Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2910
Cevap
0
Tıklama
18
Öne Çıkarma
POCO F2 Pro [ANA KONU]

E efebora06 Konu Sahibi
geçen yıl (4883 mesaj)SIM Kart Etkinleştirilemedi Bildirimi Kapatma


Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.


Kurulum esnasında bu görselde yer alan iki seçeneği kapatırsanız yurt dışı sms ücreti ödemezsiniz.
Kurulum bittikten sonra da sim etkinleştirme bildirimi almak istemiyorsanız bu görselde yer alan ayarları da mutlaka yapın...


PARMAK İZİ HIZLANDIRMAParmak izini hızlandırmak için hangi parmağımızı kullanıyorsak o parmağı 4 farklı yönden taratmamız gerekiyor.

Parmağınızı taratmak için ekrana her dokunuşunuzda farklı bir bölgesini taratmaya çalışın.

Sağdan-Soldan ve aşağıdan-üstten olacak şekilde 4 farklı şekilde tanıtıyoruz. Resimler internetten alıntıdır.


< Resime gitmek için tıklayın >


VoLTE / VoWIFI AKTİF ETME

*VoLTE Aktif Etmek:

*#*#86583#*#* arama ekranına yazın otomatik olarak VoLTE aktif olacaktır(sim card carrier check disabled yazacak)

(ayarlar - sim kart & mobil ağlar -operatör adı -Volte seçeneği gelecek) ( sim kartınızın (operatör) da volteye açık olması gerekiyor)

Çoğu Xiaomi cihazı operatörler tanımıyor o yüzden kullandığınız operatörün sitesine girip uyumlu cihazların birine sim kart takıp sms ile aktif edebilirsiniz.
Uyumlu olarak gözüken cihazlar bunlar. Sim kartınızı bu cihazlardan birine takıp sms ile aktif ederseniz hattınıza volte/vowifi tanımlanmış olur.

VODAFONE-https://www.vodafone.com.tr/baglanti/4-5g/vodafone-volte.php?utm_campaign

TURKCELL-https://www.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama?utm_campaign

TÜRK TELEKOMhttps://bireysel.turktelekom.com.tr/4-5g/hd-gorusme-ve-wifi-arama.html?utm_campaign


*VoWIFI Aktif Etmek:

MIUI 11 ve sonrası arayüzlü tüm Xiaomi telefonlar için *#*#869434#*#* tuşlamalarınıza enable ve disable şeklinde yanıt alıyorsanız VoWifi cihazınızda mevcut demektir.

Arama (Çevirici / Telefon) alanına *#*#663368378#*#* kodunu tuşluyoruz. Çıkan ekranda, "MBN config loading" yazanı seçiyoruz. Çıkan menüden, "SW MBN" yazan yerden "mbn_global_txt" seçerek "validate" kısmına tıklayın işlem bitimi cihazı yeniden başlatın ..

MIUI ARAYÜZÜNDEKİ REKLAMLARI KAPATMAK


1)MIUI sistem reklamlarını devre dışı bırakma ---> Ayarlar -> Ek Ayarlar -> Yetkilendirme ve İptal bölümünü açıyoruz. Ardından msa servisinin yanındaki aktif olan kutucuğu kapalı duruma getiriyoruz. Herkeste aynı hatayı vermeyebilir ama "yetkilendirme iptal edilemedi" hatası alırsanız birkaç kere üst üste deneyin sonunda devre dışı kalacaktır.

2) Uygulama Kilidi (App Lock) reklamlarını devre dışı bırakma ---> Ayarlar -> Uygulamalar -> Uygulama Kilidi veya Ayarlar -> Uygulama Kilidi bölümünü açıyoruz. Ardından sağ üst köşede bulunan çark simgesine tıklıyoruz. Önerileri al seçeneğini kapatarak devre dışı bırakıyoruz.

3) Mi Dosya Yöneticisi reklamlarını devre dışı bırakma ---> Mi Dosya Yöneticisi'ni açıyoruz. 3 kısa çizgiye tıklıyoruz ve açılan menüden Ayarlar'a tıklıyoruz. Öneriler seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

4) Reklam tanımlayıcısını devre dışı bırakma ---> Ayarlar -> Ek Ayarlar -> Gizlilik -> Reklam Hizmetleri veya Ayarlar -> Şifreler ve Güvenlik -> Gizlilik -> Reklam Hizmetleri bölümüne giriyoruz. Ardından Kişiselleştirilmiş reklam önerileri seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

5) Güvenlik Uygulaması (Security) reklamlarını devre dışı bırakma ---> Güvenlik uygulamasını açıyoruz. Ardından Ayarlar bölümüne gidiyoruz ve Öneriler al seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

6) Temizleyici Uygulaması (Cleaner) reklamlarını devre dışı bırakma ---> Güvenlik uygulamasını açıyoruz. Ardından Temizleyici'ye tıklıyoruz. Sonrasında sağ üst köşede bulunan çark simgesine tıklıyoruz. Açılan menüden Öneriler al seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

7) Mi Tarayıcı Uygulaması (Mi Browser) reklamlarını devre dışı bırakma ---> Mi Tarayıcı uygulamasını açıyoruz. Ardından Ayarlar bölümüne giriyoruz. Sonrasında Gizlilik ve Güvenlik bölümüne giriyoruz. Burada Sizin için önerilen veya Kişiselleştirilmiş içerik/servis seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

8) İndirilenler Uygulaması (Downloads) reklamlarını devre dışı bırakma ---> İndirilenler uygulamasını açıyoruz. Ardından 3 noktaya tıklıyoruz ve açılan menüden Ayarlar bölümüne giriyoruz. Burada Önerilen içeriği göster seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

9) Mi Müzik Uygulaması (Mi Music) reklamlarını devre dışı bırakma ---> Mi Müzik uygulamasını açıyoruz. Ardından Ayarlar bölümüne giriyoruz. Sonrasında Gelişmiş Seçenekler'e tıklıyoruz. Burada Öneriler seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

10) MIUI Temalar Uygulaması (MIUI Themes) reklamlarını devre dışı bırakma ---> MIUI Temalar uygulamasını açıyoruz. Ardından Profil bölümüne giriyoruz. Sonrasında Ayarlar kısmına geldikten sonra burada Reklamları göster seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

11) Yüklü uygulamaların reklamlarını devre dışı bırakma ---> Ayarlar -> Uygulamalar -> Uygulamaları Yönet veya Güvenlik uygulamasını açıyoruz. Ardından Uygulamaları Yönet bölümüne giriyoruz. Sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıklıyoruz ve açılan menüden Ayarlar bölümüne giriyoruz. Burada bulunan Öneriler seçeneğini devre dışı bırakıyoruz.

12) MIUI Daemon servisini iptal etme ---> MIUI Daemon servisinin reklam ile alakası olmasa da Ayarlar -> Ek Ayarlar -> Yetkilendirme ve İptal bölümünde yer aldığı için anlatmak istedim. Bu servis Çinli MIUI geliştiricilerine telefon hakkında "özel bilgiler içermeyen" sadece telefonun kullanımı konusunda bilgiler göndermektedir. Bunu ilgili menüden devre dışı bırakmanızı tavsiye ederim.

Bunlarla beraber bildiğiniz gibi Android 9 ve üzeri cihazlarda Private DNS özelliği bulunmakta ve bu özelliği kullanarak cihazınızdaki sistemsel ve yüklü olan uygulamalardaki tüm reklamları tamamen engelleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Ayarlar -> Bağlantı ve Paylaşım -> Private DNS seçeneğine tıkladıktan sonra Off olan ayardan Private DNS provider hostname (Private DNS sağlayıcısı sunucu ismi) seçeneğine tıklıyoruz ve açılan bölüme dns.adguard.com yazıyoruz ve ardından Kaydet seçeneğine tıklıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra kullandığınız tüm uygulamalarda reklamlar engellenecektir. Tarafımca test edilmiştir. Aylardır bir (1) tane bile reklam görmüyorum. Belki ben çoğu MIUI uygulamasını tamamen kaldırdım ondan görmüyorum ama debloat konusu hakkında da yakın bir zamanda ayrı bir konu açacağım. O konuda telefonunuzdaki gereksiz MIUI uygulamalarını, servislerini ve Google uygulamalarını kaldırıp yerlerine daha stabil, güvenilir ve hızlı çalışan uygulamalar yükleyeceğiz.

Eğer telefonunuzda Chrome kullanıyorsanız (kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederim) reklamlar engellenemeyebilir. Bunun için aşağıda yazdığım adımları uygulamanız gerekiyor.

Chrome uygulamasını açın. Ardından adres çubuğuna chrome://flags yazın. Karşınıza bir sürü flag gelecektir. Arama kısmına dns yazın ve Async DNS seçeneğini Disable yapın ve o sekmeyi kapatın. Bu işlemi yaptıktan sonra DNS ön belleğini de temizlememiz gerekiyor. Adres çubuğuna chrome://net-internals yazın ve karşınıza çıkan seçeneklerden DNS sekmesine girin ve Ön belleği temizle (Clear Cache) seçeneğine tıklayın. Chrome uygulamasını tekrar başlattığınızda yaptığımız ayarlar geçerli olacaktır.

AdGuard DNS'yi evinizde güvenli internet seçeneği olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey ise DNS ayarlarını değiştirebildiğiniz bir modemdir. Modem arayüzünde DNS ayarlarını bulup 176.103.130.130 (varsayılan) veya 176.103.130.131 (varsayılan) olarak değiştirdiğinizde bu ayar o modeme bağlı tüm cihazlarda etkili olacaktır. Ayrıca AdGuard DNS'nin aile koruması olarak adlandırdığı DNS sunucu IP'leri ise 176.103.130.132 ve 176.103.130.134'tür.


MI FLASH/CMD İLE TELEFONU SIFIRLAMA - ORİJİNAL HALİNE DÖNDÜRME - VERSİYON DÜŞÜRME


Telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirmek, başka bir sürüm kurmak, açılmayan telefonu açmak için bu programı kullanacağız.


-BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.

-işlem tüm verilerinizi siler o yüzden yedek alınız.

-İşlem sonunda ROOT VE TWRP silinir.

-İmei işlemi varsa bir sorun olmaz, imei silinmez.

-GARANTİLİ cihaz sahipleri SÜRÜM düşürme YAPAMAZLAR (BootLoader kilit açmak garanti dışı bırakabilir,risk almaya değmez)


Fastboot rom yüklemelerinde en sağlıklı sonucu alacağınız Mi-Flash versiyonu budur.

64 bit/intel işlemcili Windows kullanın.

Win10-Win8-Win8.1 kullanan arkadaşlar kurulum öncesi sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakmalıdırlar.


FABRİKA/STOCK FASTBOOT ROM İNDİRME

Sadece bu romda arama kaydetme var diğer romlarda yok.https://mifirm.net/model/lmi.ttt


"Rom yükleme ile Root (Magisk) atma ile Güncelleme ile Mi-Flash ile Twrp yükleme ile Spigen kılıf takma ile Batarya değiştirme ile İMEİ SİLİNMEZ"..TWRP İLE CUSTOM ROM YÜKLEME


Custom Rom Farkları:


1- MIUI mesajlaşma ve arama uygulaması

2- 3.Parti tema ve yazı tipi eklenmesi

3- Lüzumsuz uygulamaların olmaması vs..SWİFT BACKUP YEDEK ALMA UYGULAMASI
AOSP TABANLI (SAF ANDROİD) HENTAİOS ROM YÜKLEME

TWRP OLMADAN MAGİSK (ROOT) YÜKLEME

BOOTLOADER KİLİDİ AÇMAK İÇİN BAŞVURU YAPIP ÇOK UZUN SÜRE ALANLAR İÇİN SÜREYİ 1 HAFTAYA DÜŞÜRME YADA ANINDA AÇMA

Bu işlem sonunda oluşabilecek iki senaryo var; 660 saat 1440 saat vs olan sürenizi en kötü 1 haftaya düşürecek yada anında kilit açacaksınız.


UYARI:

1-PC'nizde zaten başvuru yaptıysanız qualcomm sürücüleri kurulu olmalı, kurulu değilse yükleyin.

2-Mi hesabı ve şifrenizi bildiğinize emin olun.

3-Kilit açıldığında telefon sıfırlanacağı için tüm yedeklerinizi almış olduğunuza emin olun.

Mobil veri ile hata verirse wifi ile deneyin.


Xiaomi Tools v2 İndirme Linki:

https://xiaomitools.com/download/mi-flash-tool-20160401/


1-Programı PC'ye kurun. (Yukarıdaki linkten en üstteki versiyonu seçebilirsiniz)

2-Programı açıp ayarlardan bölgeyi ÇİN seçin.

3-Telefondan geliştirici seçeneklerine girip USB Hata Ayıklamayı açın ve bağlayın.

4-İki seçenek çıkacak; "My device works normally" Yani "cihazım düzgün çalışıyor" u seçin.

5-Sizin cihazınızı tanıyacak alt kısımdan "select" basın cihaz kendi kendine kapanacak ve fastboot açılacak, tekrar kapanıp orijinal recovery açılacak.

6-Cihazı yeniden başlatın burada size bootloader açma seçeneği çıkacak ona basın kapanıp yine fastboot moda geçecek.

7-Mi hesabınızı ve şifrenizi programa girip tekrar kilit açmayı deneyebilirsiniz.

Kilit açılana kadar geçecek süre zarfında altta verdiğim işlemleri YAPMAYIN, aksi halde süre uzamasına sebep olursunuz...

Garantili cihaz sahipleri bu işlemi yaparsanız cihazınız garantiden çıkabilir, RİSK almayın/BL kilit AÇMAYIN...

- Ota üzerinden Güncelleme geldiğinde yapmayın.

- Başvuru sürecindeki, aynı Mi hesabıyla işlem yapınız

- Gerekli olmadığı sürece şifre değişimi veya kullanıcı adı değişimi yapmamaya çalışın.

- Temizleyici uygulamasını KULLANMAYIN.

- SIM kart bağlantısını kesmeyin/sim kart değişikliği yapmayın.

- Tarayıcı üzerinden de Mi clouda giriş yapınız.

- Farklı bir Bilgisayar veya işletim sistemi kullanmamaya çalışın.

- Farklı sürüm bir Unlock tool kullanmayın.

- Farklı bir sim kart kullanmayın, Sim Slotunu değiştirmeyin.

- Telefonu fabrika ayarlarına SIFIRLAMAYIN.PİL TASARRUF AYARLARIWİFİ KOPMA SORUNU YAŞAYANLAR


Hem Telefondan Hem de MODEM Üzerinden Bu Ayarları Yapmalısınız.

Kullandığınız modem arayüzüne girip 5 ghz'i kapatıp 2.4 ghz açık kalacak.

Modem ara yüz ayarlarında MHZ kısmını da 40 MHZ yapın


Bu işlemlerden sonra görselde ki ayarları mutlaka yapınız....

TAVSİYE TARAYICI/BROWSER (VİA)

https://play.google.com/store/apps/details?id=mark.via.gp&hl=tr&utm_campaign


GCAM ve CONFİG DOSYASI YÜKLEME

•.xml uzantılı config dosyasını indirin.
•Dosya yöneticisini açarak ana dizine Gcam klasörü oluşturun.
•Bu Gcam klasörünün içine Configs7 klasörü oluşturun.
•İndirdiğiniz .xml uzantılı dosyayı Configs7 klasörünün içine atın.
•Google Kamera uygulamasını açın.
•Alttaki resimde işaretli olan siyah alana çift tıklayın.

< Resime gitmek için tıklayın >


•Açılan pencerede kendisi otomatik Configs7 xml'yi bulur ve restore butonuna tıklayarak yükleyin..
•İşlem tamamlanmıştır. Güle güle kullanın..

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1500/


AÇILIŞ EKRANI KOLEKSİYONU
Bu bir açılış animasyonu değil dikkatli olun!

Sadece TWRP ile dosyayı flaşlamanız yeterlidir.
yada
- - Fastboot
Zip dosyasından logo.img dosyasını ayıkla sonra: " fastboot flash logo logo.img " komutu ile yükle.

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AHALu4vCyJf0jMc&id=D63AC77B5E191C90%211349&cid=D63AC77B5E191C90GOOGLE ARAMA ALTERNATİFİ ve SENSÖR SORUNU ÇÖZÜMÜ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free&hl=tr< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efebora06 -- 14 Ekim 2021; 20:35:46 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Video geldi arkadaşlar. Hayırlı olsun. Umarım fayda sağlar size :) Takıldığınız yerde youtube yorumlarda veya buradan yazabilirsiniz. Dönüş sağlarım.

@
Yoruma Git
Yorumun Devamı [C_a_N_e_R] - 11 ay +21
Merhabalar,

Ben de bu telefonu ilk çıktığından beri kullanıyorum 6/128 olanı. Yurtdışı cihaz. Her türlü özelliğini, sorununu biliyorum diyebilirim.

Aldığımdan beri 11.0.19 EU...
Yoruma Git
Yorumun Devamı [C_a_N_e_R] - 11 ay +20
Tekrardan selamlar.

Dün akşam Miumix 12, Endonezya 12 ve EU 12 romlarını tek tek kurdum. Miumix ve Endonezya POCO başlatıcısı ile geldiği için sevmedim ve EU 12 ile yoluma devam ediyorum....
Yoruma Git
Yorumun Devamı [C_a_N_e_R] - 11 ay +9

D drvimu
geçen yıl (965 mesaj)
Merhaba
8gb 256gb ile aranıza katıldım.
Kargo gelince kutu açılışını yapacağım
545 usd ye mal oldu.aliexpresten aldım


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drvimu -- 30 Ekim 2020; 20:47:38 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

E Eray_Tuna_
geçen yıl (13 mesaj)
Hayırlı olsun inşallah eline ulaşır.
Kullanım bilgilerini senin için eksi ve artı yönlerini yazabilirsen iyi olur...< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


S since
geçen yıl (141 mesaj)
Açıklama kısmında ekran için 90 hz yazılmış sanırım doğrusu 60 hz olacak.
M mesido
geçen yıl (311 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: drvimu

Merhaba
8gb 256gb ile aranıza katıldım.
Kargo gelince kutu açılışını yapacağım
545 usd ye mal oldu.aliexpresten aldım


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
hayırlı olsun link alabilirmiyim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M mesido
geçen yıl (311 mesaj)
DHL seçtiğiniz ise kesin takılır.normal kargo belki geçerdi< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


O oturkmen
geçen yıl (1171 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: drvimu

Merhaba
8gb 256gb ile aranıza katıldım.
Kargo gelince kutu açılışını yapacağım
545 usd ye mal oldu.aliexpresten aldım


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Kayıt işi nasıl olacak? Henüz IMEI çıkmadı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D drvimu
geçen yıl (965 mesaj)
8 ay içinde çıkar diye düşünüyorum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @oturkmen

D DateMasamune
geçen yıl (126 mesaj)
Merhaba beyler, sizce 8GB RAMli olani mi almaliyim, yoksa 6GB olani mi? LPDDR5 ile LPDDR4X cok fark eder mi?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

D drvimu
geçen yıl (965 mesaj)
Arkadaşlar kararsız kaldım. Evet poco f2 pro 5g ama sadece 77 ve 78 band 5g yi kullanıyor. Siparişi iptal etmeyi düşünüyorum


< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

N nedkelly58
geçen yıl (251 mesaj)
Hocam neden bunun için iptal etmeyi düşünüyorsunuz? Snapdragon 865 kullanıyor ve bunu kullanan her telefon o bandı kullanıyor. Yani şu an en tepe modellerin hepsi snapdragon 865 kullanıyor.

Ülkede ne zaman 5g kullanılır, kullanılsa hangi bandlar olur filan o konulara hiç girmiyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @drvimu

D drvimu
geçen yıl (965 mesaj)
Lenovo legion duel aklımda. Ama IMEI konusunda Lenovo ne durumda bilmiyorum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @nedkelly58

M MiraiPinhan
geçen yıl (62 mesaj)
Kullanan arkadaşların yorumlarını, çektikleri nature vb fotoğraflarını, özellikle 8/256 performans konusundaki görüşlerini dinlenmek ve izlemek isteriz, almayı düşünenlere bir yol olur, ben de bekliyorum bakalım kısmetse alacağım, IMEI olayı da 8 aya çıkar sanırım, çıkmazsa nolur bilemiyorum 😃< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O oturkmen
geçen yıl (1171 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: DateMasamune

Merhaba beyler, sizce 8GB RAMli olani mi almaliyim, yoksa 6GB olani mi? LPDDR5 ile LPDDR4X cok fark eder mi?
Oyun oynamayacaksanız 6GB olanı yeter diye düşünüyorum.
M MiraiPinhan
geçen yıl (62 mesaj)
kullanım alanınıza bağlı, hakkını veriyorum, veririm diyorsanız ddr5, yok ben standart kullanıcıyım, inyernet, video kâfi diyorsanız dd4 çok bile.

Keza poco f serisi alıp hakkını vermemek de olmaz, biraz daha bilinçli kullanıcı telefonu bu.

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @DateMasamune

E Erbaa82
geçen yıl (2146 mesaj)
Arkadaşlar bu telefonda ois olmaması etkiliyor mu video çekimini?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M MiraiPinhan
geçen yıl (62 mesaj)
Keşke şu başlığın hakkı verilse de aldım diyen arkadaşlar cevap verse, kullanıcı yorumları halen yok, resim/video/uygulama/performans yorumu ve örnekleri yok...

Erbaa şimdi kamerayı çok kullanırım, benim amacım video/resim diyorsan,
Henüz bu telefonun kullanıcısı değilim, kağıt üstünde poco f2 sana göre olmayabilir, fotoğrafta bir nebze tatmin eder, onca uygulama, program vs desteği var, ancak video tatmin etmeyebilir, keza OIS sürekli recorder kullanıcısı için bana göre şart, pocoda EIS var ancak %10 görüntü kaybı yaşatır, yani sallanma önlemeyi elektronik ortamda yapıyor, donanım olarak değil o yüzden sallanmayı azaltmak için videoyu %10 civarında zoomluyor, yine de OIS kadar sarsıntısız vermiyor, youtubede karşılaştırma videoları var EIS vs OIS yazarsan çıkar,

Ama ben sabit dururum çekerken, ya da evimde tripod kullanırım, render işlerini de telefon ile hallederim, edit, montaj telefonda uğraşırım dersen poco sana 8k video çekimi vaad ediyor... (Nerede izleyeceksek 8kyı...) Neyse, mi 10 modeline yönlendirelim seni, daha iyi kamera OISde var, biraz daha tuzlu sanırım buna bakış ama o daha çok kameramanlara yönelik bir model, sinema çekebilirsin (;< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O oturkmen
geçen yıl (1171 mesaj)
IMEI olayını çözenler varmış. Facebook gruplarında yazıyor. Burada çözen var mı?


Bu mesaja 2 cevap geldi.

T tolga68
geçen yıl (1294 mesaj)
Telefonu aldık ama bekliyoruz hâlâ bir gelişme yok.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @oturkmen