Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
34
Cevap
3264
Tıklama
8
Öne Çıkarma
Polisin Kuralların Çiğnenmesine Tepkisiz Kalması
T
2 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

İyi pazarlar herkese. Biliyorum artık yapılan şeyleri umursamıyoruz bile çünkü trafikteki hiçbir kuralı takan yok. Ancak bir polisin buna şahit olduğunda tepkisiz kalması beni üzüyor. Yani hepimizin başına geliyor her gün, adam en soldan en sağa atlıyor, sıra varken kaynak yapıyor veya emniyetten basıp gidiyor.

Dün mesela Buyaka'nın oradan FSM'ye bağlanıcam dur kalk trafiği olmasa da yavaş bir trafik var, en sağdan ilerliyoruz. Önümde de polis aracı var. Arkamdaki adam emniyet şeridini kullanarak beni geçti polisi görünce hemen frenledi. Bunu sadece bu adam yapmadı Yol Ver tabelasına rağmen umursamayıp basıp gelen insanlar da bunu yapmış sayılıyor aslında.

Sis olmadığı zamanlarda bile sis farı açık gezen araçları, iğrenç ses çıkaran egzoza sahip olan araç veya motorları, hiçbir tabelaya uymadan son hız kavşağa girenleri veya kırmızı ışıkta geçen araç veya yayalara hiçbir işlem yapılmıyor gördüğü halde. Arabadan inmeye mi üşeniyorlar yoksa kendilerince iyilik mi yaptıklarını düşünüyorlar bilemiyorum.

Örnek olması adına bir tane video ekledim:

https://www.youtube.com/watch?v=RXYiBlUf-9oBüyükşehirlerde polis bıkmış durumda.Özellikle Ankara ve İstanbulda trafik ve asayiş tamamen kontrol dışı.Bi yandan da nüfuslu birine denk geliriz korkusu var.
Yoruma Git
ogzdrk - 2 yıl +13
Kontrol noktasindan goz alan far lambasi, tuhaf renkli ve igrenc sis fari gibi ne kadar dandik isikli aksesuar varsa acarak. Hatta bazen egzoz patlatarak giden bile var. Memur ona bir sey demiyor, emn...
Yoruma Git
Yorumun Devamı electrun - 2 yıl +11
Pazar da olsa bosumu yaparim mi diyorsun?
Yoruma Git
TheCaliph_ - 2 yıl +8
O
2 yıl
Binbaşı

Büyükşehirlerde polis bıkmış durumda.Özellikle Ankara ve İstanbulda trafik ve asayiş tamamen kontrol dışı.Bi yandan da nüfuslu birine denk geliriz korkusu var.B
2 yıl
Yarbay

quote:

Sis olmadığı zamanlarda bile sis farı açık gezen araçları,

Geçen çevirmede polis bana sisleri aç bakiyim nasıl duruyor diyor Genç polis memurlarının çoğunun şahsi araçlarında warex var. Durum böyle maalesef yapacak bir şey yok.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
T
2 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: berkay_53

quote:

Sis olmadığı zamanlarda bile sis farı açık gezen araçları,

Geçen çevirmede polis bana sisleri aç bakiyim nasıl duruyor diyor Genç polis memurlarının çoğunun şahsi araçlarında warex var. Durum böyle maalesef yapacak bir şey yok.
Beni de havaalanına arkadaşları bırakırken durdurdu. Jantlardaki plasti dip uygulamasını anlattımT
2 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
Artık zaten siyaset olmadan konuşmak imkansız çünkü ne konuşursak ne yazarsak iş oraya bağlanıyor. Sürekli oraya bağlamak istemiyorum ama her alanda durum kötü. Geç kalındı gerçekten.

Ekonomiyi düzeltsek de insanları düzeltmek 2-3 nesil sürecektir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
C
2 yıl
Teğmen

Polis başına iş almamanın derdinde artık. Kodamana işlem yapamıyor yapmaya kalksa açığa alınıyor sahip çıkan yok siyaset ve yalaka takımı kırallığını ilan etmiş durumda yapmazsa da görevini yapmadı oluyor. O yüzden görmezden gelmek zorunda.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

B
2 yıl
Yarbay

geçen Cihat Yaycı Paşa konuşuyordu. göçmenlerde doğurganlık oranı 5,3. 10 sene sonra 50 milyon göçmen olacak memlekette. bu saatten sonra düzelmez bi şey.K
2 yıl
Yarbay

Polis kuralları bilmiyor ki.

Geçen Perşembe kırmızı ışıkta sinyalsiz sağa döndü bir polis, bir de korna çalınanmaz işsareti var, korna da çaldı. İngiltere'de olsa aynı anda üç kural ihlali yaptığı için ehliyetini alırlar. Biz de bekliyoruz ki trafikte düzen sağlayacak.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
2 yıl
Yarbay

Önümde Polis arabası U dönülmez yazan yerden U döndü. Normalde ben de sola dönüp, tekrar ara sokaklardan sol, sol yaparak aynı caddeye çıkacaktım, polisi görünce ben de U yapıverdim.
Beklentiyi de orada bitirdim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
2 yıl
Binbaşı

Emniyet seridinde giden polisin arkasindan gelip selektor korna ile polise kenara cektirmek suretiyle yol alip giden sivil arac gordukten sonra artik biraktim sorgulamayi. Koruma vs diyenler olacaktir simdi. Arac kulusturun tekiydi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

E
2 yıl
Binbaşı

Kontrol noktasindan goz alan far lambasi, tuhaf renkli ve igrenc sis fari gibi ne kadar dandik isikli aksesuar varsa acarak. Hatta bazen egzoz patlatarak giden bile var. Memur ona bir sey demiyor, emniyet kemerini takmayan mulayim adama cezayi dosuyor. İkisine de dosemeli.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

W
2 yıl
Yarbay

Polisin sadece korkusu değil, bizim millete mahsus tembelliği ve işini sahiplenmemesi (görev bilincinin olmaması) de buna etken. Yani bizim polisimizin memleketi daha yaşanabilir bir yer yapmak gibi bir amacı, hayali yok. Onun kafasında sadece kendisi var, evinin kredisini, arabasının modelini yükseltmek, cep telefonunu en iyisinden almak gibi kişisel tatminlerinin peşinde. Bu yüzden de kural ihlali yapan birini gördüğünde ceza kesmekle uğraşmaktansa, görmezden gelmek kolayına geliyor. Hele hele o anda ona verilen görev farklıysa, umurunda bile olmuyor. (Siyasi nüfuzu olan birine denk gelme korkusu hiç yoktur demiyorum, bunlar üst üste birikiyor. Yola düşen kasanın yanında geçip giden polis de gördü bu gözler, kasadan da korkacak hali yok... Tamamen görev bilinci ile alakalı.)

Buna bir de polisin son yıllarda milletin polisi değil de parti polisi olmasını eklersek zaten beklentimizi ne kadar düşük tutmamız gerektiğini daha net görüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 30 Ağustos 2021; 12:38:44 >

B
2 yıl
Yarbay

Bilen bilir İzmir-Bornova'dan "genellikle Pınarbaşı" Buca'ya gitmek için otoban alt yolu olan Gökdere yolunu kullanıyoruz. Bazı günler, aşırı yoğun oluyor. Hem düğünlerden dolayı hem de iş çıkış saati ile çakıştığı için. Tek şerit gidiş, tek şerit geliş bir yol. Bazen sollayıp yolun sonundaki ışığın oraya kaynak yapıyorlar. Bende geçen gün karşıdan araba gelmediğini gördüğümde yolu ortaladım ki geçiş olmasın diye. Ne mi oldu, sıradaki yani tam arkamdaki araba beni sağımdan geçti. Allah'ınızdan bulun diyerek kendi şeridime geri geçtim. Zaten o şeridi ihlal edip gelen adam her şeyi göze alıp geliyor, boş yere kavga çıkartıp kendi canımı niye riske atayım ki..

Polisler ise geçen gün başıma geldi herkes maske takınca araç içerisinde durdurmuyorlar. Bunlar kesin covid pozitif, hastaneye gidiyorlar diyerekten durdurup kendilerini riske atmıyorlar..O
2 yıl
Yarbay

Polis araçları (geçiş önceliği olan araçlar) trafik kurallarına başkalarının hayatını riske atmadığı sürece bağlı değildir.
Polis denetimi yok buna bende katılıyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @goodorevil
E
2 yıl
Yarbay

kesinlikle böyle bir şey istemem ama bazılarının karısının kızının oğlunun başına benzer şeyler gelmeden hiçbir şey düzelmeyecek< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @zotacing
F
2 yıl
Yarbay

Polisimiz malesef etliye sütlüye karışmayayım derdinde. Ya durdurduğu araç milletvekili aracı çıkarsa haritadan yer mi beğenirsin yoksa direkt açığa mı alınırsın bilinmez diye düşünüyor.

Polis aracının önünde kırmızıa geçiyor araçlar ama mesaisini dolduran memurumuzun umrunda değil.

ABD ve Avrupa ülkelerinde böyle şeylere kesinlikle izin verilmez, heme kenara çekilir ve güzel bir ceza yazılır. Rusya'da da durum böyle.

Bizim o seviyeye gelmemiz için bir kaç yüzyıl daha geçmesi gerekiyor gibi görünüyor.X
2 yıl
Yarbay

Beşiktaştan 1. köprüye giriyorum. Kamyonet kamyon pikap yasak biliyorsunuz 1. köprüde. Önümde yükseltilmiş 54 plakalı navara var, hayvan gibi aşırı dikkati çekici . Köprüye bağlanırken polis var. Şimdi durdurup cezayı yazarlar dedim. Adam elini kolunu sallaya sallaya geçti polislerin önünden. Durdum polise "pikapların kamyonetlerin bu köprüye girmesi yasak neden durdurmadınız" dedim ? Mümtaz Türk polisi bana nefretle bakıp "ajitasyon yapma lan, devam et " diye çıkıştı. Biraz üstelesem bana ceza yazardı muhtemelen.
Demek ki polisten görevini yapmasını istemek ajitasyon oluyormuş ..A
2 yıl
Yarbay

Dönemsel kolluk kuvvetini eleştirme başlıgına hoşgeldiniz. her sene mutlaka en az bir tane açılır.

Halkın kendi sorumsuzlugunun eğitimsizliğinin faturasını kendinden başka herşeyle özleştirme cabasını izliyorsunuz.

araç kullanırken çöpünü dışarıya atar, sol şeridi sürekli işgal eder karşısında polis varken telefonla konuşmaya devam eder.

sonra gelir, "polis işini yapmıyor abi" diye konu açar.

yukarıdaki arkadaş "kamyonet 1. köprüden geçiyor niye durdurmadın demiş" saniyor ki arka sokaklardaki gibi el edince duracak, köprüde emniyet şeridi yok, dubalama yapılmamış, hava ve trafik şartları araç durdurma için uygun değil.

ama arkadaş o ufak aklıyla polise yapması gereken işi anlatıyor. ayrıca bunu takip eden elektronik sistemler var.

istanbulda sürücülere sadece kemersiz ve telefon kullanan araçlara tek tek cezai işlem yapılsın, trafik kilitlenir kaos olur.

şunu da yazmayı unutmayın.o eksik kalmış.

"evimin karşısında karakol var, 155 i aradım 20 dakikaya geldiler "

sanki 155 santralı karakolda, polisler oradan çıkıp senin evine geliyorlar :)

amerikan aksiyon ve arka sokaklar izlemeye devam beyler.

"bizim polisler çalışmıyo yeaa"

gerçekte ise

https://www.dw.com/tr/emniyet-te%C5%9Fkilat%C4%B1nda-son-bir-ayda-20-intihar/av-57965166

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 30 Ağustos 2021; 13:41:56 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
T
2 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Pazar da olsa bosumu yaparim mi diyorsun?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @atrix1212