S

Onbaşı
11 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
S
2 yıl
40 Metre adsl vdsl uyumlu telefon kablosu hakkında
Mecburiyetten dolayı splitter dan modeme kadar 40 metre telefon kablosu çekmem gerekiyor.
Telefoncuya sorduğumda 40 metre telefon kablosu sinyalde problem yaşatabilir, cat5/6 gibi bir kablo verelim diye bir teklif aldım. Forumlarda araştırdığımda ise tamamen gereksiz bir masraf olduğunu yazmışlar. Çünkü zaten sadece 2 damar kablo kullanıcam ve birinin içinden bakır geçerken ötekinin içindende altın geçmiyor.

40 Metre telefon kablosu yüzünden sinyal kaybı yaşar mıyım? bunu merak ediyorum.
Acaba splitterdan öncemi 40 metre kullansam yoksa splitterdan sonra mı 40 metre kullansam karar veremedim
S
2 yıl
Tecil hakkım?
4-5 ay önce buraya konu açmıştım aynı sorunum vardı fakat şuan size daha net ve sade şekilde soruyu soracağım kafanızı fazla bulandırmadan

1995 Doğumluyum, 24 yaşındayım.
2016 şubatta önlisanstan mezun oldum ve tecil hakkımın 31.12.2017 tarihine kadar sorun olmadığı yazdığını görünce pek umursamadım. Ardından öğrendim ki yarı dönemde mezun olanların tecil tarihleri geri çekilmiş. 04.02.2017ye yani.
Ben 15.05.2017 tarihinde fark ettiğimden dolayı erkenden tecil ettirememiştim. Şubeye gidip tecil ettirdiğimde ise tarafıma para cezası uygulanacağı söylendi ve 31.12.2018 e kadar tecilli olduğum yazan kağıt elime geçti.

2 senedir AÖF te web tasarımı ve kodlama bölümünü okuyordum ve bu sene başında yani ekim2018 gibi askerlik durumuma bakınca tecil edilmediğimi fark ettim ve AÖF şubeyi aradım bilgi için ve bana önlisans mezunusunuz, tekrardan ön lisans okuduğunuz için askerliğiniz tecil edilmemiştir dendi ve hata yaptığımı fark ettim.

Şimdi ise dgs ye başvurumu yaptım ve parasını ödedim ve beni 3 gün önce bekçiler gbt yaparlarken asker kaçağı olduğumu söylediler ve elime 15günlük tutanağı verdiler. 15 Gün içerisinde askerlik şubesine gitmem gerekiyor.

Şimdi esas sorum
Askerliğimi tecil edebilir miyim? (dgs başvuru formum var)
Askerliğimi tecil edebilecek yollar arıyorum çünkü senelerdir üniversite okuyorum 1 sene askerlik yapmak için bu kadar sene üniversite okumuş olmak istemiyorum.

Eğer askerliğimi tecil edemezsem en az para cezasını yemek için ne gibi yollar seçmeliyim yardımcı olur musunuz?
S
3 yıl
Yoklama kaçağı olupta tecil ettirmek
https://forum.donanimhaber.com/askerligimi-tecil-edebilir-miyim--136520663

şu konumda sorunumu anlattım herhalde uzun geldiği için veya karışık olduğu için anlamamış ve yorum yapmamış olabilirsiniz.
Sorumu basit olarak burada yazıyorum

Yoklama kaçağıyım 31.12.2018 e kadar tecil hakkım vardı ve şuan doldu.
Önümüzdeki sınavlara YGS-DGS harç bedellerini ödeyip sınavlara kayıt yaptırıp ve önümüzdeki güz dönemi üniversiteye kayıt yaptırırsam askerliğim tecil edilebilir mi?
S
3 yıl
Askerliğimi tecil edebilir miyim
sorumun en basit halini başlıkta sordum. Benim konum biraz detaylı ve diğerlerinden farklı.

2 Yıllık üniversitemi bitirdim ve okuldan mezun olduktan sonra baktığımda daha 1 sene tecil hakkımın olduğunu gördüm ve askerliği hiç sorun etmedim. Sonradan arkadaşımın söylemesi üzerine e devletten bakınca askerliğim 31 aralık 2017 ye kadar tecilliyken bir anda 4 şubat 2017 SON YOKLAMAYA TABİ olarak değişmiş olduğunu fark ettim.

Ardından şubeye gidip 2 yıllık önlisans diplomamı götürdüm ve 31 aralık 2018 e kadar tecilliydim.

2016 da DGS ye girmiştim ve Üniversitemi 4 Yıllığa tamamlamayı amaçlayarak AÖF e kayıt yaptırdım. Kendi bölümüme en uygun bölüm olarak "Web tasarımı ve kodlama" bölümünü seçtim.
1,5 Senedir sınavlarına giriyorum.

Geçen gün fark ettim ki okuduğum bölümde aslında önlisans mış, ben yüksek lisans yaptığımı düşünüyordum. Ve 2 yıllık önlisans bölümünden mezun olduğum için tekrardan önlisans a kayıt yaptırınca Askerliği tecil ettiremeyeceğimi söylediler.

Aslını öğrenmek için bugün askerlik şubesine gittim ve oradaki memur

Normalde muayene olup sevk kağıdını alıp 2 güne birliğine teslim olman gerekiyor dedi.
Ama tecil etmek istiyorsan şöyle bir yolda mevcut.
Bugün hemen eve gidince E-devletten askerlikle ilgili ıvır zıvırları doldur dedi ardından mayıs celp dönemine askerliğini iste dedi. Kağıtta tecil istemiyorum u işaretle filan söyledi.
Ardından mayıs ayındaki celp döneminde gel ve deki ben üniversite sınavına gireceğim için askerliğimi tecil etmek istiyorum. Böyle yaparsan para cezası ödemezsin ve yoklama kaçağı sayılmazsın dedi.

Ama sonra sistemden bakınca dedi ki sen daha önce yoklama kaçağı sayıldığın için bu hakkından da yararlanamıyorsun dedi. Eğer 2 gün sonra askere gitmek istemiyorsan ve cezayı ödemek istemiyorsan az önce anlattığım işlemleri yapıp mayıs ayına celbini iste dedi.

Başka türlü tecil hakkım olup olmadığını sordum ve olmaz hakkını kullanmışsın dedi.

Ben mesela onun dediklerini yapmayacağım ve şuandan itibaren asker kaçağı sayılacağım ama aynı zamanda bu sene DGS ye girip yüksek lisans bölümüne kaydımı yaptıracağım. Yasal yollarla ben kendimi bu durumdan sonra tecil ettirtebilir miyim yoksa asker kaçağı olarak mı yaşamaya devam edeceğim?


not : "Askere git gel işte ne tantana yapıyorsun" diye yorum atacaksanız hiç çekemem sizleri kalbinizi de kırarım şimdiden uyarıyorum
S
3 yıl
TS3 de ses gelince arka plandaki müziğin sesini kısma
Teamspeak'ten ses geldiği anda windowstaki diğer bütün sesleri kısacak program veya başka bir püf noktası varsa yardımcı olurmusunuz.
Son zamanlarda müzik dinleyemez oldum :D
S
3 yıl
Bestsun.net ile para kazanmak
Sitenin size üyelik açtığınız zaman vermiş olduğu 100$ ile her gün yatırım yapıyorsunuz ve ilk seviyelerde günde ortalama 20$ gibi bir para kazanmış oluyorsunuz.
Her ayın 26 ve 30 unda istediğiniz ödeme şekliyle (bitcoin dahil) size ödemelerinizi yapıyor. Ben henüz para çekmedim üyeliğimi açalı 2 gün oldu ama ay sonunda eğer çekersem onuda SS ile sizle paylaşırım. Eğer troll bir site olsa bile şu anlık tek kaybınız zamanınız olacak. Oda günde 10 dakikadan fazla değil.

Üye olduktan sonra benim referans kodumun linkine tıklarsanız "http://bestsun.net/p679457/ " sayemde her gün 1$ extradan para kazanmış olursunuz. Bende üye yaptığım kişi sayısınca 0,5 $ kazanmış oluyorum.

Bütün detaylı açıklamaları bu blog da anlattım :http://bestsuntr.blogspot.com.tr/

2 Günde 32$ extra gelir elde ettim. Ama ilk aşamalarda günde ortalama 20$ kazanırsınız
S
6 yıl
C# Roma rakamından 10lu sisteme çevirme
Beyler hocamız bir ödev verdi istediğiniz kaynaklardan yararlanabilirsiniz dedi. Öncelikle 10 lu sistemden girilen 1-3999 arasında olan bir sayıyı roma rakamlarına çevirmeyi yapın dedi onu yaptım fakat onun tam tersini roma rakamından 10 Lu sisteme çevirmeyi bir türlü yapamadım. Aranızda programcılıkta çığır açmış birileri olduğunu umarak sizden yardım istiyorum.

http://www.dijitalders.com/icerik/48/422/roma_rakamlarini_normal_sayilara_ceviren_uygulama.html#.VVTnXvntlBd
bu sitede javascript diliyle verilmiş bunu c# çevirebilecek biri var mı? Kesin çalışıp çalışmayacağını bilmediğim için ben bunla uğraşmıyorum diğer yoluyla denemeye çalışıyorum. 2 Hafta vaktimiz var şimdiden teşekkür ederim yardımcı olanlara
S
7 yıl
Ekran kartı ve kasma sorunu resimli
Şimdi lol denen oyunu oynuyorum özellikleri ;
Çift çekirdek 2.4Ghz işlemci intel
3 gb ram 6xx MHz tam kaç bilmiyorum 600 lerde birşey
512 MB ekran kartı 64x2 Bit

Şu özelliklerle lol u en düşük kaliteyle oynayamıyorum bile hep kasıyor ama özelliklere bakıncada bence kasmaması gerekiyor çünkü bende bilgisayar bölümünde okudum donanımla ilgili bildiğim şeyler var

ekran kartına soktuğumuz kablonun girişi şu şekilde
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

kablonun ucundaki dişler eksik gördüğünüz gibi ve ekran kartı girişindede kırılmamış girişler yani sadece o dişler ile bilgisayar sorunsuz çalışıyor ama grafikten pek verim alamıyorum. Sizce o kırık dişler performansı farkettirirmi cevaplarınızı bekliyorum
S
7 yıl
A4 Tech Bloody V7 Gaming Mouse SORUNLARI !
Böyle bir konu var ama konuya yazdığım sorunun cevabını çok geç alacağımı düşündüğümden yeni konu açmak istedim.
Benim sorunum mousenin fazla kaymaması. Yani sensivity ayarlarını işletim sistemimden yaptım. Bazen mouse çok aşırı hızlı kayıyor bazen ise çok yavaş kayıyor bir türlü sensivity ayarlayamadım yani.
Ne yapmam gerek sizce nasıl bir ayar önerirsiniz bana ?

League of legends oynuyorum

resmi bu < Resime gitmek için tıklayın >
S
7 yıl
SOSYAL MEDYADAKİ REKLAMLARDAN BIKANLAR İÇERİ
SOSYAL MEDYADAKİ & VEYA HERHANGİ BİR SİTELERDEKİ REKLAMLARDAN BIKTIYSANIZ BU PROGRAM SİZİN İÇİN;;

AD.BLOCK

Yazılımı geliştiren arkadaşa helal olsun.. Gerçekten herşeyi hakkediyor.. Param olsada bağışlasam :))
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.