Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
11
Cevap
0
Tıklama
6
Öne Çıkarma
PlayStation 5'in yeni büyük sistem güncellemesi tanıtıldı: Harici SSD desteği ve daha fazlası

Ö Özgür Eroğlu Konu Sahibi
geçen hafta (6285 mesaj)

PlayStation 5'in çıkışından bu yana oyuncular harici depolama desteği bekliyor diyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda bu destek beta kullanıcıları için erişime açıldı ve sonunda tüm kullanıcılar için erişime açılacak.Ayrıca Bkz.Eylül ayının geri kalanında Xbox Game Pass'e eklenecek oyunlar belli oldu: 13 yeni oyunPlayStation 5'in Yeni Sistem Güncellemesi

PlayStation 5 Kullanıcı Deneyimi Geliştirmeleri
  • Kontrol Merkezi Özelleştirme - Oyuncular artık ekranın alt kısmında hangi kontrollerin gizleneceğini veya gösterileceğini düzenleyerek veya seçerek Kontrol Merkezi'ni daha rahat ve özgür bir şekilde özelleştirebilir.

  • Gelişmiş Game Base - Oyuncular artık Kontrol Merkezi'ndeki Game Base'ten arkadaşlarına ve gruplara kolayca mesaj yazabilir ve görüntüleyebilir.Oyuncular, Game Base'i tam ekranda görüntülerken, arkadaşlarının kaç tanesinin çevrimiçi, meşgul veya çevrimdışı olduğunu görebilir ve aynı anda birden fazla arkadaşlık isteğini kabul edebilir, reddedebilir veya iptal edebilir.Oyun Kitaplığı ve Ana Ekran Güncellemeleri - Aynı oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 5 sürümlerine sahipseniz, bu sürümler artık Oyun Kitaplığı'nın "Yüklü" sekmesinde ve Ana ekranda ayrı olarak görünecektir. Her oyun sahip olduğu paltformu net bir şekilde belli ediyor.Ekran Okuyucu Kontrolleri - Oyuncular artık Ekran Okuyucu özelliğini duraklatabilir veya devam ettirebilirsiniz (PlayStation + Üçgen düğmelerine basın). Ayrıca okuduğu her şeyi tekrar etmesini sağlayabilirsiniz (PlayStation + R1 düğmelerine basın).

Sosyal Deneyim ÖzelleştirmeleriPlayStation Now Çözünürlük Seçimi - PlayStation Now aboneleri, oyun akışı için tercih ettikleri video çözünürlüğünü 720p veya 1080p seçebilir.Yeni Övgü Türü: “Lider” - Çevrimiçi bir maçın ardından oyuncular, yeni övgü türü olan "Lider" seçeneği ile rakibini tebrik edebilir.Otomatik Video Yakalaması - Artık PlayStation 5 otomatik olarak oyunda zorlu bir şeyi başardığınızda veya bir şeyi iyi yaptığınızda otomatik olarak o anın videosunu kaydedecek.

Dahili TV Hoparlörleri için 3D Ses DesteğiPlayStation 5 Eylül Güncellemesi, oyuncuların yerleşik TV hoparlörleri aracılığıyla 3D ses deneyimi yaşamaları için destek ekliyor. Ses menüsünde özellik etkinleştirildiğinde, standart iki kanallı TV hoparlör sesini üç boyutlu sese dönüştürerek oyunun atmosferine girme hissini artırır. Oyuncular, odaları için optimize edilmiş 3D ses ayarını uygulamak için DualSense kablosuz denetleyicilerindeki mikrofonu kullanarak odalarının akustiğini ölçebilir.Harici Depolama DesteğiYarından itibaren tüm dünyadaki PlayStation 5 oyuncuları, PlayStation 5 konsoluna veya PlayStation 5 Digital Edition konsoluna harici bir M2 SSD ekleyebilir. SSD'nin nasıl ekleneceği ve hangi modellerin uyumlu olduğuyla ilgili detaylı bilgileri buradaki sayfadan bulabilirsiniz.Yeni güncelleme 15 Eylül'de tüm PS5 sahipleri için erişime açılacak. Haberimizde yazan detaylar dışında daha fazla detay öğrenmek isterseniz buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca aşağıdan yeni güncellemenin tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz.


Kaynak:https://blog.playstation.com/2021/09/14/ps5s-september-system-software-update-launches-globally-tomorrow/

 Haberi Portalda Gör

Sony'nin iyi yaptığı şeylerden biri de bu artırılabilir depolama olayı. PS4'te 2 TBlik Harddisk alıp takmıştım konsola. Kendi standart Harddiskini de harici HDD olarak kullanmıştım
Yoruma Git
Rachsuchtig - geçen hafta +4

R Rachsuchtig
geçen hafta (2994 mesaj)
Sony'nin iyi yaptığı şeylerden biri de bu artırılabilir depolama olayı. PS4'te 2 TBlik Harddisk alıp takmıştım konsola. Kendi standart Harddiskini de harici HDD olarak kullanmıştım< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


H haktan24
geçen hafta (747 mesaj)
Güzel güncelleme bekliyoruz bakalım

W WeDneS
geçen hafta (1092 mesaj)
Hadi hayırlısı daha ne olsun jilet< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


R Ryukk6193
geçen hafta (255 mesaj)
Şu harici depolama desteği xbox series x’e gelir umarım kendi ssdleri çok pahalı….< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


S SEO19ProjectManager
geçen hafta (11122 mesaj)
SSD yi öve öve bitiremediniz !
ama gerçekten hızlı bir sistem için
gereken artırılabilinir ram özelliğinin gelmesi şart !Bu mesaja 1 cevap geldi.

K kuzgun_
geçen hafta (1368 mesaj)
hocam yeter da şu ram takınız bitmedi gitti unix konularından buraya taşımayın bari..

herkes biliyor ram'in okuma/yazma hızlarını ama olmuyor/yapılmıyor


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @SEO19ProjectManager

S SEO19ProjectManager
geçen hafta (11122 mesaj)
zaten ps5 os unix temelli bir varyant ! :D


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kuzgun_

K kuzgun_
geçen hafta (1368 mesaj)
ios forumuna da sıçrar bu iş :)
Bu mesajda bahsedilenler: @SEO19ProjectManager

O onnow78
geçen hafta (1630 mesaj)
Arkadaşlar 2.5 ssd yi usb den veya bir aparatla ps5 ssd yerinden bağlayabilirmiyiz .
elimde 2.5 ssd var bunu değerlendirebilirmiyim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

_ _Dominic_Toretto_
geçen hafta (37026 mesaj)
SSD olarak sadece NVMe Gen 4 SSD'ler takılabilmekte. Onu harici kutuya koyup, sadece PS4 oyunlarını oradan çalıştırabilirsiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @onnow78

- -PoseidoN-
geçen hafta (3726 mesaj)
Kaç gb geldi güncelleme ?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.