C

Onbaşı
27 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
22 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
6 yıl
Felak suresi
Felak suresi onlardan birçoğu kendi gibi kâfirleri alarak bkz Auliya ' (koruyucuları ve yardımcıları). Evil gerçekten onların ownselves onlardan önce ileri göndermiş olduğunuz bu olduğunu (nedeni) Allah'ın Gazabı onlara düştü ve onlar azap içinde kalacaklardır için.

Ve onlar Allah'a iman ve Peygamber (Muhammed vardı ona vahyolundu ne onları (kâfirler) almış asla) ve Auliya ' (koruyucuları ve yardımcıları), ama pek çoğu Fasiqun (isyankar, Allah'a itaatsiz). Şüphesiz Felak suresi, müminlerin (Müslümanlar) Yahudiler ve olanlara düşmanlık erkeklerde güçlü bulacaksınız Felak suresi Al-Müşrikler (V.2 bkz: 105) ve müminlere sevgi (Müslümanların en yakın bulacaksınız ) diyenlere: ". Biz Hıristiyanlar" Aralarında papaz ve rahiplerin olması ve onların gurur değildir.
Ve onlar (Hıristiyanlar kendilerini diyoruz kim) Messenger (Muhammed aşağı gönderildi ne dinlerken ), onların gözleri çünkü tanıyan gerçeğin gözyaşları ile taşan bakın. Dediler ki: "Rabbimiz İnanıyoruz, bu yüzden tanıkların arasında bize yazmak!.

"Ve neden Allah'a ve hakikat (İslam Tevhid) bize geldi ki bu iman değil? Ve biz salih insanlarla birlikte Rabbimiz (kıyamet günü cennette) bizi kabul edeceğini isteyen gerekir (Hz Muhammed ve sahabeleri). "
çünkü ne dedi Böylece Felak suresi Allah onları ödüllendirdi Bahçeler altında ırmaklar, onlar sonsuza kadar orada ebedî kalacaklardır (Paradise) akar. Böyle iyilik yapanlara ödül olduğunu.
Ama inkâr ve Bizim sayanların Ayat (vb deliller, delillerin, ayetler, dersler, işaretler, âyetlerini,), onlar (Cehennem) Ateş sakinleri olacaktır.
Ey iman edenler! Make yasadışı Taiyibat Allah size helal kılındı, ve haddi vardır (gıdalar, işler, ameller, inançlar, kişiler, vb konusunda iyi olduğunu tümü). Şüphesiz, Allah, haddi aşanları sevmez.

Allah, sizin Felak suresi için helal ve iyi sağladı şeyler yiyin, ve kendisine iman etmiş olduğunuz Allah'tan korkun. Allah yeminleri de uninentional ne için seni cezalandırdım olmaz, ancak kasıtlı yeminleri için Seni cezalandırır; onun kefaret (kasıtlı yemini) on beslemek için Masakin kendi ailelerini beslemek hangi ile o ortalama bir ölçekte (yoksul kişiler); yahut onları giydirmek; ya bir köle azat etmek. Ama kim Felak suresi, (o) göze alamaz Felak suresi o gerektiğini hızlı üç gün için. Yani yemin yemin kefareti için olduğunu. Ve yemin (yani çok yemin etmeyin) korumak. Böylece Allah, size açıkça O'nun yapmak Ayat size minnettar olabilir (vb deliller, delillerin, ayetler, dersler, işaretler, vahiyler).

Ey iman edenler! Şarap, (alkollü içecekler her türlü), kumar, El-Ansab ve El-Azlam (şans ya da karar arayan oklar) iğrençtir Shaitan 'ın (Şeytan) el işi. Yani başarılı olabilir için (kesinlikle tüm) o (iğrençtir) kaçının.
C
6 yıl
ihlas suresi
ihlas suresi ingilizce kaynaklardan çeviri yapılıp alıntılanmıştır.
Shaitan (Şeytan), içki (alkollü içecekler) ve kumar ile aranıza düşmanlık ve kin heyecanlandırmak ve Allah'ın anmaktan ve sizi engellemek için sadece istediği gibi-Salat (namaz). Yani, daha sonra vazgeçtiniz değil mi?
92. Ve Allah'a ve elçisine (Muhammed itaat (hatta içme veya kumar veya yakın geliyor), ve sakının Al-Ansab, ya da Al-Azlam ve vb) Allah'tan korkun. Eğer yüz çevirirseniz Sonra, bunu açık bir şekilde (Mesaj) iletmek için Bizim Messenger'ın görevi olduğunu bilmeli.
93. ihlas suresi iman ve salih iyi işler yapanlar, orada onlar (uzak O'nun yasak şeylerden tutarak) Allah'tan korkun ve iman ve salih iyi işler yaparsanız (geçmişte) yediklerini için onlara hiçbir günah, ve Tekrar Allah'tan korkun ve iman, ve bir kez daha Allah'tan korkun ve iyi işler yapan İhsan (mükemmellik). Ve Allah, iyilik yapanları sever.

94. Ey iman edenler! Allah, kesinlikle Allah O'na görünmeyen korktuğu kim test edebilir ki, bir şey (meselesi) de elleriniz ve lans ulaşılabilecek oyun size bir deneme yapacak. Sonra sonra ihlal ederse, onun için elem verici bir azap vardır.
95. Ey iman edenler! Eğer bir devlet ihlas suresi iken değil oyun öldür ihramlı için Hac ya da ' umre (hac), ve kasten onu öldürür Sizden kim, ceza bir yenilebilir hayvan Kabe'nin getirilen bir teklif, (yani koyun, keçi Aranızda iki sadece erkekler tarafından adjudged gibi o, öldüren birine denk, inek, vb); veya, kefaret için, o beslemek gerekir Masakin (yoksul kişi), ya da eşdeğer Saum onun senet ağırlığını (ceza) tadı olabilir ki, (oruç). Allah, geçmiş ne bağışladığını, ancak tekrar taahhüt Kim, Allah ondan intikam alacak. Ve Allah, Cenab-ı intikam All-kadirdir.

. 96 kendinize yararına ve kimin seyahat olanlar, ancak yasak bir devlet sürece gibi kara-oyun (peşinde) - senin için helal (peşinde) su oyun ve gıda için kullanımı İhram (için Hac veya ' umre ). Ve geri toplanacaksınız kime Allah'tan korkun.
97. Allah Kabe'nin, Sacred House, bir güvenlik sığınma ve yaptı ihlas suresi Hac ve ' Umre işaretlenmiş (Hac) insanlık için, ve aynı zamanda Kutsal Ay ve teklifleri hayvanlar vb garlanded (insanları veya hayvanları, onların güvenliği için Mekke ağaçların kök dış kısmında yapılan boyunlarına çelenk) ile, Allah'ın göklerde ve bütün yeryüzünde olan tüm bilgiye sahip olduğunu biliyorum, ve Allah olduğunu olabilir Her ve her şeyi bilendir.
98. Allah, azabı şiddetli olduğunu bilin ve Allah çok bağışlayandır, çok bağışlayandır olduğunu.
99. Messenger'ın görevi [yani Bizim Messenger Muhammed Biz size gönderilen adres, (Ey insanlar)] (Mesaj) iletmek için ama. Ve Allah açığa tüm ve gizlemek olduğunu bilir.

De ki (Ey Muhammed ): "Değil eşittir Al-Khabith ve (şeyler, ameller, inançlar, ihlas suresi kişiler, gıdalar, vb konusunda kötü ve kötü tüm) At-Taiyib (şeyler konusunda iyi olduğunu tüm, amel, bolluğu olsa inançlar, kişiler, yiyecekler, vb), El-Khabith (kötülük) sizi memnun edebilir. " Yani Allah, çok korku [ve (O buyurduğu iyi işler her türlü gerçekleştirmek) çok Allah'ı seviyorum (O haram günahları ve kötü işlerin her türlü kaçınmak)], sırayla anlayış Ey insanlar başarılı olabilir.

101. Ey iman edenler! ihlas suresi Size sorun neden olabilir, değil, eğer sizin için düz yapılan şeyler hakkında değildir. Kur'an ortaya edilirken onlar hakkında sorarsanız Ama, onlar size düz yapılacaktır. Allah'ı bağışladığını, Allah bağışlayandır, halimdir.
C
6 yıl
inşirah Suresi
inşirah Suresi Allah, gibi şeyler uyguladı değil Bahirah (olan süt putlara için bağışladı ve kimse o-deve bunu süt için izin verildi) veya Saibah (bir o-deve gibi onların yanlış tanrılar, ücretsiz mera için salıvermek idoller, vb, ve hiçbir şey) üzerinde taşınmasına izin veya bir oldu Wasilah onun ilk doğumda bir kadın-deve doğurmuş ve sonra tekrar bir she doğurur çünkü (bir o-deve putları için serbest ikinci doğumda -camel) veya Ham pagan Arapların tarafından uygulanan (bunun için atanmış çiftleştirerek bir dizi bittikten sonra, kendi putları için işten kurtulmuş bir aygır-deve, bütün bu hayvanlar putlara onuruna kurtarıldılar İslam öncesi dönem). Ama Allaha karşı yalan uyduranlar inkâr ve çoğu olanların hiçbir anlayış var.

104. Ve onlara denildiğinde: (Muhammed Allahın indirdiğine ne ve Messenger dediler gel sen haram yapmış olan bu kararına için). Dediler ki: babalarının hiçbir bilgi ve hiçbir rehberlik olmasına rağmen bizim için yeterli biz şu atalarımızı bulduğumuz olduğunu.

105. Ey iman edenler! [Allah çok Allah çok (O buyurduğu iyi işler her türlü gerçekleştirmek inşirah suresi) aşk (O haram günahları ve kötü işlerin her türlü kaçınmak) korkun, salih ameller yapmak], senin ownselves özen gösterin. Eğer sağ rehberlik takip ve emretmek Eğer hiçbir zarar içinde olanlardan size gelebilir neyin doğru (İslam Tektanrıcılık ve bir yapmak için tüm İslam emir) ve kötülükten sakındırırlar (şirk, küfür ve tüm İslam yasaklamıştır) Hata. Hepinizin dönüşü ardından O yapmanız kullandığı (tümü) bu konuda size bilgi verecektir, Allahadır.

106. Ey iman edenler! Ölüm size herhangi yaklaşımları, ve bir miras yaptığınızda, o zaman kara yoluyla seyahat ediyorsanız, dışarıdan kendi halk iki erkek sadece iki başkalarının ifadesini almak ve ölüm felaket size düşen. Hem sonra bunları gözaltına inşirah Suresi As-Salat (söyleyerek) Eğer (onların doğruluğu hakkında) şüphe içinde iseniz (o) (dua), her ikisini de Allaha yemin olsun: Biz, bu herhangi bir dünyevi kazanç için değil diliyorum bile o olsa (yararlanıcı) bizim yakın akraba olması. sonra gerçekten biz günahkâr olmalıdır için biz, Allahın Tanıklık gizlemek olamaz.

107. bu iki günah suçlu olmuştu bilinmektedir alır, sonra ise, diğer iki yerlerine, inşirah Suresi yasal hak iddia edenlerin arasından kin en yakın belirtilen bekletin. (Söyleyerek) onları Allaha yemin edelim: Biz tanıklık her ikisi de daha gerçekçi olduğunu beyan ve biz (gerçeği) tecavüz değil ki, o gerçekten biz zalimler olmalıdır için.

108. Yani yakın onların tanıklık onun gerçek doğası ve (dolayısıyla kabul) şeklinde olacağını veya başka onlar (diğer) yeminleri kendi yeminleri sonra kabul olacağını korku söyledi (aslında için) yapmak gerekir. Ve Allahtan korkun ve (Ona itaat ile) dinleyin. Ve Allah, kılavuzları olmayan insanlar , Al-Fasiqun (isyankar ve itaatsiz).

109 Eğer (size öğretme erkeklerden) alınan yanıt neydi inşirah suresi, onlar diyecekler:? Gününde Allahın peygamberleri birlikte toplayacak zaman ve onlara söylemek Biz hiçbir bilgiye sahip, şüphesiz, sadece sen All vardır Tüm bu bilendir (vb, ya da görünmeyen) gizlidir.
C
7 yıl
Mardin Hava Durumu 15 Günlük
Mardin Hava Durumuna baktığımız zaman yazları o kadar sıcak olur ki, insanlar sıcaktan artık pişme derecesine gelir. Hava durumu kış aylarında ise tamamen değişir. Bu sefer de soğuktan artık bunalma durumları başlar. Yaz aylarında ki sıcaklık durumu, güneyden gelen sıcak hava dalgasının kuzeye çarpmadan, direk olarak bu bölgemize uğramasından kaynaklıdır. Bu nedenle de Mardin’de Hava Durumu dengeli biçimde pek değişmez. Bunun nedeni ise, kışları oldukça rüzgarın olması ve yaz aylarındaki o kavurucu sıcaktan asla eser kalmamasıdır. Bu nedenle de Bölge halkı gayet endişeli bakarlar. Çünkü İklimsel değişmelerin kendini bu denli büyük faktörlerle göstermesi, kış aylarındaki soğuk hava dalgasının şaşırtıcı olmasına neden olur.
15 günlük hava durumuna http://havadurumu15gunluk.web.tr/ adresinden 30 günlük verilere ulaşabilirsiniz.
Hava Durumunda parçalı bulutlu günler Mardin’i bekliyor. Mardin için hava durumu çok çetin geçecek. Yazları sıcaklık değeri olarak oldukça yüksek bir seviyede olan Hava Durumu, kış aylarında ise gayet soğuk ve daha bol yağışın olduğu bir döneme girer. Çünkü yazları toprak yağış olarak pek verim almaz. Hava durumuna bakıldığı zaman, ilk bahar da o kadar beklenen yağış olmaz. İşte hava durumundaki olumsuz durumda bunlardan ibaret. Ancak sonbahara doğru toprak yağışa doyar. Kışa baktığımız zaman ise, hava durumunda mükemmel değişmeler yaşanır. Bir yandan kar, bir yandan fırtına derken, Hava durumu çeşitli olarak değişmelere gider. İnsanlarda bu duruma gerçekten şaşırırlar.
Ayrıca 15 günlük Mardin hava durumu içinhttp://havadurumu15gunluk.web.tr/_mardin adresine göz atabilirsiniz.
C
7 yıl
Yayın Akışı Listesine Göz Atın televizyonu kaçırmayın
Ülkemizde pek çok film, dizi ve yarışma programları oldukça fazla sevilmektedir. Genelde vatandaşlarımız çoğu zaman sevmiş olduğu programları kaçırmamak adına hangi saatlerde ne zaman oynanacağını merak etmektedir. Tüm bu merakınızı sonlandırmaya gelen web adresimiz ile artık ülkemizde sevilen tüm kanalların yayın akışı saatlerini görebilme şansına sahip olacaksınız.
Tüm yerel ve ulusal kanalların yer aldığı internet adresimizde, bugünün, yarının ve gelecek tüm haftaların yayın akışı program ve saatlerini görebilirsiniz. STV Yayın akışı için buraya tıklayın. Yayın akışı programlarını artık sorunsuz bir şekilde görebilmeniz adına sunmuş olduğumuz hizmetler ile aradığınız tüm programların hangi zaman aralıklarında yayınlandığını görebileceksiniz. Sevdiğim bir dizi, ya da bir film varı ama hangi gün ya da saatteydi diyorsanız bu tür sorularınızı noktalamak adına büyük bir uğraş veren sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.
Hemen izlediğiniz programları kaçırmamak adına NTV Yayın akışı için buraya tıklayarak adresimize yönelerek tüm Tv kanallarının yayın akışı saatlerini görebilir ve yayın akışı programlarını öğrenerek kaçırmadan izleyebilirsiniz.
C
7 yıl
Posta Kodu Sorgulama Ekranı 2015
Yaşadığınız şehrin yada ilçenin posta kodu numarasını bilmiyor musunuz? O halde en doğru yerde olduğunuzu söylemek isteriz. Buna göre hangi şehirde yaşıyorsanız yaşayın günlük hayatımızda mutlaka bilinmesi gereken posta kodu numaralarını öğrenme ayrıcalığına sahip olacaksınız.

Her ilçenin kendine ait olan posta kodu numarası bulunmaktadır. Buna göre sizlerde ister yaşadığınız yerin posta kodu numarasına ya da farklı şehir ve ilçelerin numaralarına göz atabilir ve bu konuda da bilinçlenebilirsiniz.

Doğru ve gerçekçi bilgilerin aktarılmış olduğu adresimiz de aradığınız tüm bilgilere en iyi şekilde ulaşabilme şansına sahip olduğunuzu söylemek isteriz. Artık posta kodu numaranızın Muğla'ya ait posta kodunun ne olduğunu bilmiyorsanız bile öğrenebileceğiniz bir online sisteme sahipsiniz. Yer verilerin kendine ait özel numaraları listelenmiş halde bulunan internet adresimiz içerisinde yer almaktadır.

Hemen sizler de Edirne posta numaralarını öğrenmek adına adresimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Posta numaralarını öğrenmek sitemiz aracılığı ile artık çok ama çok kolay.
C
7 yıl
Plaka Numaralarına Ulaşmak İçin Otomobil Almak
Online platformumuzu ziyaret eden tüm internet kullanıcıları 01- 81 numaraları arasında yer alan Tüm şehirlerin sıralamasını takip edebilecek ve hangi numaranın hangi şehire ait olduğunu görebilme şansına sahip olacaktır.

Güvenilir bilgiler ile sitemizi hizmete açmış ve ziyaretçilerimizin memnunluk duyacağı plaka numara sorgulama sistemimizi sunmuş bulunmaktayız. Buna göre sizlerde artık plaka numaralarını öğrenmek istiyor ve hangi şehir hangi plaka kodlarına sahip olduğunu merak ediyorsanız web sitemiz size fazlası ile yardımcı olacaktır http://plaka.mobi/27-plaka-i27.

Sitemize yönelen tüm vatandaşlarımıza özel sınıflandırılmış olan plaka kodlarımızla aradıkları plakaları bulabilme imkânını tanımış bulunmaktayız. İl plaka sorgulama ekranımız aracılığı ile numaralandırılmış olan listemizin üzerine tıklamanız halinde aradığınız şehirlerin plaka numaralarını görebilme fırsatına sahip olacaksınız. İl isimleri alfabetik olarak sıralanmakla beraber 01'den 81 numaralarına kadar giden bir liste yer almaktadır. http://plaka.mobi/05-plaka-i5 İnternet adresimizin aracılığı ile sorgulama ekranına sahip olabilecek ve numaralara hiçbir sorun ile karşılaşmadan en iyi şekilde ulaşabileceksiniz.
C
7 yıl
Sağlıklı Bir Yaşam sizce kaç kalori ?
Sağlıklı bir yaşama adım atmak adına tüketimlerimizi kontrollü bir şekilde yapmakta fayda var. Aksi halde aldığımız fazla kalorili yiyecekler yağa dönüşerek kalp ve damar hastalıklarının tetikleyicisi olabilir. Bu yüzden yediğiniz yiyeceklerin kaç kalori olduğunu bilerek bilinçli bir tüketim yoluna gitmeniz gerekiyor.

Ziyaretçilerimize sunmuş olduğumuz sistemimiz sayesinde artık yediklerinin kaç kalori olduğunu verilebilecek ve daha sağlıklı bir yaşam sürme ayrıcalığına sahip olacaklardır. Tüm yiyeceklerin kalori değerleri sitemiz içerisinde yer almaktadır. Buna göre yediğiniz yiyeceklerin kaç kalori olduğunu merak ediyorsanız hemen sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hemen daha sağlıklı bir hayata adım adım atmak ve formunuzu en iyi şekilde korumak adına kalori ekranımıza göz atarak yeme ve içmelerinize artık daha özen gösterebilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde sitemizi ziyaret ederek sizlerde tüketimlerinizi daha dikkatli bir şekilde yapabilirsiniz. Adresimiz içerisinde yer alan besin değerleri listesinden tüm besinlerin kaç kalorili olduğunu ve içeriğinde ne kadar protein, karbonhidrat ve yağ taşıdığını görebilme imkânına sahipsiniz.
C
7 yıl
Euro Kuru için Güncel Döviz Kurları
Türkiye'nin bir numaralı finans ve ekonomi adresi olan sitemizde aradığınız tüm konuları rahatlıkla bulacak ve en iyi şekilde bilinçleneceksiniz. Online ortamlar aracılığı ile finans portalımızı ziyaret eden tüm vatandaşlarımız artık başta euro haberleri olmak üzere diğer döviz kurları ile ilgili de pek çok değişimleri, iniş - çıkışları ve fiyatları görebilme şansına sahiptir. Tüm güncel haberler ve canlı veriler ziyaretçilerini memnun edecek hizmetleri gerçekleştiren internet adresimiz 7/24 aktif olarak hizmetinizdedir.
Sitemizde euro detay, hisse, oran, Mali tablolar ve euro teknik analizler ile ekonomi konuları hakkında elde etmek istediğiniz pek çok bilgiye ulaşabilecek ve euro ile ilgili analizlerinizi de yapabileceksiniz. Bunun yanı sıra sitemiz üzerinden euro güncel döviz kuru hakkında yorumlamalarınızı da sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.
Sitemiz içerisinde pariteler yer almaktadır. Buna göre Tüm döviz cinsini en iyi şekilde takip edebilir ve yatırımlarınızı da tekrar gözden geçirebilme şansına sahip olabilirsiniz. Yüzdelik oran, euro alış ve satış birimleri ile en iyi hizmetleri sunmaya geliyoruz. Euro haber ve daha fazla ekonomi gelişmeleri için.
C
7 yıl
Dolar ne kadar En Güncel Piyasa Verileri
Ülkemizde en çok ilgi duyulan ve merak edilen konuların başından finansman konuları yer almaktadır.. Serbest piyasa ve bankalarda ki en güncel finansal verilere kısa yoldan ulaşmak adına sitemiz sizlere yardımcı olacaktır. Genelde yatırımcıların yakından takip ettiği konuların başında yer alan finansal gelişmeler an be an sitemiz sayesinde ziyaretçilerimize en doğru şekilde aktarılacaktır.
Günlük olarak yayınlanan ve sürekli olarak değişimlerle birlikte güncel verilerin paylaşılmış olduğu internet adresimizde güvenilir bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Dolar kurları, en son yaşanan dolar haberleri ve daha fazlası için en iyi alternatiflerden birisi de web adresimiz olmuştur.
Dolar ile ilgili yaşanan gelişmelerden en iyi şekilde haberdar olabilmek adına dolar ne kadar olmuş sizlerde kaliteli bir şekilde sunmuş olduğumuz online sistemimize geçiş yapabilirsiniz. Günlük döviz kurları ilgili yorumlama, haber ve grafiksel şemalar ile ziyaretçilerimizin yüzünü güldürecek euro, dolar, altın gibi değerli birimleri platformumuzda yer vermekteyiz.
En güncel veri, dolar, euro ve haberler ile her anınızda yanınızda.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.