C

Yüzbaşı
30 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
40 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
4 yıl
TurkNet 24 Gündür İnternet Yok
02.10.18 öğle saatlerinde internet aniden kesildi. Modemin DSL ve INTERNET ışıkları aniden söndü. Yarım saat geçmeden arıza kaydı açtım. Ertesi gün sabah Turk Telekom saha ekiplerine haber verdiklerini söyleyip bir takip numarası verdiler. Turk Telekom ariza sorgu sayfasından kontrol ettim her gün. 04.10.18 de Çözüm Aşamasında yazıyordu. 5.10.18 de ise Randevu Aşamasında yazıyordu. 06.10.18 de de Randevu Aşamasında yazıyordu.
07.10.18 de durum kısmında Kapalı yazıyordu. Bu süreç içerisinde her gün destek kayıtlarından 1 mesaj attım TurkNet e ama hiçbirine cevap vermediler. 05.10.18 den itibaren Online İşlem Merkezine girdiğimde Paket Bilgilerimde eskiden 16 Mbps'e Kadar Limitsiz(AKN'siz) - Her Yöne 1000 Dakika - Taahhütsüz yazardı şimdi ise Ses Paketi - Kampanya Eşleştirme(Taahhütsüz) yazıyordu. Ayrıca Teknik Bilgiler sayfasında da UNDEFINED yazıyordu ve bütün satırlar boştu. 07.10.18 de Musteri Numaraniz ve Sifreniz diye bir SMS geldi. Müşteri numaram ve şifrem değişmişti. Yeni no ve şifreyle online islem merkezine girdiğimde Paket bilgilerim 16 Mbps'e Kadar Limitsiz(AKN'siz) - Her Yöne 1000 Dakika - Taahhütsüz olarak yeniden güncellenmiş ve Teknik Bilgiler'de ise YAPA MI? EVET ve Transmisyon Tipi YAPA olarak değiştirilmişti. Eskiden YAPA MI? Hayır Transmisyon Tipi: VAE ADSL yazıyordu. Ayrıca Devre Numaram da değişmişti.

Özetle ayın 3ünden beri internetim yok. Hâlâ modemimin DSL ve INTERNET ışıkları yanmıyor. Eve elektrikçi çağırıp bütün tesisatı kontrol ettirdim ne binadaki kutuda ne evdeki kablolarda hiçbir yerde sıkıntı yok. Bu interneti geri vermek için ne bekliyorsunuz anlamadım. Eğer altyapıyı YAPA ya geçiriyorsanız da bunu neden bana sormadan veya herhangi bir bilgi vermeden yapıyorsunuz? Ben her gün Destek Kayıtlarım dan mesaj yazdım bilgi alabilmek için hiçbirine cevap verilmedi. Bi de müşteri hizmetlerimiz var diyorlar. Bu sorun daha ne kadar devam edecek? Ben 1 haftadır işimi yapamıyorum.

Bu sorunu nasıl çözerim yardım edin lütfen.


EDİT:

02.10.18 den beri olmayan internetim için bugün aradılar. Durumu izah ettim. Yarım saat içinde DonanımHaberden dönüş yaptılar DSL ışıklarını buluşturduklarını söylediler ve internetim geldi. Teşekkür ediyorum. İnşallah bir daha böyle bir sorun yaşamayız.
C
6 yıl
Flashtool Windows 10 Sorunu
Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımda windows 10 pro yüklü. Flashtool programını windows10 a geçtiğimden beri çalıştıramıyorum. Yeni sürümü ve bir önceki sürümü çalışmıyor. Uygulamayı başarılı bir şekilde kuruyor ama simgesine çift tıklayınca hiçbir şey olmuyor ve açılmıyor. Çok eski sürümlerini açıyor ama onlarda da güncel telefon driverları bulunmuyor. Bunu nasıl açabilirim ? :(
C
6 yıl
Bilgisayar Programcılığı ve İngilizce Öğretmenliği
Merhabalar.

Puanlar açıklandı malum ve benim puanım sadece 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı ve 4 yıllık İngilizce Öğretmenliği ' ne yetiyor.

İkisi arasında uçurum fark var malum. Bilgisayarlan ilgilenirim derslerden vs sıkılmam diye düşünüyorum. Tabii öğretilecekler bilgisayarda oyun oynamaya benzemeyecek onu da biliyorum. Ama ordan mezun olduğumda işe başlayabilecek hiçbir kurum vs tanıdığım yok. Üniversitede okurken mecburi stajda çalışacağım şirkette belki kalırım. Ama kalırsam da yükselir miyim meçhul. Kafamda deli sorular.

Diğer yandan da İngilizce Öğretmenliği var. Bunda da KPSS ye hiç sıcak bakmıyorum. Gayet zor bir sınav ve malumunuz doğu görevi var. Kpss yi kazanıp doğu görevi vs atlattıktan sonra da belli bir maaşa bütün gün çalışmak var. 2 ay tatil imkanı güzel bir şey tabii ama maaşı rahat rahat geçinilebilecek bir maaş değil. Ek gelir olarak özel ders vs ile takviye yapılabilir ama ne kadar yeterli olur orası da meçhul. Bu arada başta dediğim gibi KPSS yi hiç düşünmüyorum ( kazanabileceğimi yani ). Özelde çalışmaya başlasam diyorum. Ama ingilizceyi tutturduğum üniversiteler öyle ahım şahım değil. %25 burslu bölümler hepsi. Yani özele daha iyi üniversite mezunları başvurduğunda hep elenen taraf olacağım kesin.

Ne yapacağımı şaşırdım. 2 Yıl bilgisayar okuyup direk para kazanmaya başlasam mı yoksa 5 yıl ( hazırlık da var malum ) ingilizce öğretmenliği okuyup özellerde mi uğraşayım çok kararsız kaldım :(

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler :)
C
7 yıl
Eski Rotringler
İstanbul da şu eski rotringlerden satan bir yer var mı?

< Resime gitmek için tıklayın >
C
7 yıl
Eski Rotringler
İstanbulda şu eski rotringlerden satan bir yer var mı? Benim kaç yıllık kırıldı

Bunlardan
C
7 yıl
Notebook'ta Ram CL Değerini Elle Ayarlamak
Merhabalar. Asus x550jk-xo012D notebook'uma hyperx impact cl9 ram aldım. Ama anakarta gömülü ram cl11 miş. Masaüstü bilgisayarlarda bios'tan bunu cl11 e çekme ayarı mevcut (Dram timing kısmı var) . Ama notebook bios'lerinde bu ayar yok. Bunu ayarlayabileceğim herhangi bir yazılım ya da farklı bir yol var mı?

Şimdiden teşekkürler.
C
7 yıl
İki Farklı CL yi Birarada Çalıştırmak
Merhabalar bende Asus x550jk-xo012d notebook var. Bunlar fabrika çıkışı anakarta gömülü 4gb ram ile birlikte geliyor. Bu ram 4GB CL11 DDR3 . Ben buna dikkat etmeden Kingston 8gb cl9 ram aldım acaba taksam sorun olur mu? uzun vadede sıkıntı yaşatır mı? Yoksa düşük hızda sıkıntısız çalışır mı? Yani CL9 değerini CL11 e çekip çalışır mı sorunsuz şekilde ? Bilgisayar notebook olmasaydı bios dan cl değerini çekerdim ama notebooklarda yok bu maalesef :'(
C
7 yıl
Uzun İsimli Masaüstü İkonlarının "..." ile Devam Etmesi Sorunsaı
İsmi uzun olan programların isminin yarıdan bölünüp "..." ile devam etmesini istemiyorum. Uzun uzun yazsın hep. Bunu yapmanın bir yolu yok mudur?
< Resime gitmek için tıklayın >
C
7 yıl
SSD tavsiyesi
Hi-Level 240GB 2,5" SATA III Ultra Series SSD
550/530MB HLV-SSD30ULT/240G

Bu SSD'yi kullananlar var mı aramızda? Performans olarak nasıl ? Diğer mağazalarda fiyat uçuk olabilir ama ben bir bayilikten temin ediyorum 80$ fiyatı var. Sizin bildiğiniz 550/530 , 240gb buna rakip SSD var mı? Tam verimli çalışıyor mu? Ben daha önce hiç Hi-Level almadım bi tane usb belleğim var o kadar :D
C
7 yıl
xxd-0.xem NEDİR?
Merhabalar. Bugün bilgisayarı kurcalıyordum. Yani dosyalarn yerlerini değiştirmiyordum da bildirim panelini düzenliyordum kendime göre. Birden xxd-0.xem diye bir şey gördüm. İnternette araştırdım galiba MMORPG gibi oyunlarda kullanılan bir HackShield yani valve'ın VAC 'ı gibi bir güvenlik programı. Ama pek de net bir bilgiye ulaşamadım. Bazı siteler işlemcilerinin donanım loglarını kayıt altına alan bir hata görülürse uyaran bir program demiş.

Bu neyin nesidir bilen bir arkadaş aydınlatabilir mi? Benim için bir sıkıntı çıkarmıyor ama ne olduğunu merak ettim öğrenmek istiyorum.


< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.