Arkdaşlar merhaba,
Elektronikle ilgilenen arkadaşların bana yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
Arabamla ilgili güvenlik problemlerim var ne yaptıysam yapayım şu oto farelerinden kurtulamıyorum. evimin önünden arabamı götürmeye çalıştılar.
Şimdi benim yapmak istediğim şey; arabamda mevcut alarm var ama tam hassas ayarlayamıyorum hassasa ayarladığımda ota b.ka öttüğü için bütün mahalle rahatsız oluyor hassas ayarlanmayıncada alarm ötene kadar devre dışı bırakmış oluyorlar. elimde kullanmadığım modacar marka bir alarm daha var bu alarmı aracımın bagajına montajlamak istiyorum akünün dışında kendi besleme sistemi olacak (besleme sistemini çözdüm) alarmı en hassas seviyeye ayarlayacağım fakat alarm sirene bağlı değilde bir rf vericiye bağlı olacak. alarm sisteminin siren çıkışı 12 volt veriyor, öyle bir sistem yapmak istiyorum ki alarm devreye girdiğinde sirene giden kabloya bağlayacağım bir rf verici evimde bulunan alıcıya sinyal göndererek bir roleyi açacak role çıkışına bluzer,ışık, kamera gibi şeyler bağlayabilirim. evimle arabayı park ettiğim mesafe 150 mt civarında böyle bir sistem yapmak mümkünmü? veya hazır halde var olan bir sistemi kendi sistemime entegre edebilirmiyim.
bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşa inanın çok dua ederim beni büyük bir dertten kurtarmış olacak.

Not: lütfen baston kilit, motor blokaj sistemleri ile ilgili önerilerde bulunmayın adam imobilizeri devre dışı bırakmış.