selamlar öncelikle..

genelde öğrencilerin yaptığı gibi puanı yapayım mesleği düşünürüm kafasıyla girdim sınava. saçma oldu ama yapacak bir şey de yok. hayatımda öyle 'illa bunu yapmalıyım, bu benim mesleğim olmalı' gibi bir düşünceye düşürecek bir şeyle karşılaşmadım.

mf4 puanım 43bin. biraz araştırma yaptım ve geomatik mühendisliği ile ilgili bir şeyler kafamda oluştu sankim. itü tanıtım günlerine gittim bi geomatik hocasıyla konuştum.iş alanları devlette çok sağlam yerler sanırım.
ama aklıma takılanlar var.
itü geomatik geçen sene 40.900 ile almış.43.000 le girme şansım?
burası olmazsa açıkta kalmak istemiyorum ve yıldız teknik harita mühendisliği -50.000- tutuyor. ama itüdekilerle konuştuğumda itüyü bayağı övdüler burası farklı bir yer,burada olmak ayrıcalık gibisinden.burada bir yere gir,sıralaman fena değil evinde yakınmış gibi. -ayrıca itü çevre mühendisliği de tutuyor.-
bunun üstüne biraz da çevre mühendisliğini araştırdım. hakkında çok kötü konuşanlarda var,iyi konuşanlar da var, itüden mezun olup çevre mühendisi mi olacaksın imza yetkin var bir yere müdür olursun orada çevren,sosyal hayatın gelişir diyenler de.

ayrıca kocaeli,eskişehir,bursa uludağ gibi yerlerde tutan mühendislikler de var

bi el atan,yorum yapan olursa sevinirim.