Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
11
Cevap
860
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Porsche Türkiye' den Yanıt Geldi!

M Metalurjist Konu Sahibi
10 yıl (3025 mesaj)
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ÖTV artışıyla ilgili olarak, “Kalkıp ta Porsche kullanacağına Fiat’a, Volkswagen’e bin’ açıklamasına Doğuş Otomotiv-Porsche Genel Müdürü Anıl Gürsoy ve Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt’tan değerlendirme geldi. Anıl Gürsoy, Başbakan’ın açıklamasına saygı duyduklarını belirterek, “Sadece örnek olarak Fiat ve Porsche markalarını kullanmış olduğundan konuya farklı bir yorum getirmek doğru olmaz. Biz Erdoğan’ın açıklamasının çarpıtılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Başbakan her tüketicinin harcamalarını kendi gelir düzeyine göre yapmasını öneriyor” dedi.

Toyota, diyebilirdi

Ali Haydar Bozkurt ise “Başbakan lüks yerine orta halli markaları tercih edin demek istemiş. Yoksa Türkiye’de hiç üretimi olmayan bir marka yerine Türkiye’de üretim yapan Toyota gibi markaları sayabilirdi. Kastettiği ithal/yerli ayrımı olsaydı Volkswagen demez, Toyota derdi. Sanırım lüks ile diğerlerini ayırmak için bu tabiri kullanmış. Bu konumda Türkiye’de üretim yapan bir marka olarak Toyota da doğal olarak Başbakanımızın tavsiye edeceği aşırı pahalı lüks sınıf haricindeki markalar arasındadır” değerlendirmesini yaptı.

Parayla yapılamaz

Diğer taraftan sektör yetkililileri, Başbakan Erdoğan’ın VW ve Fiat’a yönelik ‘alın’ açıklamasının büyük öneme sahip olduğunu, bu tip açık bir söylemin parayla yapılamayacağını belirttiler. Yetkililer, “Başbakan Fiat ve VW’yi örnek olarak gösterdi. Sonuçta Ford’da Toyota’da yerli üretim olarak bu kapsama giriyor. Burda bu örnekleri farklı taraflara çekmemek lazım” yorumunu yaptılar.

Kaynak
H hasanmerto
10 yıl (6360 mesaj)
Şimdi birşey diyecek diyemiyor çünkü yıkama yağlama, saygı duyacak tabiii


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T trafik cenavarı
10 yıl (2744 mesaj)
kim bilir neler sayıyodur adam içinden
P pprodigyy
10 yıl (3950 mesaj)
Fiat dava açsa yeridir.Sen benim markamı hor görüyosun diye.

Diğer markalar haksız rekabet yapıyo başbakan , bazı markaların reklamını yapıp halka öneriyor diyerek dava açabilir.

Ama kim açıcak nerde o yürek
Q Quadrifoglio159
10 yıl (763 mesaj)
Sıkıyorsa karşı çıksın.Öncekilerin sonu ne olduysa bunun da öyle olur.
Bu zamları yapan kişiye çok güzel söz+video+afiş var ama ban yemiyeyim,değmez..
E emrdmr1
10 yıl (1194 mesaj)
Bence fiat ın dava açmasına falan gerek yok.Bu tavsiyeyi fırsata çevirsinler.Yeni reklam filminde Başbakanı oynatsınlar bence


"Başbakan tavsiyeli yeni modellerimiz "
C cefucsa
10 yıl (1452 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Ali Haydar Bozkurt ise “Başbakan lüks yerine orta halli markaları tercih edin demek istemiş. Yoksa Türkiye’de hiç üretimi olmayan bir marka yerine Türkiye’de üretim yapan Toyota gibi markaları sayabilirdi. Kastettiği ithal/yerli ayrımı olsaydı Volkswagen demez, Toyota derdi.

adam haklı beyler.
H Hqthief
10 yıl (23 mesaj)
donanimhabere de sıçramış bu porşçu adamdaki kabızlık, yıkama yağlama başlamış. başbakanın gemiciğinden, mercedesinden dem vurursanız mesaj siyasi sayılıp siliniyor. devam
H hunter06
10 yıl (8061 mesaj)
aslında marka zikretmemesi gerekirdi pahalı araba ve ucuz araba şeklinde nitelendirse daha şık olurdu hoş konu şık olmayan bir konu ama değerlendirme uslubu olarak
D dermeister01
10 yıl (4740 mesaj)
ya koskoca 80-100 yıllık porsche tayyipimi takacak adamlar için ne TR pazarının nede tayyipin hiçbir önemi yok bence.heee heee diyip geçiyorlar işte.tayyipler,akpler gelir geçer porsche hep porsche olarak kalır daha ne hükümetler,boşbakanlar görücekler olan bize olur.bir başbakanın vatandaşına lüks bir arabayı hor görmeside ayrı bir komedi zaten.sen o koltuğa vatandaşın daha güzel arabalara binsin diye gelmedinmi zaten.
L Lotus8961
10 yıl (100 mesaj)
porsche nın reklamını yaptı kısacası. kimse vw b.k attırmak istemiyo herkes birbirine paslıyor kimi kendini övüyor. olan bize oluyor...
L last_legant
10 yıl (3332 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Şimdi birşey diyecek diyemiyor çünkü yıkama yağlama, saygı duyacak tabiii

Her yer yıkamacı dolmuş. Bizim burlarda öle evin altına da bi yıkamacı açılmış... Konuyla ne alakaysa aklıma geldi yazdım....DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.