U

Teğmen
14 Şubat 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
U
10 ay
Mutfak Sandalyesi Bacaklarına Kaynak??
İyi forumlar arkadaşlar.Sizlere bir konuda danışmak istiyorum. benim elimde 10-15 adet mutfak sandalyesi var, linkteki ürünlerden.

https://n11scdn.akamaized.net/a1/1024/ev-yasam/masa-ve-sandalye-takimi/masa-takimi-mutfak-sandalyesi-yemek-masasi-uygun-fiyat__0752694266230520.jpg

Bunların bacakları sürekli kırılıyor. kaynak yapmak istiyorum. Elimde eskiden kalma trafolu kaynak makinası var, bir de 20-250 Amperlik aliexpressten aldığım küçük bir kaynak makinası var. Bu arada kaynakçı değilim, kalın demirleri çat pat yarım yamalak kaynatıyorum işte.

Sorum şu: ben bu sandalye bacaklarını fazla Masraflı olmadan nasıl kaynatabilirim?
  • kaynakçıya götürmeyeceğim
  • elimde bahsettiğim kaynak makinaları ve 3,5mm elektrod var şuan.


Pahalı birşey almayacağım tabiki yani gidip argon kaynağı oksijen tüpü vs vs almadan, ucuz ve kolay bir şekilde , üzerlerinde insan oturacak kadar sağlam olarak nasıl kaynatabilirim? mesela pürmüz + çakmak gazı + lehim çubuğu gibi ? veya Kaynak makinasına örgülü elektrod yerine başka bir metal çubuk vs vs.
KAynak işinden de anlamadığımı göz önünde bulundurarak yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler
U
3 yıl
BİOS Flashlama- Açılmayan Bilgisayar
İyi forumlar,
Asus T100TA tablet bilgisayarım format esnasında kapandı ve hiçbir şekilde ekran açılmıyordu. güç ışığı 3-4 kez yanıp sönüyordu. daha sonraları sıkıntının bios yazılımı ile ilgili olduğuna dair yazılar okudum. ve ch341a programmer isimli bios flaşlama kartı satın aldım. bios çipini anakarttan sökmeden, tabletime uygun netten bulduğum bios dump dosyası ile flashladım. Flashlama ve doğrulama kısmında program herhangi bir sıkıntı vermedi. Ancak flashlama sonrası güncel bios dosyasını T100TA.bin olarak fat32 formatlı flash belleğe atıp bu belleği bilgisayra takıp bios güncelleme tuş kombinasyonuna bastığımda cihaz açılıyor, bios son sürüme güncelleniyor ve tablet açılıyor. Ancak herhangi bir yeniden başlatmada veya kapatmada cihaz açılmıyor. Her defasında bios yazılımlı flash belleği cihaza takıp bios güncelleme kısmı üzerinden tableti açmak zorunda kalıyorum. farklı bios dump yazılımları da denedim. Konuyla ilgili ( Servise göndermek ve bilgisayarcılara tamir ettirmek dışında) yardımcı olabilir misiniz lütfen?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.