C

Çavuş
08 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
80 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
6 yıl
.
.
C
7 yıl
iPhone 5S > Kamera lens parlama sorunu?
Merhabalar, iPhone 5S'de belki uzun süredir olan ama fark etmediğim bir sorunu fark etmiş bulunmaktayım. Sorunum fotoğrafda ki lenslerin fazla parlaması mesela gündüz çekilen bir fotoğrafda güneşin yada gökyüzünün kameranın yüzünüzü görmesine engel olması gece çekilen fotoğraflarda ise ışıkların yine belirsiz bir şekilde çıkması. Başka bir arkadaşımda iPhone 5S kullanıyor ve böyle bir sorun yok ve başka bir arkadaşımda 5 var onda da böyle bir sorun yok. Ön ve arka kamerada yaşıyorum bu sorunu acaba IOS ilemi alakalıdır yada donanımsalmıdır bilmiyorum. Donanımsal ise hem ön hem arka da olması biraz tuhaf gibi.

Bilgisi olanlar lütfen yorum atabilirler mi?

Aşağıda gözüktüğü gibi 5S ile çekilenin lensinde tuhaf bir parlama var avizenin ortasında şerit çıkmış gibi gözüküyor.
iPhone 5 görüntüsü:< Resime gitmek için tıklayın >
iPhone 5S görüntüm: < Resime gitmek için tıklayın >
C
8 yıl
Oyunlarda FPS problemim ve az CPU&GPU kullanımı
Selamlar,

Oyunlarda yaşadığım bir sorun hakkında yardımınızı istiyorum baylar. AfterBurner ile baktığımda oyunların tamamında sistemi tam olarak kullanmadığını görüyorum. Anlamadığım bir sebepden dolayı işlemci yada GPU kendisini tam kullanmıyor.
Dolayısıyla oyunlarda düşük FPS değerleriyle karşılaşıyorum. CPU Park olayını araştırdım ve uyguladım ancak verim alamadım. Zaten park edilmiş core'um bulunmuyor. Bios'dan cool n quiet ve C1e özelliğinide kapatıp denedim ancak yine fayda etmiyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

San Andreas Multiplayer, 300 MB vRam kullanmasına rağmen 90 FPS'in üzerine çıkmıyor maalesef. Toplu alanlarda ise 50-60 FPS'i görüyorum. Daha düşük sisteme sahip arkadaşlarımda sıkıntı bulunmuyor, sabit 100 fps.

< Resime gitmek için tıklayın >

Sistemim: AMD-FX 6300 (x6 core)
4 GB DDR3 1600 Mhz Memory
R7 265 ( 2 GB 256 Bit )

Konu hakkında çözüm olmasa bile yorumlarınızı rica ediyorum, teşekkürler.
C
8 yıl
Araçdan gelen "çık çık " sesi Hk.
Merhabalar,

Hyundai Accent aracımda yolda seyir halindeyken bir problem yoktu. Biraz ilerledikten sonra kaputun altından doğru "çık çık" sesi gelmeye başladı. Çok hafif bir ses ayrıca aracımın çekişinide düşürmüş bulunuyor. Ses şubaplardan vesaire motor aksamından gelmiyor gibi.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Ben Egzoz Manifoldu diye düşünüyorum.

Tecrübeleri arkadaşlar yada yorum yapabilecek arkadaşları konuya davet ediyorum, teşekkürler.
C
8 yıl
FX6300 - 1.4 GHZ, 3.5 GHZ Problemi
Merhabalar,

Uzun süredir kullandığım 6300'de şu aralar bir stabilite problemi yaşamaktayım. Olay şu ki arkadaşlar örnek verirsek bilgisayar boştayken chrome açtığımızda işlemcinin GHZ kullanımı aniden yükseliyor fan sesi vesaire 3400 RPM'e kadar çıkıyor sanki bir oyunu ultra düzeyde oynuyormuşum gibi bir muamele yapıyor. Aynı zamanda biosdada bu sıkıntıyı yaşamaktayım 50 - 60 dereceye kadar yükseliyor ve fan hızlanıyor doğal olarak. Bios sıfırlama, pil çıkartma takma, Cmos Jumper sıfırlama gibi yöntemleri uyguladığımı belirteyim.
Kasa içi havalandırmam gayet iyi, stok fan kullanıyorum macununda sıkıntı yok.

SS'de görüldüğü üzere görev yöneticisinde devamlı 3.5 GHZ çalışmıyor. Ayrıca CoreTemp üzerindede 0.çekirdek devamlı 1.4 ile 3.8 arasında geliyor. Bios üzerinde Cool n Quiet özelliğim enabled.
< Resime gitmek için tıklayın >

Çözümünü bilen yada fikir üretebilen arkadaşlardan yorum bekliyorum.
C
8 yıl
MSI 990FXA-GD65 vs ASUS M5A97 EVO R2.0
Hangi kartı önerirsiniz ? Asus tarafında bir arkadaşım ısı probleminden şikayetçi tecrübesi olanlar yada önerisi olanları konuya alalım :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.