L

Teğmen
05 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
34 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
L
4 yıl
Tüketici hakları kararını icra mahkemesine taşımak
Merhabalar,
LG telefonumu hayalet ekran kronik sorunu ile icra mahkemesine verdim ve karar lehime sonuçlandı. Fakat firma aradan geçen 2 aya rağmen herhangi bir ödeme yapmadı. Şimdi kararı icra mahkemesine taşımak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlar izlemem gereken yolu açıklayabilir mi? Ürün fiyatı 3000 TL idi icra ilamlı mı ilamsız mı olacak? İcraya başvurduktan ne kadar süre sonra parayı iade alabilirim ve telefonu hangi süreçte nereye iade etmem gerekecek? Son olarak telefonun yanında extra hediyeler verilmişti bunları hediye olarak arkadaşlarıma verdim, ürünü satın alırken bu hediyeleri 0.1 kuruş olarak faturalandırmışlar bunları geri vermediğim durumda ücret kesintisi ne kadar olur?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
L
5 yıl
Ötv muafiyeti hakkında
Merhabalar,
Annemin çocukluktan arkadaşı teyzeye meme kanseri tanısı konuldu geçen ay. Zavallı kadın öncesinden beri psikiyatrik tedavi görüyordu bu haberi de alınca yıkıldı epey. Evre 4 karaciğer metastazik meme ca tanısıyla hemen kemoterapi başlandı(lütfen etrafınızdaki kadınların meme kanserine karşı muayenelerini düzenli yaptırmalarına dikat edin, çok hızlı ilerleyen ve çok hızlı yayılan bir kanser türü) Bulunduğumuz ilde yeterli donanımda hastane olmadığı için en yakın 120 km uzaklıktaki üniversite hastanesinde tedavi görüyor, 21 günlük periyotlar halinde kemoterapi kürü alacak uzunca bir süre.
Kadın bilgisiz ve hasta nitekim çocukları ve eşi de çok bilgisizler. Neyse teyzeye yardımcı olmak için çalıştığım hastaneden heyet raporu çıkarttım ona, kanserin yanında hipertansiyon ve psikiyatrik hasta bunun yanında histerektomi olduğu için %90 ağır özürlü rapor verdiler. Hemen aile sosyal politikalar bakanlığının özürlü maaşına başvurduk ve ilerleyen süreçte aylık yaklaşık 1500 lira alacak inşallah. Yaklaşık 20 gündür uğraşıyorum bunun için, kadın da bana karşı son derece mahçup yüzüme bakamıyor utancından, sürekli dua ediyor. Ben de mahcup oluyorum böyle olunca.
Neyse asıl soruma gelecek olursam; açıkçası hiç bu kadar bir oran verileceğini düşünmemiştim belki de personel olduğum için biraz iyi niyet göstermiştir doktorlar. %90 gelince arkadaşlar araba fikrini soktu aklıma, sonra düşününce mantıklı gelmeye başladı. Hem kadının mahcubiyeti son bulur hem de boş günlerimde üniversite hastanesine götürürüm onu araç alırsam diye düşündüm. Kemoterapinin ileri dozlarında şehirler arası minübüse binmek çok zor olacak onun için. Kadının ailesi çok fakir olduğu için epey zorlanacak bu konuda.
Şimdi sorularıma gelecek olursak
1) Bu teyzeyle hiçbir kan bağım yok, onun adına araç alıp kullanabilir miyim?
2) Allah etmesin teyze vefat ederse(ki yeterki bakım ve psikolojik destek sağlanmaması durumunda yüksek olasılık) bu aracın durumu ne olacak? Varisleri 2 çocuğu ve eşi.
3) Teyze hayattayken beni varis olarak gösterilebilir mi?(teyzenin eşinin de psikolojisi iyi değil, şimdi konuştuğunu yarın red edebilir bu yüzden güvenemiyorum)

Bu araç işi olursa hem benim için hem de teyzenin bakımı için çok iyi olacak, cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler okuyup zaman ayırdığınız için.
L
5 yıl
157 bin km de 2009 laguna alınır mı?
Selamlar,
İlgilendiğim 2009 laguna privilege dizel beyaz sunruflu, ısıtmalı elektronik koltuklu (full paketin üzerine ekstralar) bir araba var. Araç 157 binde, sağ tarafı garajdan çıkarırken sürttüğünden dolayı boyalı, hatta ön sağ çamurluk değişmiş. Bunun dışında 3 parçadan oluşan yaklaşık 4 bin lira hasar kaydı var. İlk aracım olduğu için açıkçası konuya çok yabancıyım, piyasaya baktığımda aracın fiyatı gayet makul geldi (en son 37.5 bin de anlaştık) sizin önerileriniz nelerdir? Aracı 2 yıl kadar kullanıp sıfır araç almayı düşünüyorum. Biraz da tecrübe edineceğim bununla. D segment araçlara bakıyorum genel olarak. Sizce satış zamanı çok zarar eder miyim? Aracı bilenler bilgi verebilir mi? Bence gayet şık bir araba, modeline göre bir çok özellik mevcut. Sizlerin görüşleri nelerdir?
L
7 yıl
Nuuvem'dan alınma GTA V'te açılmama sorunu
Merhaba arkadaşlar,
Gün boyunca bu sorunla uğraştım, bakmadığım konu kalmadı ben de konu açmak zorunda kaldım. Bugün Nuuvem sitesinden kod aldım, Social Club'ın internet sitesinde üyeliğimle aktivasyonu gerçekleştirdim. 180 mb'lık setup dosyası için link verdi, indirdim, kurdum fakat indirmeye başlaması gerekirken hiçbir action olmuyor, öylece kalakalıyor. En son belgelerim de bootstrap adında bir text dosyası buldum, içeriği şu şekilde;
[2015-04-15 00:16:17.474] [DISPLAY] Initializing downloader... 
[2015-04-15 00:16:17.475] [DISPLAY] Adding patch checks...
[2015-04-15 00:16:17.475] [DISPLAY] Checking for updates...
[2015-04-15 00:16:17.620] [DISPLAY] Download complete!
[2015-04-15 00:16:17.620] [ ERROR ] Unable to get file version info size for C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTA5.exe
[2015-04-15 00:16:17.620] [ ERROR ] Last error: 2 : Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

[2015-04-15 00:16:17.847] [DISPLAY] File version 10000:0 (for C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\PlayGTAV.exe)
[2015-04-15 00:16:17.998] [DISPLAY] Download complete!
[2015-04-15 00:16:18.000] [DISPLAY] File version 10000:1430001 (for C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTAVLauncher.exe)
[2015-04-15 00:16:18.000] [DISPLAY] Shutting down downloader...


tıkladığım anda saat değişiyor fakat olaylar değişmiyor. Yıllarca bekledim bu oyunu sıkılmadan, ama bugün beni hakikatten bıktırdı
L
7 yıl
Ses bazen var bazen yok(enteresan bir hata)
Herkese merhaba,
Bende Toshiba'nın satellite model bir laptopu var. Geçenlerde windows 7 yükledim ve eskiden olmayan bir ses sorunuyla karşılaştım, şöyle ki ses bazen gayet normal bir şekilde geliyorken bazen de sistem sesleri(açılış sesi, dosya tıklama sesi, hoparlör ayalarındaki sınama tuşu) yine normal bir şekilde çalışırken bu defa tarayıcıda ve bilgisayardaki oynatıcıdan ses gelmiyor. Mesela Youtuba'da video oynamasına rağmen hoparlör ayarlarında ses iniş çıkış göstergesi bile görünmüyor. Aynı anda ses sınaması yaptığımda ise yine normal şekilde ses alabiliyorum.
Sorun devam ettiği için bir defa daha format attım fakat sorun yine aynı, güncel driverları da yüklü. Ben hiç bir anlam veremedim bu hataya, daha önce karşılaşan veya çözüm önerisi olan var mı?
L
8 yıl
Süs Akrep
Merhaba arkadaşlar,
Elimde bütünlüğü korunan ölü bir akrep var. Bunu odamda süs olarak kullanmak istiyorum. Çürümemesi ve parlak görünüm sağlaması için verniklemem gerekir diye düşünüyorum. Kuyruğunu dikleştirmek için de bir tel kullanmayı düşünüyorum. Tek şansım olacağı için yanlış bir uygulama yapmak istemiyorum. Daha önce benzer bir çalışma yapanınız var mıdır diye konuyu açtım. Tam olarak ne yapmam gerekir sizce? Hangi vernik işimi görür?
Aşağıdaki resme benzer bir şey olabilir mesela
< Resime gitmek için tıklayın >
L
9 yıl
Silinebilir.
...
L
9 yıl
D-Smart Fiber İnternet Kampanyası
Merhaba arkadaşlar,
buradaki kampanya çok uygun geldi. Üniversite öğrencisiyim, şimdiden açıp 2 ay sonra kullanmaya başlamayı bile düşünüyorum, bu fırsat kaçmaz herhalde.
Kullanan arkadaşlara sorum, hız konusunda tatmin edici mi? TTNET ile karşılaştırıldığında D-Smart'ın internetini nasıl buluyorsunuz?
L
9 yıl
«onay bekliyor»
Donanimhaberi daha seviyeli sanmıştım, yanılmışım.
Silinebilir.
L
9 yıl
W350ET SRT kurulumu
Merhaba,
Advanced ten SATA modunu RAID olarak değiştirip formatlamama rağmen RST içerisinde hızlandır seçeneği çıkmadı. 2 defa format atıp denedim ama nafile, işletim sistemini mekanik diske kurmama rağmen olmuyor olmuyor.
Var mı yapabilen ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.