D

Binbaşı
04 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme (?)
266 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
D
2 ay
Millenicom Gece 1 Yıldır Sürekli Gece 2-3 Gibi İnternetim Kesiliyor Modem İp Almıyor
1 Yıldır ayda 2 defa gece 2-3~ civarı saatlerde "Bölgesel arıza" sebebiyle internet erişimim kesiliyor.

Sabah kontrol ettiğimde arıza sistemden kaldırılsa da modem IP almıyor, bunun akabinde arıza kaydı oluşturduğumda "Modem kurulumu yapılması gerekmekte" cevabı veriliyor.

Bunun üzerine modemi kapatıp açtığımda modem IP alıyor, bu süreci daha önce 8 defa yaşadığım için akabinde Keenetic Hero ve Asus AC51 modem ile deneme yaptım fakat bu modemlerde sorunum çözülmedi. Bunun üzerine müşteri hizmetlerini arayıp hızımı yükseltip düşürün ya da yapabiliyorsanız güncelleyin dediğimde sorunumun çözüldüğünü gördüm.

Ben bu internet hizmetini sadece uzaktan ıot cihazlarını kontrol etmek için kullanıyorum, sürekli modemin başında durmam imkansız zaten İnternet dediğiniz şey öyle bir şey değil. Sürekli modemin başında duracaksam akıllı ofis-ev cihazlarının anlamı ne?

Bugün yine aynı sorunu yaşadım, müşteri temsilcisi arkadaşınız yine modem kurulumu yapmanız gerekiyor diye diretti.

Arıza kaydı açtım otomatik bot tarafından modem kurulumu yapılması gerekmekte diye mesaj gönderdiniz, Allah aşkına ben her ay 2-3 defa Ankara'dan kalkıp İstanbul'a gelip sırf interneti düzeltmek için modemi kapatıp açacak mıyım?

Modem arızalı herhalde diye modeme 800 lira para verdim ama görünen o ki durum benlik değil sizlik.

Belki çare olur düşüncesiyle indirme hızımı 35MBPS'den 26MBPS'ye düşürdük, hat değerleri daha iyi fakat sorun tekrarlamaya devam ediyor artık çözüm istiyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >

@millenicom @Millenicom Destek 1 @Millenicom Destek 2 @Millenicom Destek 3 @Millenicom Destek 4
D
geçen yıl
N11 Cayma Hakkı Kullandırtmıyor ve Satıcıyı Koruyor
Merhaba arkadaşlar.

N11.COM aracılığı ile 17.07.2020 Tarihinde BOSS BİLİŞİM isimli firmadan direksiyon seti satın aldım.

Satın aldığım ürün 20.07.2020 Tarihinde akşam saat 18:52'de tarafıma teslim edildi.

Günün yorgunluğu ve akşam saati olması sebebi ile ürünü 21.07.2020 Tarihinde test ettim ve ürünün malzeme kalitesi ve hassasiyetinden memnun kalmadım.

21.07.2020 Tarihi ile 23.07.2020 Tarihleri arasında Boss Bilişim müşteri hizmetlerini günlerin farklı saatlerinde aramama rağmen ulaşamadım ve bunun üzerine 24.07.2020 Tarihinde N11.COM üzerinden CAYMA HAKKI gerekçesi ile iade talebi oluşturdum.

Aynı gün ürünü ambalajladım ve ambalajlama esnasında her aşamayı fotoğrafladım, ürün 25.07.2020 Tarihinde BOSS BİLİŞİM firmasına teslim edilip inceleme sürecine başlandı.

28.07.2020 Tarihinde ürünün ambalajının açıldığı ve ürünün kullanıldığı gerekçe gösterilerek iade talebim reddedildi.

N11.COM aracılığı ile ürünün ambalajında herhangi bi' problem olmadığı, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Mesafeli Satış Yönetmeliği ve Satıcı BOSS BİLİŞİM isimli firmanın resmi web sayfasında yer alan Mesafeli Satış Sözleşmesinde belirtilen CAYMA HAKKI'nı kullanmak istediğimi, ambalajlama esnasında her aşamayı fotoğrafladığımı ve ambalajın kusursuz olduğunu kendilerine ilettim.

N11 Tarafımdan fotoğrafları e-posta aracılığı ile kendilerine iletmem gerektiğini belirtti, buna müteakip kendilerine kanıtları gönderdim.

29.07.2020 Tarihinde N11 itirazıma satıcının cevabını kopyala-yapıştır usulü ile herhangi bir katkı sağlamadan cevap verdi.

Aşağıda fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum, ürünün ambalajına kesinlikle zarar vermedim ve yasal haklarımı talep ediyorum.

Normalde firma kendi sitesinde ürünü 116 lira daha uygun fiyattan satmasına rağmen N11.COM aracılığı ile aldım, en azından sorun yaşarsam aracı firma olduğu için daha rahat çözüm sağlanır diye düşündüm fakat yanılmışım, satıcının kendi sitesinden ürünü almakla n11 aracılığı ile almak arasında fark yokmuş.

Üstelik ürünün ambalajının zarar gördüğünü iddia etmelerine rağmen ellerinde belge ve kanıt yok.

Daha fazla vakit kaybetmeden Tüketici Hakem Heyetine başvurup yasal haklarımı savunacağım.

N11 Hem kanıtları inceleyeceğini söylüyor hemde kanıtları incelemeden satıcının iddiasını yineleyerek şikayete sürecinin çözümü ile ilgili hiç katkıda bulunmayarak süreci sonlandırıyor.

E-Ticaret sitelerinden ürün alırken defalarca düşünün arkadaşlar, iade etmek istememdeki sebep de direksiyonu sola çevirirken hiç sorun olmamasına karşın sağa çevirirken oyun içi direksiyonun titremesi, kamera takibini açtığım zaman kameranın da sallanması.

Sonuç olarak ürün aldığınızda tatmin olmayabilirsiniz, yukarıda belirttiğim ilgili kanunlar, yönetmelikler ve satış sözleşmesi var fakat bunlar uygulanmıyor malesef.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
D
geçen yıl
Boss Bilgisayar Cayma Hakkımı Kullandırtmıyor, Tüketici Kanununu Yok Sayıyor!
Selam arkadaşlar, Boss Bilişim isimli firma ile ilgili yaşadığım şikayeti aşağıda sizlerle paylaşıyorum.


206386624578 Sipariş Numaralı "Thrustmaster T80 Ferrari 488 GTB Edition Direksiyon Seti" isimli ürünü 17/07/2020 Tarihinde N11.com E-Ticaret sitesi aracılığı ile BOSS BİLİŞİM isimli firmadan satın aldım.

Ürün 20/07/2020 Saat 19:28 Tarihinde tarafıma kargo firması tarafından teslim edildi, akşam saati olduğu ve işten gelmem sebebiyle yorgun olduğum için ürünü 21.07.2020 Tarihinde bilgisayarıma kurdum ve 24.07.2020 Tarihinde ürünün performansından memnun kalmadığımı gerekçe göstererek, Tüketici Hakları Kanunu ve Mesafeli Satış Sözleşmesinin tüketici olarak tarafıma sağlamış olduğu ürünün teslim tarihinden itibaren 14 gün geçerli olan Cayma Hakkı / Bedel İadesini İçeren Sözleşmeden Dönme Hakkı kullanarak ürünü iade etmek istedim.
Yine aynı gün hiç vakit kaybetmeden ürün, kutu ve içeriğine zarar vermeden eksiksiz olarak anlaşmalı oldukları kargo firmasına ürünü iade için teslim ettim.

Ürün tarafıma teslim edildiği tarihten itibaren 4 gün bile geçmeden iade etmek istediğim ürünü, ambalajının zarar gördüğünü ve ürünün kullanıldığını iddia ederek iade almayacaklarını belirtip ürünü tarafıma geri göndermişler.

Ben bu sorunun başıma gelebileceğini düşündüğüm için ürünü tekrar ambalajlarken bolca fotoğraf çektim ve kanıt olarak burada paylaşıyorum.

Fotoğraflarda açıkça görüleceği üzere ürünün kutu ve içeriği eksiksiz olup ambalajında deforme söz konusu değildir.

Ürünün ambalajında ve kutu içeriğinde sorun olması durumunda biz tüketiciler gibi satıcı firmalarında kargo firmasına hasar/tespit tutanağı tutturması gerekmektedir, ürünü bugün kargoya vermeleri sebebiyle henüz tarafıma teslimat için getirilmedi ve bu sebeple ambalajın zarar görüp görmediğini bilemiyorum fakat zarar görmüş olması durumunda tutanak tutturacağım ve ürünü kabül etmeyeceğim.

Mağduriyet ile ilgili çözüm sağlanmaması durumunda Tüketici Hakem Heyeti, Ticaret Bakanlığı Tüketici Şikayetleri İletişim Merkezi, CİMER ve Tüketici Mahkemesi aracılığı ile yasal haklarımı savunacağımı Boss Bilişim isimli firmaya ilan ederim.

*Toplam 7 Adet Kanıt Niteliğinde Fotoğraf Ektedir.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
D
geçen yıl
Millenicom Youtube ve Twitch'i Yavaşlatıyor!
Merhaba arkadaşlar,

Sentetik testlere bakarak abonelik alırsanız benim gibi Millenicom tarafından mağdur edilirsiniz. Testlerde görüldüğü gibi 110-120MBPS indirme- 10-15MBPS yükleme hızlarını görmeme rağmen YouTube ve Twitch'de hızım 6MBPS geçmiyor ve 4K'yı geçtim, FULL HD 1080P video bile izleyemiyorsunuz, sürekli takılıyor donuyor.

Steam, Origin, Uplay, Epic gibi servislerde 300MBPS bile gördüğüm oluyor anlık olarak, ortalama 110MBPS çok sık gördüğüm değerler fakat buna rağmen sonuç ortada, Youtube ve Twitch'in bant genişliğini daraltmışlar, Türk Telekom altyapısı üzerinden FTTH (Daireye kadar fiber) Millenicom 100/5MBPS paketi kullanıyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
D
2 yıl
Vrm Soğutucu Hakkında
Selam arkadaşlar, anakartımın vrm soğutucusu yok.
Yük altında 95-100C değerlerini görüyorum, N11'den bakır heatsink aldım fakat altında ki yapışkan tutmuyor, ısı iletkenliği yüksek aynı zamanda elektrik iletkenliği olmayan yapıştırıcı veya bant ihtiyacım var arkadaşlar.
Tavsiyelere açığım, Aliexpress'de GD9980 ve Star 922 isimli iki ürüne rastladım, bunları kullanan var mı? o kadar araştırdım fakat VRM gibi devrelerin üzerinde kullanan kimseye rastlamadım, herkes yonga gibi kapalı devre ürünlere uyguluyor.
D
2 yıl
2 Abonelik ve Çözülemeyen 4 Sorun Eşittir Millenicom
Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş firmasından 2 İnternet/Telefon hizmeti aboneliğimde 4 farklı sorun yaşıyorum ve defalarca kayıt oluşturulmasına rağmen herhangi bir çözüm sağlanmıyor.

9786546 Hizmet numaralı aboneliğim ile ilgili yaşadığım 4 defa tekrarlayan 8MBPS ADSL'dan 35 MBPS VDSL pakete geçiş sürecinde boş port olduğu ve altyapımın 75MBPS desteklediği tarafıma iletildiği hâlde eski pakete geri çevriliyor ve çözüm sağlanmıyor. Ayrıca 27 Yıldır adıma tahsis edilmiş olan telefon numarasını aradığımda "Türk Telekom'a kayıtlı böyle bir abonelik bulunmamaktadır" band kaydı dinletiliyor ve 5 defa açılan arıza kaydını sonuçlandırmadan kapattılar.

99910797 Hizmet numaralı aboneliğim için 89.90TL İnternet ve 9.90 Sabit Telefon olarak anlaştık ve 120TL kurulum ücreti alındı fakat kurulum yapıldıktan sonra sinyal gelmemesi sebebiyle internet'in çalışmadığı ve farklı ekiplerin sonuçlandıracağı tarafıma iletildi ve konu ile ilgili kayıt oluşturuldu. Ayrıca tarafıma sabit telefon numarası tahsis edilmediği ve paketin içerisine telefon eklenmediği iletildikten sonra abonelik evraklarını imzalamam istendi. Kendilerine İnternet ve telefon hizmeti için başvuru yaptığımı ve teyit ettiğimi, üstelik telefon ve internet hizmetinin çalışmadığını kendilerine bildirdim ve evrakları imzalamayı reddettim. Bu konu ile ilgili müdürlük takip başlatsa da defalarca kendilerine yazılı ve sözlü şikayetimi iletsem de çözüm sağlanmamış ve mağduriyetim giderilmemiştir.
D
2 yıl
Havalandırma Fanını Dimmer İle Kısınca zZzZz Diye Vızıltı Geliyor Yardım Lütfen
Merhaba arkadaşlar,
25CM Bahçivan BDRAX 250 4K fan kullanıyorum ve Dimmer ile bu fanı 56W'dan başlayarak aşağıya doğru indirdikçe fandan zZzZzZz diye rahatsız edici ses çıkmaya başlıyor.
Fan yaklaşık 100W enerji çekiyor tam yükte, elektrikçiyim diye geçinen 2-3 kişiye sorduğumda daha küçük motorlu fan alırsan daha iyi olur dediler, bende yaklaşık 56W enerji çeken 25CM Bahçivan BK 250 fan satın aldım. Ses durumu epey azaldı fakat yine de kıstığımda komşularım rahatsız olduklarını ve evlerine kadar zZzZzZ sesi geldiğini söylüyorlar. Fan tam yükte çalışırken sadece hava akım sesi var, bu ses sanıyorum motor sargılarından falan geliyor.
Kısaca fanların hızını Dimmer ile kıstıkça trafolardan çıkan zZzZzZzZz sesine benzer bi ses gelmeye başlıyor, bu sorunu nasıl çözebilirim?
D
2 yıl
Vodafone 4.5G, 2G'den daha yavaş!
Vodafone ile İstanbul'un ve Türkiye'nin en kalabalık 2.İlçesi olan Küçükçekmece de, çevre binalara nazaran çok daha yüksek bir binada, 4.5G Full şebeke ile -75DB sinyal ortalaması. Hızlar sabah, öğle, akşam ve gece ortalama 0.5-3MBPS. Samsung, Xiaomi, Apple telefonlar ve ZTE 4.5G modem ile denedim. Çatıya çıktım, 6 farklı odada toplam 2 saat kadar test yaptım fakat değişen birşey olmadı. TürkTelekom ortlama 19-30MBPS, Turkcell 75-120MBPS hız alıyoruz. Vodafone net pişmanlıktır... Bimcell'den bile daha yavaş ve sürekli kopuyor. 2 defa arıza kaydı açtırdım ilkinde sorun yok dediler, ikincide sorunu kabül ettiler. Ben Tüketici Hakem Heyeti, Bilgi Teknolojileri Kurumu ve Cimer'e şikayet ettim. 3G ve 4.5G'de hız ve şebeke sorunu yok. Upload da sorun yok ortalama 19MBPS Upload hızı çıkıyor.
D
2 yıl
Turkcell VINN ile Vodafone Hat Uyumsuzluğu
Merhaba arkadaşlar. MF910V1 Turkcell VINN 2.el olarak satın aldım.
Vodafone hattım var. İstanbul, Küçükçekmece (İstanbul'un en kalabalık 2. ilçesi) ikamet ediyorum.
Ev dublex ve diğer binalardan oldukça yüksek. Modem ayarlarını yaptıktan sonra bütün odalarda ve toplam 15-20 konumda farklı açılarda test yaptım. Ortalama aldığım hız 1-2MBPS indirme, 13-19MBPS yükleme.
Testleri sabah, öğle, akşam ve gece olarak denediğimde sonuçlar değişmedi.
4.5G'de şebeke full çekiyor olmasına rağmen bu sorun neyden kaynaklanıyor acaba? Aynı bölgede TürkTelekom ile 20MBPS hızları görmek mümkün.
D
2 yıl
Connection Interrupted Hatası
Merhaba arkadaşlar. İşin içinden çıkamadığım, yerli ve yabancı kaynaklarda çözüm bulamadığım bir sorun var. FearRP dahil hangi sunucuya girersem gireyim ortalama dakikada 1-2 defa sol üst tarafta connection interrupted yazısı beliriyor ve sunucu ile bağlantı kopup geri geliyor. Bu süre içerisinde NPC araçlar yükleniyor. Ping ortalamam 23-35ms arasında seyrediyor. İnternet hızım 100MBPS Download, 4MBPS upload. Oynadığım diğer oyunlarda sorun yaşamıyorum. Kablo ve Wifi ile bağlandığımda sonuç değişmiyor. Modem arayüzünden Firewall kapattım, antivirus kapattım sorunu düzeltemedim. Bu sorunu yaşayan ve çözen var mı acaba?*
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.