Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
68
Cevap
0
Tıklama
42
Öne Çıkarma
Playstation 5 Ana Konusunda Yaşanan Sorunlar

O OldReview Konu Sahibi
geçen yıl (10981 mesaj)
Playstation bölümünde açılan ve Playstation 5'in çıkışı ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı ve üyelerin bu konu ile ilgili hissettiklerini paylaşmaya çalıştıkları bir konu mevcut. Bu konu uzun zamandır amaçlarının hala ne olduğu anlaşılamayan bazı kişilerce adeta sabote edilmekte, konuda her hangi bir paylaşım yapılmaması için adeta özel bir çaba sarf edilmektedir.

Konu artık kendi fikrini ifade etme noktasını aşmış, bambaşka amaçlarla rezil bir hale getirilmiştir. Özellikle Mutlak.sıfır isimli üye tarafından konuda ilgili, ilgisiz bir çok defa tartışma çıkartılmış ve sözde düzgün bir üslubun arkasına saklanarak bu devam ettirilmiştir.

Bilmiyorum bu konuya bakacak yönetici arkadaşların zamanı var mıdır ama bu üyenin benim yazdığım şu mesajdan önceki ve sonraki mesajlarına lütfen dikkatlice bakın ve niyetini görün. Konu çığrından çıkmış, amacı dışında bir duruma dönüşmüş durumda.
https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143383523

Bu mesajımdan sonra sadece üyelerin değil, konuya şikayet üzerine bakacak yönetici arkadaşların dahi zekasıyla dalga geçecek bir tarzda kendince haber paylaşmaya başlamış. Sonuç olarak Bu mesaja kadar kendisi konuda ne tür huzursuzluklara sebebiyet vermiştir, bu üyenin mesajlarının ve konudaki diğer insanların lütfen tepkilerine bakınız.

Kendisi çok değil, kısa bir süre önce, Xbox konusunda istemediği tarzda mesaj yazan üyeler için de şu ifadeleri kullanmıştır.< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu mesajları yazarken, söz konusu mesajlardan sonra PS5 ana konusunda yazdığı mesajların incelenmesi, bu kişinin gerçek niyetinin ne olduğunu ortaya koyacaktır. PS bölümünde yazan ve paylaşımda bulunan üyeler de, artık defalarca yapılan şikayetler nedeni ile çözüm bulamamış ve sonuç olarak Xbox bölümündeki ana konuya tepki olarak mesaj yazmışlardır. Yani en nihayetinde bu üyenin tavırları her iki bölümdeki huzuru bozmaktadır.

Kendisi yine yakın zamandaki bir mesajında 500 kişi tarafından bloklandığını ifade etmiş ve yine de aynı şekilde davranacağını kendisi ifade etmiştir. Bu durumdan ders çıkartıp, forum huzurunu bozmamak yerine böyle bir davranış tarzını seçmiştir.

Sonuç olarak, bu üyenin en azından Playstation bölümünden süresiz olarak uzaklaştırılmasını talep etmekteyim. Kendisi, sevdiği konsolun konusunda, Oyun Haberleri konularında istediği yorumu özgürce yapabilir ama Playstation bölümündeki ana konuda bilgi paylaşımının önüne geçmesine, kargaşa ve tartışma çıkartmasına engel olunabilir.

Yaklaşmakta olan yeni nesil konsolların takipçilerinin huzurunun ve forum düzenin sağlanması açısından, bu konunun incelenmesini talep ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OldReview -- 11 Mayıs 2020; 0:26:57 >

Müesses Nizam, asıl üyeliği sınırsız banlandıktan sonra yeni bir fake hesap açarak sürekli Xbox bölümünde takılan ve daha bu hesabın kim olduğu anlaşılınca normal forum hayatına devam eden biri olarak böyle bir konu açmış olmanız gerçekten trajikomik olmuş.

Ps5 tanıtılmadan önce alaycı tavırlarınız, Xbox konu başlıklarının değişeceğini söylemeniz ve MS için yolun sonu yarın diyerek karşı tarafın fanlarının damarına basmanız, sonrasında haksız çıkınca aynı fanların sizin damarınıza basması vs vs vs.. Hedef gösterdiğiniz, ötekileştirdiğiniz üyelerden hiçbir farkınız yok..

Bu arkadaşları savunmuyorum, söylediklerinizde haklı olabilirsiniz. Ama bunu söylemesi gereken son kişisiniz konsol bölümündeki, bunu da göz ardı etmemek gerek. 12-13 yıl önce hepimiz fanlık yapıyorduk fazlasıyla, ama çoktan kapattık o sayfaları be Müesses Nizam. Artık hoşumuza gideni oynuyor, görüşlerimizi belirtiyoruz. Tarafımız, nefretimiz yok. Sizde de öyle olmasının zamanı geldi de geçiyor haberiniz olsun..
Yoruma Git
Yorumun Devamı wNchstR - geçen yıl +29
Playstation forumunda olan üyeler zaten Mutlak.Sıfır adlı üyeden rahatsız. bariz bir şekilde xbox propagandası ve tahrik edici mesajları devamlı yazmakta.

Yönetimin artık gö...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Old-Snake - geçen yıl +24
Ben de bu konuyu destekliyorum o sahis ve saz arkadaslarinin en azindan ps5 ana konusundan veya PlayStation bolumunden tamamen uzaklastirmalarini istiyorum. Bu sahislar attigi mesajlarla insanin sinir...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Dark-Samurai - geçen yıl +17

L lllmag07
geçen yıl (643 mesaj)
sonunda birileri derdimize tercüman oldu. teşekkür ederiz. yönetimin gerekli müdahaleyi yapacağına inanıyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O OldReview Konu Sahibi
geçen yıl (10981 mesaj)
Zaten yönetimin bu konuyu çözeceğine biz de inanıyoruz. Kimsenin fikir hürriyetine lafımız yok ama bu üyenin yaptıkları da ortada. Umarım yönetim kısa sürede bu sorunu çözer...< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @lllmag07

P Press a Key
geçen yıl (3781 mesaj)
Şu an kendisi bende de bloklu ve gördüğüm en sıkıntılı insanlardan birisi, kesinlikle acil müdahele yapılması lazım, böyle tiplerden 2 aydır bıkmış durumdayım.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


O Old-Snake
geçen yıl (6442 mesaj)
Playstation forumunda olan üyeler zaten Mutlak.Sıfır adlı üyeden rahatsız. bariz bir şekilde xbox propagandası ve tahrik edici mesajları devamlı yazmakta.

Yönetimin artık görmesi lazım. Playstation ile ilgisi olmayan, gizli saklı üyelikler ile kasten spoiler veren kişiler bunlar ap açık ortada.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O Old-Snake
geçen yıl (6442 mesaj)
Bu yorumun ile esas sorunu gösterdiğin için teşekkürler canlı örnek oldu.

Görüldüğü gibi Sen, Mutlak.Sıfır, BlackTower_35, gyulanemeth gibi bir kaç üye daha "PLAYSTATION FORUMUNDA", Altını çiziyorum tekrar PLAYSTATION FORUMUNDA, PlayStation takipçileri PlayStation Oyunlarını övdükleri an bu mesajında da dedğin gibi "ŞİŞİRİLMİŞ OYUN" , "ÇÖP OYUN" gibi tahrik edici ve tartışma çıkarıcı mesajlar yazıyorsunuz.

Ki şuan ki mesajında canlı canlı görmüş oldu herkes "şişirilme ps oyununa" - "ps arkadaşlar gelip iki de bir oyun güzelliyorlar" yazmışsın, bu mesaj senin zaten tarafını ve amacını belli ediyor herkes de biliyor.

PLAYSTATION FORUMUNDA üyelerin PS oyunlarını konuşması ve PS OYUNLARINI GÜZELLEMESİ gayet doğal bir durum. Doğal olmayan durum ise Sen ve yukarıda yazan bir kaç üyenin gelip, PS ÖZEL OYUNU KONUŞUP ÖVENLERİ tersleyici ve tahrik edici mesajlar atmanız.

PlayStation hayranlarının, PlayStation Forumunda PS Oyunu konuşmaları ve PS oyunu güzellemeleri kadar doğal bir durum yok. Doğal olmayan durum Sizin gibi Xbox hayranı kullanıcıların, PS Forumunda, PS oyunları konuşup güzelleyen kişilere "O Oyun şişirilme", "O Oyun çöp" deyip PLAYSTATION FORUMUNU Mahvetmeniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Old-Snake -- 11 Mayıs 2020; 2:33:28 >


Bu mesajda bahsedilenler: @ebavamqko

G gyulanemeth
geçen yıl (1104 mesaj)
Sony stüdyosunu kendisine ad olarak koyan birisinin forumda yazılanlara Xbox propagandası demesi bir şaka galiba. Bunun bir de kendini "Playstation 5" zanneden arkadaşı var aynı konuda, iki sayfada bir "Playstation yenilmezdir" falan yazan, terör estiriyorlar.

Hepi topu televizyona bağlanıp oyun oynamak için kullanılan plastik kutuların propagandası olmaz. Tüketime sunulan ürün bunlar. Bunlar din vs olmadığı gibi konuları da sadece olumlu şeylerin yazılacağı kutsal bir tapınak vs değil. Her üründe olduğu gibi bu ürünlerde de hem olumlu hem olumsuz yanları ilgili konularına yazılmalıdır ki ürün tercih etmek için foruma gelip bir şeyler okuyacak insanlar ürünün tüm yönlerini öğrensin.

"Playstation 5'in gpu'su Xbox Series X'ten zayıf", "PS Exclusiveler artık bulut üzerinden PC'ye de geliyor" falan filan yazılıyor diye tahrik olan arkadaş varsa çıksın bi hava alsın. Hayat çekilmez öyle.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

O OldReview Konu Sahibi
geçen yıl (10981 mesaj)
Kaç yıldır bu forumdayım, ülke ve dünya gündemine yazdığım mesaj sayısı onu zor geçer, en son ne zaman yazdığımı dahi hatırlamıyorum. Ayrıca bahsettiğin şu linç mesajlarım hangisi, onu da bir gösterseydin?

Konuda rahatsızlık veren üyelerden birisi de sensin. Kaç aydır, aynı resmi koyup, MS tarafından açıklanmayan bir tezini devamlı PS5 konusuna yazarak aslında nefret kampanyasını yürüten kendinsin. Hatta benim düşüncelerimi bırak konuda senin hakkında kaç şikayet yapılmış, kaçındsn ceza almışsın yönetim ona da bakar, durumu görebilir.

Fikir beyan etmekle, her gün defalarca insanların sevdiği bir şeye, sırf onu küçültmek adına aynı mesajlar defalarca yazılmaz. Cidden yönetimin buna zamanı var mı bilmiyorum ama senin mesajlarını inceleseler defalarca aynı şeyleri insanları kızdırmak adına yazdığını net olarak görürler.

Sadece kendinizi zeki sanıyorsanız yanılıyorsunuz, artık bıktırma noktasına getirdiğiniz bu insanların sizin hakkınızda düşündüklerini hiç mi ciddiye almıyorsunuz, bu insanların tepkilerine bakıp, ya ben ne yapıyorum diye hiç mi düşünmüyorsunuz?< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ebavamqko

O Old-Snake
geçen yıl (6442 mesaj)
İnsanların neyin hayranı olup olmayacağını siz belirleyemezsiniz. Hangi kullanıcı adlarını kullanacağını da. Bu forumun Yöneticileri PlayStation Forumu açmış mı? Açmış. O Forumda PlayStation Hayranı olan kişiler istedikleri gibi PlayStation oyunlarını övebilir. Ama PlayStation forumunda "FANBOYLUK" kuralları da var. Bu ne demektir; PlayStation forumuna gelip Mutlak.Sıfır gibi "God of War Çöp" yazarsan bu fanboyluktur, PlayStation Forumu kurallarına aykırıdır ve yönetim uyarıyı cezayı verir.

Yukarıda ismi yazan ve bir kaç kişi daha siz bunu yapıyorsunuz. PlayStation Forumunda, PlayStation'ı öven ve PlayStation Oyunlarını övenlere tersleyici ve tahrik edici mesajlar atıyorsunuz. Xbox'ı konuşmaya başlıyorsunuz. Zaten bir çoğunuz banlandı bu yüzden hatırlatırım
Bu mesajda bahsedilenler: @gyulanemeth

O OldReview Konu Sahibi
geçen yıl (10981 mesaj)
Nedense PS5 konusunda üyelerin şikayetçi olduğu kişiler bu haksız durumun avukatı gibi hemen gelip, konuyu sulandirmaya çalışıyorlar. Bakın arkadaşlar, yönetimdeki kişiler neyin ne, olduğu kısa bir inceleme ile görecek kadar tecrübe ve deneyime sahip, lütfen bari burada yapmayın...< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


O Old-Snake
geçen yıl (6442 mesaj)
Zaten farkındaysanız, Bu konuya gelip karşıt yorum atanlar kendilerini belli edenler

gyulanemeth, ebavamqko erkenden gelmiş yerini almış neden çünkü PlayStation konusunda, PlayStation oyunları ve konsolunu öven güzelleyen kişileri rahatsız etmeye devam etmek istiyorlar. Bunun engellenmesini ve farkedilmesini istemiyorlar.

Mutlak.Sıfır, BlackTower_35 ve diğerleri de gelirler bu konuya karşı çıkarlar.

Aklın yolu bir, Bu konuyu destekleyenler zaten PlayStation forumunda taşkınlık çıkarmayan demektir. Bu konuyu desteklemeyenler ise PlayStation forumunda PlayStation'u kötüleyen ve PlayStation hayranlarını rahatsız eden kişilerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Old-Snake -- 11 Mayıs 2020; 2:41:24 >


W wNchstR
geçen yıl (8590 mesaj)
Müesses Nizam, asıl üyeliği sınırsız banlandıktan sonra yeni bir fake hesap açarak sürekli Xbox bölümünde takılan ve daha bu hesabın kim olduğu anlaşılınca normal forum hayatına devam eden biri olarak böyle bir konu açmış olmanız gerçekten trajikomik olmuş.

Ps5 tanıtılmadan önce alaycı tavırlarınız, Xbox konu başlıklarının değişeceğini söylemeniz ve MS için yolun sonu yarın diyerek karşı tarafın fanlarının damarına basmanız, sonrasında haksız çıkınca aynı fanların sizin damarınıza basması vs vs vs.. Hedef gösterdiğiniz, ötekileştirdiğiniz üyelerden hiçbir farkınız yok..

Bu arkadaşları savunmuyorum, söylediklerinizde haklı olabilirsiniz. Ama bunu söylemesi gereken son kişisiniz konsol bölümündeki, bunu da göz ardı etmemek gerek. 12-13 yıl önce hepimiz fanlık yapıyorduk fazlasıyla, ama çoktan kapattık o sayfaları be Müesses Nizam. Artık hoşumuza gideni oynuyor, görüşlerimizi belirtiyoruz. Tarafımız, nefretimiz yok. Sizde de öyle olmasının zamanı geldi de geçiyor haberiniz olsun.. Bırakın kim nereye ne yazıyorsa yazsın, yeter ki forum kuralları dahilinde olsun yazılanlar. Hoşunuza gitmeyen/katılmadığınız mesajı görmezden gelmek emin olun zor değil. Hatta öyle yapıtıktan sonra daha mutlu olduğunuzu farkedeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wNchstR -- 11 Mayıs 2020; 2:58:13 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Raising Kratos
geçen yıl (11611 mesaj)
PS5 Ana Konu sahibi olarak konuşmam gerekirse ;

Ben huzur kaçıran / polemik yaratan / PS5 Ana Konusunda Farklı konsolları yüceleştiren ve bunun gibi söylemlerde bulunan kişilere her zaman kendi bölümlerinde yapmaları gerektiğini söyledim.

Paylaştığımız bilgileri / Karşılaştırmaları / Örnekleri / Diğer detay ve yeni duyurulacak Nesil oyunlarını paylaştığımızda (Fanboy) diye adlandıracağımız malum kişilerce çıkan tartışmalar ve hakaretler yüzünden arada kaynayıp gidiyor. Üstüne üstlük hala devam eden bir tartışma / hakaretvari söylemler giderek artmakta.

PS5 Ana Konusunda defalarca kez "Şahsım adına" aşağılayıcı sözler kullanan bir çok kişi var kendileri ile muhatap olmaktan her zaman kaçındım çünkü forumun düzenini ve huzurunu bozuyor. Ben yazarsam karşımda ki kişi hararetlenerek cevap vermekten kaçınmıyorlar.

Yönetime bir kaç defa yazdım ancak gerekli adımlar atılmadığını gördüm ve bunun üstüne PS5 Ana Konusunda Malum kişiler hala ortamı germekten çekinmediler. Benim Paylaştığım bilgiler / Twitter üzerinde ki duyurular / Karşılaştırmalar / Resmi Kaynaklar ile verdiğim bilgileri bile kendilerine çevirip inkar mekanizması ile yalanlamaya başladılar. Ben PS5 Ana Konusunda bu ve bunun gibi davranan Anti olarak nitelendirebileceğimiz kişilerin tespit edilip haklarında ne işlem gerekiyorsa yapılmasını Yönetimden rica ederim.

Son olarak ise bu huzur ve ortamı karıştıran kişilerin ne sebeple yazdıklarını ve ne sebep ile bulunduklarını PS5 Ana Konusuna giren Kullanıcılar da farkında. Yer yer takip edilen PS5 Ana Konusunda Bilgi veya Karşılaştırma örnekleri görmek isteyen Oyuncular her zaman Tartışma veya Farklı firmanın konsolunu veya Sistemini överek kışkırtıcı mesajlar okuyorlar. Buda huzur kaçıran bir örnek.

Yönetimden ricam ;
Bu ve Bunun gibi kişilerin PS5 Konusundan uzaklaştırılmaları, Üye hakkında işlem, veya sizlerin takdirine bırakıyorum.

İyi Forumlar Dilerim..
C Celephais
geçen yıl (3946 mesaj)
Playstation sevenler için PS bölümü Xbox sevenler için Xbox bölümü var. Biz gidip Xbox bölümünde huzursuzluk çıkartmazken adamlar sürekli gelip bu bölüme rahatsızlık çıkartıyor, insanları kışkırtıyor. Artık bunun önüne geçilmeli
D Dark-Samurai
geçen yıl (2509 mesaj)
Ben de bu konuyu destekliyorum o sahis ve saz arkadaslarinin en azindan ps5 ana konusundan veya PlayStation bolumunden tamamen uzaklastirmalarini istiyorum. Bu sahislar attigi mesajlarla insanin sinirlerini bozuyor haliyle hepimiz insaniz ve surekli alttan alacak sabrimiz yok. Bir yerden sonra biz de ister istemez karsilik vermek zorunda kaliyoruz. Umarim gereken ne ise yapilir.
T Thejoker58906
geçen yıl (6061 mesaj)
Konuyu destekliyorum o şahıs ve arkadaşları umarım PS bölümünden bölüm uzaklaştırması alırlar PS ve Xbox. Bölümü ayrı PS severlere gelip PS konusunda Xbox övmesi , propaganda yapması hiç hoş bir davranış değil.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A aviator_
geçen yıl (1049 mesaj)
Onu ve saz arkadaşlarını komple blokladım inanın çok rahat oluyor. Konuyu sabote etmeye insanları rahatsız etmeye hakkı yok.
Ama bu forum yönetiminden zerre ümidim yok.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


D Dark-Samurai
geçen yıl (2509 mesaj)
12-13 yil once herkes yine fanlik yapiyordu burasi dogru ve o zamanda forumu bok goturuyordu. Durum simdi de degismedi sonra da degismeyecek. Insaniz hepimiz hata yapariz ama adamlar gun gectikce durmadan ayni seyi bin kere soylerse o iste ben art niyet ararim. Onlarin yaptigida bu. isin kotusu pc tarafin dan da destek aliyor bu xbox severler.
Bu mesajda bahsedilenler: @wNchstR

G Geldimmigordun
geçen yıl (3848 mesaj)
8 teraflopsçu arkadaş nerde

Ben kimsenin herhangi bir konuya mesaj yazamamasını desteklemiyorum

Sadece yalan yanlış haber verip kışkırtıcı mesajlar yazmasınlar

Sen gelip hiçbir dayanağı yokken 8 tf ha dersen
Spiderman çocuk oyunu dersen
Gow balon tlou koridor tarzı dersen millet cevap verir vermek zorunda kalır< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >