Öncelikle herkese merhabalar
2 gün önce Amd fx 4100 işlemcim arızalandı.
Bunun üstüne işlemci ve anakart alma ihtiyacı duydum.. Sistem tavsiyelerine hergün göz gezdirdiğimden bir kaç fikre sahip oldum. ( kendi çapımda ) Fakat sizler gibi O.C bilgisine sahip olmadığımdan ki pekte kendi açımdan gerek duymadığımdan arkadaşımın tavsiyesi üzere intele geçerek i5 4690 işlemci ve ga-h81m-s2v anakartı aldım. ( işlemci ve anakartta ne kadar isabetli seçim yaptım bilmiyorum ama bilgisayar servisi sahibi arkadaşım önerdi O.C yapmayacağın için bu 2 si sana yeterli olur boşuna ekstra para harcama şuanlık dedi ne kadar doğru bilemiyorum takdir sizlerin )
(dual 4GB kingston 1333 mhz ram'im bulunmakta)

Şimdi madem iyi bir işlemci aldım ( şuan gts 250 var ) artık daha iyi bir ekran kartına sahip olmak düşüncesindeyim.
Sizlerin diğer konularını uzun uzun okudum tavsiyeleri vs. Orada yazanlara göre Gtx 970 ( sürekli önerilen olarak gördüğüm ) aklıma yatmakta lakin şöyle bir problemim var vatan'da bakıyorum 1.200 'ede fakat 1500 'ede mevcut gtx 970 'ler. ve marka olarak Evga MSI Gigabyte Zotac hangisinin hangi modelini alacağım o kadar kafam karıştıki sizlerden affınıza sığınarak yardım rica ediyorum.

Guild wars 2 / Battlefield 4 / Heroes of the storm / diablo 3 oynamaktayım.

Bütçem şuan itibarı ile 1,500 tl ekran kartı ve psu için illede gtx 970 olmayabilir takdir sizlerin. Burada söyleyeceğinize göre yarın gidip alacağım. (şuanki psu 400w markasından emin değilim )

Sözlerimde bir hatam varsa affedin cahilliğime verin sizler kadar bilgi sahibi olmuş olsaydım burada kimsenin başını ağrıtmazdım. Şimdiden ilgi ve alaka göstericek tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.