E

Onbaşı
13 Ocak 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
0 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
8 yıl
Anakart Hdd Problemi
Merhabalar...

Yeni aldığım anakart hdd yi bir görüyor bir görmüyor.Bazen boot ekranında donmalar oluyor ama kurulum bir türlü bitmiyor.Win 7 kurulumu başlatmak için bir kaç defa yeniden başlatıyorum.Kurulum başlıyor bazen hdd yok diyor, bazen yükleme biteceği sırada 'Windows yüklenemiyor' diye hata alıyorum.

Aldığım anakart gigabyte H87M-D3H modeli.
Psu 800w silver
İşlemci i5 4570

Bios güncelledim değişen bir şey olmadı.Bu arıza hdd ile alakalı ise 2 adet hdd değiştirdim 500 gb ve 2 tb.Aynı sorunlar oldu.

Acaba sorun anakartta olabilir mi?

Teşekkürler...
E
9 yıl
Anakart Tamiri yapanlar bakabilir mi?
Merhabalar...

Elimde Asus p5kpl-am-epu serisi anakart var ve ekran gelmiyor.Power , işlemci , ram değiştirdim ve yine gelmedi.Acaba yapabileceğim bir şey var mı?
Arızası ne olabilir ve maliyeti ne kadar olur.Eğer fazla masrafı çıkıyorsa tamire göndermenin bir anlamı olmaz..

Ayrıca önereceğiniz anakart tamiri yapan biri var mı?

Teşekkürler...
E
9 yıl
İ5 işlemci Hangi Anakart?
Öncelikle herkese merhabalar...

Sanırım öncelerden sorulan ve her zaman kafaları karıştıran bir soruyu hortlatacağım. Eski kasaya yeni işlemci , anakart ve ram alacağım. Bütçe olarak 900 TL civarı düşünüyorum. Sistemin öncelikli olarak photoshop ve pinnacle studio 15 gibi programları kullanacağım. i5 ile i7 nin arasında farkın fazla olmadığını yazıyor forumlarda. Tabi siz değerli üstadlar daha iyi bilirsiniz. Ben de fazla oyun oynamam. Bilgisayar üzerinde Ati readon hd 4600 1gb ekran kartı var. Bu işimi görür diye düşünüyorum. psu olarak 450 watt var. Bu alacağım sistem için yeterli değil sanırım. Asıl problem ; hangi işlemci , hangi anakart alacağım? birbiriyle uyumu olan ve işimi görecek tavsiyeleriniz neler?

Şimdiden teşkkürler...
E
10 yıl
Goldmaster 1090 yada 1050
Öncelikle herkese merhabalar...

Forumda tüm anlatılanlardan bir sonuca vardım ki SD kalitesi olarak kendi bütçeme göre Goldmaster 1050 - 1090 iyi olduğunu gördüm. Ama iş bununla bitmiyor tabi. Fiyat bazında bazı araştırmalar yaptım. Araştırmalara baktığımda hızlıal.com da 700 TL civarı olan "Goldmaster 1090" yi 412 TL ye uydusepeti.com diye bir site de buldum. Aradaki fark neden bu kadar fazla? Yoksa güncel fiyatı mı bu. Ya da "Madde in China" bu uydu markasına da mı el attı. Bu sitede güvenlik bazında biraz eksiklikler gördüğüm için hemen almadım. Bu cihazı en uygun fiyata nerden bulabilirim. Kredi kartına alabileceğim güvenilir bir yer var mı? Ya da adı geçen sitede alışveriş yapanlar var mı? Reklam yapmadan aldım diyen biri var mı ?

Herkese Teşekkürler... Başarılar...
E
10 yıl
Php ile Nöbetçi Eczane sql ve sayfası
Öncelikle tüm üstadlara merhabalar...

Son 3-5 gündür neredeyse tüm interneti dolaştım ama bir türlü şu problemi düzeltecek bir şey bulamadım. Sorun şu :


sql de neczane diye tablom var ve içerisinde eczaneler , adresleri vb. bilgiler mevcut.Fakat bunu bir sayfada göstermek istediğimde sabah 8 akşam 5 mesaisini düzeltemedim. Yani sql de kayıtlı olan eczaneyi adresini telefon numarasını sayfada gösterdiğimde bu sabah 8 akşam 5 mesaisinden sonra değişmesi gerekmekte. Ki bunları hemen hemen herkes biliyordur.

Veya elinde hazır bulunan arkadaşlar varsa paylaşırsa gerçekten büyük iyilik yapmış olurlar...

Şimdiden herkese teşekkürler....
E
10 yıl
HD ve SD görüntü kalitesi
Herkese merhabalar...

Yeni aldığım Sony 40bx420 lcd tv için özellikle SD görüntüsü iyi olan bir uydu alıcısı arıyorum. Fakat kimilerine göre Next tiger sorunlu bir ürün , kimilerine göre gold master iyi. Tam olarak hangi uydu alıcısını alacağıma karar veremedim. Ayrı özelliklerine gerek yok.

Değerli üstadlardan yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.