Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
120
Tıklama
0
Öne Çıkarma
PRİNTER İçin gerekli portu bulamadım

I
ıskra Konu Sahibi
18 yıl (1921 mesaj)
Selamlar
arkadaşlar award anakart 200 Mhz mmx Bu PC nin arkasında LPT1 port olarak erkek pinleri olan bir giriş var.Yani printer i bağlamak için dişi-dişi adaptor gerekiyor ama printer bu PC de çalışmıyor bu port neden çalışmıyor.Yanındada maus için giriş var.


BİLİYORSAN KONUŞ ALİM SANSINLAR BİLMİYORSAN SUSTA ADAM SANSINLAR...........
G
greeneyes
18 yıl (171 mesaj)
Senin anakartta dediğin gibi erkek port takmışlar. Herhangi bir bilgisayar dükkanına gidip Baby at kasalar(anakartlar) için yazıcı bağlantı kablosu alman gerekecek. Sonra onu aynı bir kart takar gibi kasana monte edip anakart üzerinde uygun yeri bulup takman gerekecek. Genellik board üzerinde iğneler gibi iki sıra halindedir. Yani ide bağlantı yeri gibi. İnşallah anlatabilmisimdir. Bye
V
varidat
18 yıl (826 mesaj)
bahsettıgın erkek pınlerı olan port, 25 pın seri porttur. kasa uzerınde erkek pın var ıse serı, dısı pın var ıse paralel port olur.
serı port 9 ya da 25, paralel port ıse 25 pın olur.
yanı sendekı, bırı 9 pın,dıgerı de 25 pın olan serı com portların, com1 ve com2.
eger paralel portun yok ıse, eskı parcalar satan bır bılgısayarcıdan, kasa uzerındekı slota takacagın, ve de maoınboard uzerıne takılacak kablosu olan bır paralel port kıtı alman gerekır.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.