B

Çavuş
16 Ağustos 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
geçen yıl
Borsaya başlayacaklara birkaç öneri
1-lütfen açgözlülük ile girmeyin kaybedersiniz.
2-f/k oranı yüksek hisselere boğa piyasasının büyüsüne kapılıp girmeyin.
3-bir hisseye nasıl değer biçeceğinizi öğrenin ve bu şekilde hisseye girerken aklınızda bir fiyat olsun.
4-sözlüktekilere çok bakmayın traderlar uzun vadecilere sen salaksın der uzun vadeciler de traderlara sen salaksın der, kime sorsan en zeki odur. siz araştırdıkça kendi yöntemlerinizi oluşturacaksınız.
5-bence ilk başlarda forex’ten veya vıop’tan başlamayın.
6-risk/para yönetimine ve yatırımcı psikolojisine çalışın.
7-bence mutlaka riski 4-5'e bölün. tabi risk almayacağım diye gidip 20 hisse almak da mantıksız, siz yatırım fonu değilsiniz. 8-siyah-beyaz kadar net bir karar mekanizması oluşturun. “dur ya satmayayım, belki buradan döner” mantığıyla ilerlerseniz bu bildiğin kumar olur.
9-tüm hareketlerinizi mutlaka bir excel tablosunda (veya herhangi bir araçta) takip edin. neden girdim, nereden girdim, neden çıktım, nereden çıktım, hangi dersleri aldım, neler öğrendim bunları sorun tek tek geri gidip bakıp, ders çalışır gibi çalışın.
Genç bir girişimci iktisat öğrencisi olarak twitter hesabımda bu tarz şeyler karalıyorum dileyen takip edebilir; https://twitter.com/emirusahin
B
geçen yıl
Ev Almak En İyi Yatırımdır
Merhaba sevgili arkadaşlar, iktisat öğrencisi ve gayrimenkul ile ilgilenen biri olarak ev almak mantıklı mı? ev alınır mı? gibi sorulara cevap vermek için youtube videosu çektim. Sizin de fikirleriniz varsa beyin fırtınası yapabiliriz.
Dileyenler aşağıdan izleyebilir;


Videoyu izlemek için tıklayınız
B
geçen yıl
Neden Günlük Al Sat Yapanların 80%'i Kaybediyor?
Yine video hazırladım sevgili arkadaşlar. Yapılan araştırmaya göre borsa da günlük al sat yapanların 80%'i kaybediyor. O zaman borsa kısa vadeli yatırım yapılmaması gereken bir yer mi? Yoksa bu durumdan para kazanmak mümkün mü?
Videoda neden böyle olduğundan ve bunun nasıl önleneceğinden bahsettim.
Dileyen izleyebilir, teşekkürler.Videoyu izlemek için tıklayınız
B
geçen yıl
Günde 10₺'ye milyoner olmak
Genç bir girişimci ve iktisat öğrencisi olarak bir video çektim ve videoda günde 10 liraya nasıl milyoner olunabileceğinden bahsettim. Kesinlikle clickbait vs. değildir, öyle şeylerle işim olmaz. Kanalımda kişisel finans ve yatırım videoları çekiyorum.

Size bahsedeceğim ilk şey para biriktirerek milyoner olamazsınız. Eğer zengin olmak veya daha çok paranızın olmasını istiyorsanız çevrenizdekiler size klasik para biriktir her ay bankaya at diyecekler. Bu size birinin verebileceği en aptalca tavsiye çünkü para kaybetmenin en garanti yöntemi budur. Sebebini ve 10 liraya milyoner olma yöntemini videoda açıkladım sevgili arkadaşlar dileyen olursa metin çıkarıp buraya yazabilirim okumak isteyenler için.
Videoyu izlemek için;


Videoyu izlemek için tıklayınız
B
geçen yıl
Borsada kazanmanın anahtarı
Araştırdığım ve kendi yazdığım bir yazıyı paylaşmak istiyorum sizlerle sevgili arkadaşlar, çok önemli olduğunu düşündüğüm bir konu.
Piyasayı ve Fiyatları Saatbaşı ve Sürekli Takip Etmeyin.
Piyasa ile hiçbir zaman çekişmeyin. Sağlığınız ve gönül rahatlığınız her zaman hisse senetlerinden daha önemlidir. - William O'Neil

1980’lerde Harvard’da psikolog olan Paul Andreassen tarafından yapılan bir deneyde, günlük olarak hisseleri hakkında bilgilendirilen yatırımcıların, hiçbir bilgi almayan yatırımcıların ancak yarısı kadar kazandıkları gözlenmiştir. Sizce bunun nedeni ne olabilir?

Buna cevap verebilmek için nörobilim alanında yapılan şu çalışmalara bakabiliriz.

Dünyada çığır açan bir araştırmaya göre, bir olay ard arda 2-3 defa tekrarlanırsa beynimiz bu olayın sonra da gerçekleşmesini bekler ve bu beklenti gerçekleştirse mutluluk hormonu olan dopamin salgılanır ve beynimiz mutlulukla dolup taşar. Aynı şekilde bir hisse senedi de üst üste 2-3 gün yükseldiğinde devamının geleceğini düşünür ve gerçekleştiği takdirde aşırı mutlu oluruz. Bu da öngörülerinize bağımlı olmamıza neden olur.

Hisse düşmeye başladığında ise beynimizin korku ve endişeyi yöneten amigdala kısmı çalışmaya başlar. Bu kısım, tüm hayvanlarda bulunan hayatta kalma dürtüsü olan ” savaş ya da kaç ” tepkisini üreten kısımdır. Hisselerimiz düştükçe korkar ve endişe duyarız.

Bunların yanı sıra Nobel Ekonomi Ödüllü araştırmacı Daniel Kahneman’a göre, kayıplara kazançlardan 2 kat daha yoğun tepki veririz. 1000 TL kazanmak ne kadar mutlu hissettirse de 1000 TL kaybetmek bunun en az 2 katı kadar bir acı verir. Bu yüzden fiyatların günbegün düştüğü bir piyasada senetlerimizi çok düşük fiyata satmaktan kendimizi alıkoyamayız. Oysaki uzun vadede güvendiğimiz ve fiyatının ucuz olduğunu bildiğimiz bir hissenin bir süreliğine düşmüş olması hiçbir şeyi değiştirmez. Aksine, ucuzlayarak daha iyi bir alım fırsatı yaratmıştır. İşte bu yüzden kesinlikle ama kesinlikle tüm gün kafayı grafiklere ve fiyatlara bakarak bozmamalıyız. Ben bu mentaliteyi kazandığımdan beri daha soğukkanlı ve sabırlı oluyorum, haliyle kazancım da arttı.
 Borsayı duygular yönetir. Manipülasyon temellidir. Zaten yukarıda bahsettiğim Harvard'da yapılan deney bunu doğruluyor. 
''Günlük olarak hisseleri hakkında bilgilendirilen yatırımcıların, hiçbir bilgi almayan yatırımcıların ancak yarısı kadar kazandıkları gözlenmiştir. ''
iktisat öğrencisi ve girişimci olarak araştırmalarımı ve fikirlerimi twitter hesabımda yazıyorum dileyen takip edebilir. 
https://twitter.com/emirusahin
B
2 yıl
Ne Yiyoruz? kuruldu
Diyetisyen moderatörlüğünde sporcular, kilo vermek/almak isteyenler ve sağlıklı kalmak isteyenler için beslenme tüyolarını, sağlık ve gıdalarla ilgili doğru bilinen yanlışları paylaşıyoruz. Telegram kanalına katılmak içinhttps://t.me/bizneyiyoruz
B
2 yıl
FenerBurada! Telegram Kanalı
Merhabalar herkese. Telegram Fenerbahçe Haber kanalı açtık. Son dakika haberleri, transfer gelişmeleri ve 1080p maç linklerini paylaşacağımız, çekilişler yapacağımız kanalımıza katılmak için;https://t.me/fenerburada
B
2 yıl
FenerBurada! Telegram Kanalı
Merhabalar herkese. Telegram Fenerbahçe Haber kanalı açtık. Son dakika haberleri, transfer gelişmeleri ve 1080p maç linklerini paylaşacağımız, çekilişler yapacağımız kanalımıza katılmak için:https://t.me/fenerburada
B
2 yıl
Nostradamus gerçekleri ve 2020 kehanetleri
Kahin Notradamus Gerçekleri
Okültizm ve demonoloji çalışmalarıyla tanınan ünlü yazar Collin de Plancy, Notradamus'un doktorluktan sıkıldığı ve çok para kazanacağı bir dal olarak falcılığı seçtiğini belirtmiştir. Collin, ''Cehennemin Sözlüğü'' kitabında da Notradamus'u bi hayli eleştirir. Ama bu iddiaları kimilerine göre asılsızdır. Falcılık o dönemde çok para kazanılacak bir iş değildir, aksine engizisyondan dolayı tehlikelidir. Ayriyetten Notradamus'un doktorluktan sıkıldığını söylemek saçmalık olur, çünkü kariyeri başarılarla doludur ve maddi sıkıntı çekmemiştir. Hangi metodu kullanırsanız kullanın bu bir tahmin sanatıdır. Bir araştırmacı ortamı gözleyerek, veri toplayarak ve araştırmalarıyla bir gelecek tahmininde bulunur. Bu da bir kehanettir. Notradamus, okültizmin yanısıra bilimsel verilerle kehanetlerini güçlendirmiştir ama Nostradamus’un kitaplarındaki kehanetleri çoğunlukla açık ve seçik olmayan, yorum gerektiren sembolik ifadelerden oluşur. Bu yüzden her yıl onlarca saçmalık ortaya atılır.
Kendisine 'İyi geceler' diyen papaza 'Bu son gecem, beni yalnız bırakın, sabaha ölmüş olacağım.' dedi ve sabaha sağ çıkmadı. Dünyanın en ilginç kahini olan Nostradamus'un kehanetleri yeniden okunuyor. İşte başarısız, başarılı veya daha ileriki tarihler için kehanetleri;
Kehanetler ve geri kalan araştırma sadece Telegram kanalımızda paylaşılacaktır. Katılmak için:https://t.me/kuhatelegram

✅ Bildiği iddia edilen kehanetler;
✅ 1666 Londra Yangını
✅ ABD'de 3K kardeşler. (Kennedy'ler)
✅ Notre-Dame Katedrali Yangını
✅ 1566 yılında ölen Nostradamus'un üzerinde, mezarın açıldığı tarih olan "1700¨ yazılı bir madalyon bulundu. Kendi mezarının açılacağını öngören kahin bu olaydan 91 yıl sonra yaşanacaklar hakkında da bir dörtlük yazdı. "Kim ki bulduğunda mezarı açacak ve kim ki açtığı bu mezarı hemen kapamayacak, lanet onu bulacak ve kimse nedenini bilmeyecek. Tıpkı bu dörtlükteki gibi Fransız İhtilali sonrası 1791 yılında sarhoş Fransız askerleri Nostradamus'un mezarını açtılar. Bu askerler daha sonra Marsilya'daki üslerine geri dönerken vahşice öldürüldüler.
✅ 11 Eylül saldırıları
✅ Hitler'in yükselişi

Başarısız kehanetleri ✅
✅ Türkiye 1996 yılında Yunanistan ile savaşa girecek.
✅ Bilim insanları, insanların 200 yıl yaşamasına imkan sunacak yeni bir ilaç geliştirecek.
✅ 1900'lü yıllarda Araplar, Avrupa'yı ele geçirecek
✅ 1985'te Fransa karışacak. (Aslında gerçekleşti ama yakın zamanda.)
✅ 2000-2003 arası büyük depremler Amerika'da gerçekleşecek.

Gelecek için kehanetler;✅
UFO'lar insanlığa daha çok yakınlaşacak.
Küresel ısınma büyük silahlı çatışmalara neden olacak.
Orta Doğu ülkeleri bombalarla yıkılacak. (Aslında bir kısmı gerçekleşti.)
Türkiye'de 7.4 büyüklüğünde bir deprem meydana gelecek.
Dünyayı kırıp geçirecek veba'dan sonra çok büyük bir salgın hastalık başlayacak. Bu öncekilere benzemeyecek.
2019-2033 yılları arasında 3. Dünya Savaşı çıkacak, taş üstünde taş kalmayacak.
Dipnot: Nostradamus Yüzyıllar Kitabında 2020 için dikkat edin diyor.

gençler benim yazım değil alıntı yaptım ilginç olduğu için paylaşayım dedim.
B
2 yıl
Dostlar bilgisayardan çok anlamıyorum yarın notebook alacağım bunlardan hangisini tavsiye edersiniz?
Evet arkadaşlar başlıkta dediğim gibi yarın laptop olacağım. Bilgisayarla içli dışlıyım ama sizin kadar anladığımı söyleyemem. Bu bilgisayarlar arasında kaldım. Acer ve HP pavilion arasında kaldım. HP Paviliona deli gibi ısınıyor demişler. Sizce iyi mi HP pavilion? Çok fazla oyun oynamıyorum ama oynadığım zaman da güzel performans isterim. Genelde çalışmalarım için kullanacağım ve uzun süre açık kalacak. Tüm özellikler dahilinde hangisini tavsiye edersiniz ? < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.