S

Çavuş
19 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
2 yıl
Bi kaza tespit tutanağı tutalım dedik ömrümüzden ömür gitti..
Dün sabah 7.50 de yakın bi arkadaşım kazaya karışıyor (4 yolda olan bir kaza ama bizim aracın geçtiği yol ana yol karşı tarafın ki tali yol). Tutanağı sonra tutalım diye ayrılıyorlar öğleden sonra adamlarla iletişime geçiyoruz ve mevzu başlıyor. Kazaya karışan karşı taraf bi fırın firması kazayı yapan çocuk gerçekten saf bir çocuk kendisini ifade etmekte de zorlanıyordu dolayısıyla olaya patron bey karıştı bizde de daha önce böyle durumları tecrübe etmiş ben varım ve adamlar bizi mekanlarına çağırdılar dediler ki gelin hocam burda bizim tamircimiz de var bi şekil hallederiz. Biz gittik (kısa kesiyorum) adam kendilerinin haklı olduğuna bizi ikna etmeye çalıştı önce olmayınca tamam kaza yerine gidelim dedi. Sonra araçları eski haline getirelim tekrar foto alalım dedi. Ben böyle bişeyin münkün olmadığını söylememe rağmen ısrar ısrar (tabi bu arada telefonda sürekli birileriyle konuşup konuşup geliyor) en son ikna edemeyeceğini anlayınca polis çağıralım dedi. Ben de dedim çağır yine bir yarım saat beklemenin ardından polisin gelmemesi üzerine ben polisi aradım polis bana telefonda kaza anında beni aramanız gerekiyordu şimdi gelip sabahki kazaya tutanak tutamam kendiniz anlaşacaksınız dedi telefonu adama ver dedi adama da anlatıyım dedi adama da anlattı sonra tutanak tutmaya oturduk. akabinde adam kaza tespit tutanağına olayı farklı yansıtmaya çalıştı (karşı tarafla bizim araç 4 yolda burun buruna ilk temasta kazaya karışırken karşı taraf çok hızlı olduğu için duramamış sonrasında durduğunda bizim araç arkadan vurmuş gibi görünüyor ve adam bunu çizmek istiyor) benim ısrarlarımla benim dediğim şekilde tutanak tuttuk adam bize bu sefer de trafik poliçesini yarın göndereceğini söylemeye başladı ve benden tutanağın ıslak imzalı fotokopisini vermeme rağmen aslını istemeye başladı ben de yarın bana poliçeyi gönder ben de sana tutanağın aslını veririm dedim. adamın elimden poliçeyi zorla almaya hamle yapmasının ardından ortamın gerileceğini anlayınca adam gitti.

Şimdi elimde sürücünün ehliyet ve ruhsat fotokopisi var
Trafik kazası tespit tutanağı var
trafik sigorta poliçesi yok (karşı tarafın)

Sigorta poliçe nosunu kaza tutanağına yazdığı için sigortacım karşı tarafın poliçesini bulabileceğini söyledi benim izlemem gereken yol ne olmalı sizce?

1. yol hiç bişey olmamış gibi gelen poliçe ile birlikte aracı serviste dosyasını açtırıp yaptırmak
2. yol trafik mahkemesine gitmek..

Teşekkür ederim fikirleniz için
S
2 yıl
22 Bin TL Hasar arabanın değerini ne kadar düşürür?
Herkese Merhaba

Yakın bir arkadaşım geçen sene 2011 Qashqai 1.5 dci tekna skypack aracıyla bir kaza geçirdi. Bunun sonucunda ön tampon farlar sis farları logonun olduğu havalandırma girişi değişti (Motorda herhangi bir hasar yok) ve haricinde de arka sol çamurluk boyandı. Aracın resimlerini gördüm ciddi bir kaza sayılmazdı. Aracın diğer kısımlarında (Kaput dahil) boya bulunmamakta fakat nedenini o da anlayamadığı şekilde yetkili servis araca 22 bin tl masraf çıkardı. Kaskolu olduğu için önemsemeyip yaptırdı.

Şimdilerde aracı satmak istediğini söylüyor benimde beğendiğim bir araç olduğundan kafam biraz karışık

Arabanın şu an hasarsız olanları 85 bin tl seviyesine alınır gibi duruyor.

Henüz herhangi bir fiyat konuşmadık. Arkadaş hasardan dolayı fiyatında muadillerine göre indirim yapacağını söyledi fakat ben bu aracı aldığımda satarken problem yaşar mıyım ve sizce bu araç ne kadara alınırsa mantıklı olur?

cevaplarınız için çok teşekkür ederim
S
4 yıl
Kia Ceed Consept Plus'a 70 bin tl verilir mi?
Bir yakınımda 40 binde 2012 model Manuel beyaz hatasız dizel Kia Ceed Concept Plus var
Güzel yanı tüm bakımları (Lastik,debriyaj, tavan çıtası vs..) eksiksiz yapılmış durumda
Kötü yanı sakin kullanımda dahi 7 litrenin altına düşmediğini söyled

Arabanın eksiksiz ve sorunsuz olması almayı maktıklı hale getirse de
İstanbulda bu arabanın 9 litre civarında yakıt tüketmesinden, Daha önce hiç kullamadığım Kia'nın kalitesinden endişe duymaktayım

Tavsiye de bulunursanız çok sevinirim

Herkese Çok teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.