedin burakural06@hotmail.com'dan yardımlarınızı kabul ederim buyuk memnuniyetle. daha da olmazsa kabloyu geri vercem lanet olsun istemiyorum datasını da bilmem nesini de deyip telefonumla alo demekten başka birsey yapmayacam :(
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.