Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Polarize gözlük ile gözüken mor bölgeler hk.

G gltknbtn Konu Sahibi
2 ay (10 mesaj)
Merhabalar, orjinal olduğunu kanıtladığım bir Ray-ban (RB 4165 622/T3 54*16*145) polarize bir gözlük satın aldım (hatırı sayılır bir para ile..). Araç dışındaki normal kullanımda pek fark etmiyorum ama aracın LCD ekranında ve bazen dış ortamdaki araçların üzerinde renk bozukluğu tespit ettim. Bazı bölgelerin mor renk ile gösterimi gibi..
Bu gözlüğü kullananlar olarak size sormak isterim aşağıda paylaşmış olduğum görüntüler bu gözlükler bazında normal midir? Fotoğraflardan sağdaki normal, soldaki gözlük kullanılarak çekilmiştir. Dikkat edilirse gözlük kullanılarak çekilen görüntünün sol üst tarafındaki kısımda mor renkler mevcut.. Şimdiden teşekkürler değerli görüşleriniz için..

< Resime gitmek için tıklayın >

Satın alınan gözlük modeli:

< Resime gitmek için tıklayın >
T The souls migration
3 hafta (4384 mesaj)
lcd panel için verdiğin sağdaki resimde, görebildiğim kadarıyla mavi şerit üzerinde iki farklı renk var. soldaki fm yazısı mor renkte, sağdaki de biraz daha açık mor veya başka bir renk gibi. ray-ban'ı takınca mor renk daha belirgin hale gelmiş. alttaki beyaz renk rakamlar da sarıya dönmüş.

gözlüğün renkleri filtre ettiği kesin. kaliteli mi dersen? bence değil. araç dışında fark göremiyorum demiş olman da buna delil. ayrıca araç panelin de bence kalitesiz. bu kalitesizlik de zaten polarize gözlüğüne yansımış. kısaca her türlü kalitesizliği yaşıyorsun diyebilirim.

sana bir tavsiye vereyim. zenni firması var. gözlüğün numaralı da olsa, ufak bir yazışma ile zenni'den bir polarize gözlük edinmeye çalış. edineceğin gözlük hem gece hem de gündüz kullanımında sana farkı hissettirecek demiyorum, renkleri adeta gözüne gözüne sokacaktır. ben kullandım ve çok memnun kaldım. güneş gözlüğünü gece kullanabileceğim hiç aklıma gelmemişti. ışık kaynaklarının yoğun olduğu yolda mükemmel bir görüntü veriyordu. tek bir ışık kırılması olmuyordu. gündüz her türlü, özellikle güneşli havalarda mükemmel renklere sahip bir görüş veryordu. göz numaraları değiştikten sonra gözlüğü kullanamadım. güzelim gözlük çöp oldu.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.