E

Er
12 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
152 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
geçen ay
Beyin yorgunluğu nasıl geçer?
Son yıllarda en çok muzdarip olduğum konu beyin yorgunluğu. Bir şeyi öğrenirken çok zorlanıyorum ve kafam hemen yoruluyor. Ayrıca yıllardır depresyon anksiyete ve düşük seviye OKB de var ama en çok da beyin yorgunluğu etkiliyor beni. Bu konuda ne tavsiye edersiniz?
E
geçen ay
Redmi 5a batarya kalibrasyonu
Telefonumda batarya değişimi yapıldıktan sonra *#0228# yaparak şarj göstergesini düzelttim ve ardından farklı bir batarya kalibrasyonu yaparak iki defa şarji doldur boşalt işlemi uyguladım ama şu an sanki telefonun şarjı daha çabuk bitmeye başladı tekrar *#0228# kodunu kullanmak istedim ama çalışmadı sizce nerde hata yaptım ve bu problemin bir çözümü var mıdır?
E
3 ay
Artık kafayı sıyırmamak için sebebim kalmadı
Daha önce açtığım konularda da az çok belirtmiştim. Yaş otuz şu an çalışıyorum ama düzgün bir isim yok mesleğim yok geçmişim berbat hatiralarla ve yanlış tercihlerle dolu geleceğe dair umudum yok arkadaş çevresi ya da sevgili yıllardır yok beni hayata bağlayan hiçbir sebep yok sırf yaşamak için yaşıyorum bir umutla ve hevesle ingilizce öğreneyim dedim ama o da tek başına işe yaramadığı için hevesim kırıldı nereye gideceğini bilmiyorum bir amacım yok ve en kötüsü de bu durumları 13 seneden beri yaşıyorum depresyon anksiyete OKB sosyal fobi hepsini dibine kadar yaşadım yıllar önce ehliyet aldim ama onu da öğrenemedim girmedigim memurluk sınavı mülakatları kalmadı artık nereye gideceğimi napacagimi bilmiyorum bu süreç içerisinde görmediğim doktor kullanmadığım ilaç kalmadı çare bulamıyorum dayanacak gücüm kalmadı artık geceleri zerre kadar uyuyamaz hale geldim nolur yardım edin artık dayanamaz hale geldim
E
5 ay
Sadece İngilizceyle yapabileceğim işler?
Kamu yönetimi mezunuyum bir mesleğim yok. Son iki üç aydır ingilizce geliştirmeye çalışıyorum şu an pre intermediate ile intermediate arasında gidip geliyorum. Peki sadece ingilizceyle yapabileceğim bir iş var mı sizce? Çünkü inanılmaz derecede gelecek kaygısı içindeyim yaş da otuz oldu.
E
6 ay
30 yaşından sonra değisebilmek sizce mümkün mü?
Liseden sonra tam 12 senedir hayatım hep berbat gitti. Sevmediğim bölümlerde okumak zorunda kaldım.Otuz yaşına geldim kamu yönetimi mezunuyum nerdeyse otuz kere memurluk sınavlarına ve alımlara başvurdum hiçbiri olmadı, özele yoneliim desem bir mesleğim de yok şu an tek avantajım bir işimin olması. Bunun dışında kendimi geliştirmek için sadece ingilizce kursuna gidiyorum şu an listening hariç fena sayılmam ama genel anlamda kafam inanılmaz yorgun. Daha önce depresyon ve anksiyete tedavileri gördüm ama nerdeyse hiç etkisi olmadı ve beni hayata bağlayacak hiçbir şey bulamıyorum sırf yaşamak için yaşıyorum geceleri bir türlü uykuya dalamiyorum ve kendimi hep başkalarından farklı gibi görüyorum normal biri olmadığımı ve normal bir hayat yaşamadığımı düşünüyorum. Özellikle benim durumumdakilerin bu konudaki yorumlarını merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.
E
6 ay
Psikiyatrik tedavi silahlı güvenlik olmaya engel mi?
Şu an silahsız güvenlik kartim var, zamanında depresyon ve anksiyete tedavisi gördüm silahlı güvenliğe çevirebilir miyim?
E
8 ay
30 yaşında hala aile ile yaşamak...
Daha önce paylaştığım birkaç konuda durumumu anlatmıştım. Şu an bir işim var ailemle yaşıyorum ama bunun haricinde hemen her şey aleyhime işliyor. Ailemle yaşamak aslında pek de zoruma gitmiyor ama onlarla, özellikle de babamla hiçbir konuda anlaşamıyoruz ve olay hep büyüyor haliyle de evde sık sık gerginlikler yaşanıyor. Ailenin diğer üyeleriyle de hiçbir konuda anlaşamıyoruz. Zaten gelecek kaygısı gecmisin pişmanlığı ve doğru düzgün bir işe girememis olmak yetmez gibi bı de bu durumla uğraşıyorum. Kendimi değiştirmeye çalışayım diyorum şoförlük ve ingilizce öğrenmeye çalışıyorum ama artık zerre sabrım kalmadı hayatımda da zerre heyecan yok belki çok dağınık anlattım ama uzun lafın kısası büyük bir çaresizlik ve çıkmazdayım napacagimi hiç bilmiyorum sizce ne yapmalıyım? Akışına bıraksam bı dert bırakmasam ayrı dert...
E
9 ay
Online ingilizce kursu tavsiyesi??
Normalde 60 günde ingilizce kursuna yazılacaktım ama Ankara'da şubeleri kapanmış :( Busuudan a2 sertifikam var ve daha kaliteli bir online uygulama arıyorum, konuşarak öğren ve Inter ingilizce çok pahalı, camblyde de sadece speaking ve listening var, bunların haricinde tavsiye edebileceğiniz online kurs var mı? Normal kursa gidemiyorum çünkü işte çalışıyorum.
E
9 ay
Özel hastanede yaşadığım mağduriyet
Karantinadan yeni çıktım herhangi bir şikayetim olmadığı halde çalıştığım yer test yaptirmami istedi ben de özel bir hastanede covid testi için randevu aldim, daha girmeden ücret aldılar daha sonra durumu doktora izah ettim herhangi bir şikayetim olmadığını söyledim doktor sadece test yaptiramayacagimi söyledi herhangi bir işlem yapmadı daha sonra ucretimi geri almak istedim fakat kendisi beni muayene ettiğini o yüzden ücreti alamayacagimi soyledi daha sonra yetkili bir kişiye durumu anlattım kendisi sistemden bilgilerime baktı ve sisteme muayene olarak girildiği için paramı geri veremeyeceklerini söylediler. Sizce bu durumda ne yapmam gerekiyor? Şikayet etsem sizce bir şey çıkar mı?

Düzeltme: Sorun giderildi. Paramı aldım.
E
10 ay
Bu tip konuları açmayın artik yeter!!!!
Ne zaman ana sayfaya gelsem sürekli hükümeti ülkeyi AKP'yi eleştiren yazılar görmekten sizce de artık gına gelmedi mi? Siz şunu hala anlayamadiniz bu sistemde mantık ve adalet aranmaz evet elestirebilirsiniz ama her Allah'ın günü de aynı şeyleri yazmak sizce mantıklı mi? Bu hayatta eğer iyi bir mevkide değilsen düzgün bir kariyerin yoksa kimsenin umrunda olmazsınız.Evet ben de sevmiyorum hükümeti ve gündeme her baktığımda üzülüyorum ama sizi hükümet kurtarmayacak zerre umurlarinda değilsiniz ve eğer umudunuzu ülkeye veya siyasete bagladiysaniz gerçekten çok yanılıyorsunuz, gerçekler acıdır bizi anca biz kurtarabiliriz ve akp gittigi zaman da çoğu şey duzelmicek, yani düzen değişir duzulen değişmez. Aslında daha çok yazılacak şey var ama kısaca bu kadar yazabildim. Umarım ne demek istediğimi az çok anlayabilmiş indir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.