Bu konudaki kullanıcılar: 7 kayıtlı üye, 7 misafir, 11 mobil kullanıcı
9461
Cevap
0
Tıklama
14
Öne Çıkarma
PlayStation 5 | ANA KONU |

R
Raising Kratos Konu Sahibi
geçen yıl (5629 mesaj)
PlayStation 5 | Donanım Özellikleri | Paylaşılan Bilgiler | Çıkış Tarihi : Kasım - Aralık | ANA KONU

PlayStation 5 Teknik Özellikleri

< Resime gitmek için tıklayın >

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5'in teknik özelliklerini resmi olarak açıkladı.

Yeni nesil PlayStation konsolu 36 işlem birimine sahip, 10,28 TFLOPs gücünde özel bir AMD RDNA 2 grafik kartı, 8 çekirdekli 3,5 GHz frenkasında AMD Zen 2 işlemcisi ve 16 GB GDDR6 bellek ile birlikte gelecek.

Dahili depolama 825GB SSD ve ayrıca genişletilebilir NVMe SSD slotuna sahip olacak.

Teknik Özelliklerin Tamamı:

< Resime gitmek için tıklayın >

PlayStation 5 bu yılın sonlarında piyasaya sunulacak.

PlayStation 5 baş sistem mimarı Mark Cerny'nin konsolun teknik özelliklerini anlattığı sunumun tekrarını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.


Videoyu izlemek için tıklayınız

__________________________________________________________________________________________________

Next-Gen PS5 Donanım Özellikleri / Paylaşılan Bilgiler.. ( 1 )

< Resime gitmek için tıklayın >

PlayStation 5 Resmi Web Sitesi


Amerikan dergisi Wired, Sony Interactive Entertainment'ın Foster City, California'daki ofisini ziyaret ederek konsolun baş mimarı Mark Cerny ile "PlayStation 4'ün yerini alacak henüz isimlendirilmemiş konsol" hakkında konuştu.

Konsol üçüncü nesil AMD Ryzen tabanlı sekiz çekirdekli bir CPU ve ışın izleme teknolojisini destekleyen AMD Radeon Navi tabanlı bir GPU tarafından güçlendirilecek. Cerny "çarpıcı biçimde farklı bir ses deneyimi" sunacak yeni 3D ses teknolojisinin de CPU'nun bir parçası olacağını söyledi. 8K grafikler ve fiziksel medya desteği de sunacak.

Konsol ayrıca solid-state drive yani katı hal diskine sahip olacak. Bant genişliği uzun yükleme sürelerini ve oyun içindeki hızlı seyahat sürelerini kısaltacak ve oyuncuların çok oyunculu maçlara daha hızlı girmelerini sağlayacak.

Ve uzun zamandır konuşulan geriye uyumluluk nihayet doğrulandı. Yeni nesil PlayStation konsolu PlayStation 4 oyunları ile uyumlu olacak ve PlayStation VR'ı destekleyecek.

Cerny herhangi bir çıkış tarihi vermedi fakat 2019'da çıkmayacağı kesin olarak belirtildi. Son olarak, çıkacak olan PlayStation 4'e özel oyunların ayriyeten yeni nesil PlayStation'a da çıkabileceği işaret edildi, özellikle Kojima Productions tarafından geliştirilen Death Stranding'in.

__________________________________________________________________________________________________
Sony PS5 ile PS4 Pro'nun Yükleme Sürelerini Karşılaştırdı, PS5'ten Yeni Detaylar Paylaştı ( 2 )

Sony Corporation, bugün Tokyo'da düzenlenen Sony IR Day 2019 kurumsal strateji toplantısında PlayStation 4 Pro ile yeni nesil PlayStation konsolunun performansını Marvel's Spider-Man oyunu üzerinde karşılaştırdı.

Sony Corporation başkan ve CEO'su Kenichiro Yoshida:

- "PlayStation'ın oyun oynamak için en iyi yer olarak kalmasını sağlamak için Sony Interactive Entertainment üçüncü parti geliştiricilerle çalışmalarını sürdürmeye ve ilişkilerini geliştirmeye devam edecek."

- Yoshida, PlayStation'ın kesintisiz doğasını açıklarken "her zaman, her yerde, kesintisiz" ifadelerini kullandı.

Karşılaştırma videosunu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

https://twitter.com/6d6f636869/status/1130645990627631105

__________________________________________________________________________________________________

Sony'nin basın bülteninden yeni nesil PlayStation hakkında yeni detaylar: ( 3 )

- PlayStation'ın gelecekteki yönü için iki anahtar kelime: "sürükleyici" ve "kesintisiz".
- Yeni nesil konsol: Gelişmiş işlem gücü ve özelleştirilmiş ultra hızlı, geniş bant SSD sayesinde çarpıcı biçimde geliştirilmiş grafik rendering hızı ile "sürükleyici" bir deneyim.
- Streaming: "Remote Play" ve "PlayStation Now"ın evrimi sayesinde her zaman, her yerde kesintisiz bir oyun deneyimi. Sony, mükemmel içerikle birlikte en iyi programlama, streaming, bulut ve 5G teknolojilerini kullanarak PlayStation'ı oyun oynanacak en iyi yer yapma misyonunu sürdürecek.
- Bu çabaların bir parçası olarak, Sony Corporation bulut oyunculuk ve oyun streaming servislerini geliştirmek için Microsoft ile ortaklığa gitti.

Sony Interactive Entertainment başkan ve CEO'su Jim Ryan'dan yeni nesil PlayStation hakkında yeni detaylar:

SIE Nesillere İnanıyor

- Tamamen dönüşebilir ve sürükleyici bir oyun deneyimi sunmak için yeni teknolojinin gücünden yararlanacağız.
- Topluluğumuzu yeni nesile daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçirmek için geriye uyumluluktan yararlanacağız.
- İçerik oluşturucuları için uygun ortamı sağlayacağız.

Yeni Nesil

Şu ana kadar konuştuklarımız:

Tamamen yeni CPU, GPU
SSD
Geriye uyumluluk
Ray-tracing
8K desteği
Disk desteği
3D ses

Şu ana kadar konuşmadıklarımız:

Çıkış tarihi
Fiyat
Oyunlar
Kullanıcı deneyimi
İlk ve sonra çıkacağı ülkeler

PlayStation 4'ün Kritik Rolü

- Taahhüt ve karlılık önümüzdeki üç yıl boyunca devam edecek.
- Yeni nesil başarı için kritik oyuncu tabanının erkenden adapte olmasını sağlayacağız.
- Özel AAA oyunlar hala PlayStation 4'e gelecek. (The Last of Us Part II, Death Stranding, Ghost of Tsushima).

SIE Oyuncu Seçimine İnanıyor

Yaygınlaşmış iş modeli:

PS1 ve PS2: CD / DVD
PS3 ve PS4: Blu-ray + İndirme
Yeni Nesil: Blu-ray + İndirme + Streaming

Yeni Nesilde Streaming'in Rolü

Vizyonumuz: Zenginleştirilmiş ve büyük ölçüde geliştirilmiş bir PlayStation topluluğu ve zaman ve mekandan bağımsız olarak zevk alınabilir ve paylaşılabilir PlayStation deneyimi - konsolla veya konsol olmadan.__________________________________________________________________________________________________


PlayStation 5 2020'nin Sonlarında Çıkacak, Kontrolcünün İlk Detayları Paylaşıldı ( 4 )

Sony Interactive Entertainment’tan gelen resmi habere göre, yeni jenerasyon PlayStation’ın ismi PlayStation 5 olacak ve 2020’nin son döneminde çıkış yapacak.

Yeni yayınlanan Wired makalesi, Sony'nin yeni kontrolcüsü üzerine yoğunlaşmış.

- PlayStation 5, ışın izleme teknolojisini (Ray-tracing) destekliyor. Sistemi oluşturan kişi olan Mark Cerny, “GPU donanımında ışın izleme sisteminin hızlandırılmış hali mevcut ve bunun da insanların aradığı şey olduğunu düşünüyorum” dedi.

- Fiziksel oyunlar için 100 gigabyte optik disk kullanılacak. Bu optik diskler 4K Blu-ray oynatıcı görevi gören bir sürücüye yerleştirilecek.

- Oyun kurulumu zorunlu. Ancak PlayStation 4’teki oyun kurulumundan biraz farklı olacak. Kurulum ve kaldırma daha yapılandırılabilir bir hal alacak. Cerny, “Oyunları büyük bir veri blogu gibi ele almak yerine, verilere daha ayrıntılı bir şekilde erişime izin veriyoruz” dedi. Örneğin bir oyunun tamamını yükleyip tek oyunculu modunu bitirdiğiniz zaman sadece tek oyunculu modu silip, çok oyunculu modları oynamaya devam etmek mümkün hale gelecek.

- Kullanıcı ara yüzü tamamen yenilendi. Cerny, “Çok oyunculu oyun sunucuları, gerçek zamanlı olarak katılabileceğiniz aktiviteler sağlayacak. Tek oyunculu oyunlar, hangi görevleri yapabileceğiniz ve bunları tamamladığınızda hangi ödülleri alabileceğiniz gibi bilgiler sağlayacak. Bu seçeneklerin tümü kullanıcı arayüzünde görünür olacak. Bir oyuncu olarak ne isterseniz onu yapabilirsiniz.” dedi.

- PlayStation 5 kontrolcüsü DualShock 4'e benziyor. Fakat Cerny'nin ilerleyen dönemlerde detaylandırılacağını söylediği üzere kontrolcü üstünde küçük bir delik var. Yeni özelliklerinden biri uyarlanabilir tetikleyiciler. Bu özellik sayesinde farklı direnç seviyelerini hissedebileceğiz. Mesela okları geri çektiğinizde yayın gerginliğini hissedebileceksiniz. Ya da bir makineli tüfek atışını, av tüfeği atışından ayırabilirsiniz. Yeni kontrolcü, sağ ve sol saplarında bulunan programlanabilir ses bobini uyarıcıları sayesinde mevcut kontrolcüden çok daha iyi bir dokunma geri bildirimine sahip.

- Sony, yeni kontrolcüsünün özelliklerini Astro Bot: Rescue Mission ve Gran Turismo Sport’un demosu ile tanıttı. İşte Wired’ın izlenimleri:

Astro Bot: Rescue Mission – “Bir karakteri, her biri farklı ve sürükleyici dokunsal deneyimler veren birçok farklı platformdan geçirdim. Kum yavaş ve eğimli; çamur ise yavaş ve ıslak hissettirdi. Buzun üzerinde ise yüksek frekanslı bir tepki karakterimin kaydığını hissetmeme sebep oldu. Havuza atlayınca suyun direncini, ahşap bir köprüde ise sarsıntıyı hissedebildim.”

Gran Turismo Sport - “Yarış pistinde ve toprakta sürerken, her iki yüzeyin farkını da hissedebiliyordum. Aynı şeyi DualShock 4’te yaptığım zaman bütün o his kayboldu. Çünkü DualShock 4’te bu durum gürültülü ve yorucu oluyordu. O yüzden kullanılmadı."

- PlayStation 5 kontrolcüsü şarj için USB Type-C kullanacak ve daha büyük kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. DualShock 4’e göre daha ağır olsa da mevcut Xbox kontrolcüsünden daha hafif olacak.

- Bazı stüdyolarda PlayStation 5 geliştirme kitleri zaten var ve kontrolcü prototipleri yakın zamanda kullanıma sunuldu.

- Shadow of The Colossus geliştiricisi Blue Points Games, PlayStation 5 için büyük bir oyun üzerinde çalışıyor. Bluepoint Games Başkanı Marco Thrush, “Şu anda büyük bir başlık üzerinde çalışıyoruz. Yeni PlayStation'ın SSD'si beni gerçekten heyecanlandırdı. Oyuncuları yapay olarak yavaşlatmak için artık oynanış hileleri yapmanız gerekmiyor” dedi.

PlayStation 5'in çıkışına 1 yıldan uzun bir süre var. Tüm bu açıklamalara ek olarak Sony Interactive Entertainment'ın Başkanı ve aynı zamanda CEO'su Jim Ryan ise bu süreçte PlayStation 4 için Death Stranding, The Last of Us Part II ve Ghost of Tsushima gibi halen çok önemli deneyimler yaşatacak olan oyunların geleceğine vurgu yaptı.


__________________________________________________________________________________________________


PS Now Sistemi PlayStation 5'te de Olacak ( 5 )

Geçtiğimiz hafta resmen onaylanan ve ilk detayları verilen Sony'nin yeni nesil için hazırladığı konsol PlayStation 5, 2020'nin son aylarında çıkacak. Çok fazla bilgiye sahip olmasak da bilgiler yavaş yavaş geliyor. Sony çalışanı Yasuhiro Osaki bir röportaj sırasında yeni konsol ile ilgili bir detay daha paylaştı.

Yasuhiro Osaki'nin açıklamasına göre, ülkemizde ne yazık ki kullanılamayan PlayStation Now sistemi PlayStation 5'te de bulunacak. Umarız güzel internet ile birlikte yeni nesilde biz de bu sistemi kullanmaya başlayabiliriz.

PlayStation Now sistemi temel olarak Stadia ile aynı şey. Oyunu stream ederek oynadığınız bu sistemde aylık belirli bir ücret karşılığında 700'den fazla PlayStation 2 ve PlayStation 3 oyunlarını oynayabiliyorsunuz.


__________________________________________________________________________________________________


PlayStation CEO'su Jim Ryan: PlayStation 5 Oyun Kodlaması En Kolay Sony Konsolu ( 6 )

Sony Interactive Entertainment CEO'su ve başkanı Jim Ryan, PlayStation 5'in oyun kodlaması en kolay Sony konsolu olduğunu söylüyor.

GamesIndustry.biz ile röportaj gerçekleştiren Jim Ryan konu ile ilgili olarak "Özellikle yayıncı ve geliştirici firmalardan duyduğum ve beni iyimser yapan bir şey var ki o da, PlayStation 5'te oyun kodlamanın kolaylığı, daha önceki PlayStation konsollarında yaşadıkları deneyimlerin ötesinde." dedi.

Jim Ryan ayrıca PlayStation 5'te pazarlamaya odaklı olarak Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Japonya bölümlerini daha tutarlı olarak bir araya getirmeyi planladıklarını belirtti. Marvel's Spider-Man oyununda bu yaklaşım kullanıldı ve oyun dünya genelinde başarılı satış miktarına ulaştı.

"Marvel's Spider-Man açık bir şekilde harika bir oyundu ve PlayStation'ın en çok satan birinci parti oyunu oldu. Üç farklı bölgesel tanıtım kampanyasının aksine, harika tasarlanan ve çok iyi yürütülen bir küresel tanıtım kampanyasına sahiptik."

Jim Ryan, Insomniac Games dışında yeni stüdyolar satın almayı düşündüklerini GamesIndustry.biz ile yaptığı röportajda da yineledi.

"Her zaman bünyemize yeni stüdyolar katmaya bakıyoruz. Bunun için yerimiz var fakat hangi stüdyolara baktığımız ve hangileriyle konuştuğumuz konusunda dikkatliyiz. Şu anda stüdyo satın almak çok pahalı bir girişim. Satıcının hakim olduğu bir piyasa var."


__________________________________________________________________________________________________


İşte PlayStation 5 Logusu / Daha Önce Doğrulanan PlayStation 5 Donanım Özellikleri ( 7 )

< Resime gitmek için tıklayın >


Ayrıca daha önce doğrulanan PlayStation 5 donanım özellikleri slayt halinde gösterildi.

< Resime gitmek için tıklayın >

Sony Interactive Entertainment başkan ve CEO'su Jim Ryan: "PlayStation 5'in 3D ses, dokunsal ve uyarlanabilir tetik tuşları, ultra yüksek hızlı SSD, donanım tabanlı ışın izleme ve ultra yüksek çözünürlüklü Blu-ray desteği gibi donanım özellikleri platformu farklı kılacak özellikler. Bu temel ile PlayStation 5, oyunların görüntüsüden sesine ve verdiği hissiyata kadar geliştiricilerin daha önce hiç olmadığı gibi sürükleyici yeni oyun deneyimleri ve geniş dünyalar yaratmalarına ilham kaynağı olacak."

"100 milyondan fazla kişiden oluşan PlayStation topluluğuna sözümüz, en büyük ve en iyi içeriği sunmak ve bunu eşi benzeri görülmemiş bir hızla gerçekleştirmektir. Önümüzdeki aylarda platformu tanıtacak içerikler ve oyunlar dahil olmak üzere PlayStation 5 hakkında paylaşacağımız daha fazla şey olacak ve daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Şirketimizi nasıl bu kadar büyüttüğümüzün ve markamızın neden bu kadar sevildiğinin temel sebebi topluluğumuzdur. Bu, PlayStation markasının 25 yıl önce oluşturulduğu bir vaad idi ve tüm dünyadaki oyuncularımız için bu sözü tutmaya devam edeceğiz."

__________________________________________________________________________________________________


PlayStation 5 Haber Bültenine Kayıtlar Başladı

< Resime gitmek için tıklayın >

Sony Interactive Entertainment, resmi PlayStation websitesi üzerinden PlayStation 5 haber bültenine kayıtları başlattı.

Websitesinde şöyle bir açıklama yazıyor: "PlayStation 5'ten bekleyebileceğiniz inanılmaz özelliklerin bazılarını paylaşmaya başladık ancak yeni nesil PlayStation'ı tamamen ortaya çıkarmaya hazır değiliz. PS5 çıkış tarihi, PS5 fiyatı ve yakında çıkacak PS5 lansman oyunlarıyla ilgili haberler dahil olmak üzere duyurduğumuz güncellemeleri ilk alanlardan biri olmak için aşağıdan kaydolun."

E-posta adresi ve doğum tarihi bilgileri ile playstation.com/tr-tr/explore/ps5/ adresinden kayıt olabilirsiniz.

PlayStation 5 bu yılın sonlarında piyasaya sunulacak.


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raising Kratos -- 28 Mart 2020; 10:8:45 >

Bu aletinde ilk çıkanı alınmaz be arkadaş
Yoruma Git
Yorumun Devamı EzoBride - geçen yıl +85
PS4 ile PS5 arasında grafik farkı olacağını düşünmüyorum.
Yoruma Git
Guest 204899 - geçen yıl +54
Bir telefonu 2 sene kullanmak için 10 bin tl verenler ,en az 7 sene kullanacakları aletin 400-500 dolarının kaç tl olacağını tartışmakta çok komik kaçıyor.
Yoruma Git
Persona_Non_Grata - 6 ay +41
Hiç konsolum olmadı. Ama yeni nesille birlikte ya ps5 ya da xbox series x alacağım. Konsolcuları şimdi daha iyi anlıyorum. Bilgisayar donanımları çok pahalı. Ayrıca sistemsel yaşanan hatalar...
Yoruma Git
Yorumun Devamı mss1905 - 2 ay +40
ÖYLE ÖLMEZ YİĞİDİM BOZUKA AT
Yoruma Git
Yorumun Devamı Funder - 3 hafta +38
Yeter artık her oyun 60 fps olsun. Göz yoruyor 30 fps. Bir de oyun FPS olunca iyice işkence oluyor bana göre. Load sürelerinin azalmasına çok sevindim tabii.
Yoruma Git
OnLiNe MaNaGeR - 12 ay +36
Şurada 3 5 kişi var kim ne derse desin zıplıyor. Yaşınız kaç sizin ? Rekabet her zaman iyidir. Hangi konsol size cazip geliyorsa alırsınız. Bu nesilde ps4 ezdi geçti bizde ps4 pro aldık. Ned...
Yoruma Git
Yorumun Devamı AIchera - geçen ay +34

D
dark dragon
geçen yıl (7603 mesaj)
Gran turismo sport’un 8k 120 fps’de çalışan bir demosu Japonya’da gösterilmişti, büyük ihtimalle ps5’de böyle olacaktır.

https://www.teamvvv.com/news/incredible-8k-120fps-gran-turismo-sport-video-showcased-in-japan/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

S
snakefatih
geçen yıl (12056 mesaj)
İçinde Gtx 1080 gücünde amd ekran kartı olur diye bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R
Raising Kratos Konu Sahibi
geçen yıl (5629 mesaj)
dark dragon
Hımm bunu ilk defa gördüm çok akıcı ve güzel görünüyor GT PS5'de büyük bir rol oynayacağına benziyor. :)

İzlemek isteyenler bakabilirler. :https://www.youtube.com/watch?v=UwqB2uxEY4k


snakefatih
Aslında 1080 veya ona yakın bir Grafik mimarisi ile gelse çok yerinde bir karar olacaktır. Ama şimdiden Prototip olarak Geliştiricilere yollandıysa hemen hemen bellidir diye düşünüyorum. :)


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @dark dragon , @snakefatih

T
tayo3327
geçen yıl (476 mesaj)
Ps 5 oyunları öyle bir görünmeli ki geriye dönüp gow baktığımda bunun neyini oynamışım ben demeliyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O
oyuncu11790
geçen yıl (4870 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: tayo3327

Ps 5 oyunları öyle bir görünmeli ki geriye dönüp gow baktığımda bunun neyini oynamışım ben demeliyim.
Bu durum kaçınılmaz hocam, hatta bu mevzu neslin başındaki oyunla sonundaki oyunda bile fark ediliyor. Ps5 başlarda değilde neslin ortalarında etkileyecektir. Çünkü başlarda çıkan oyunlar genelde konsolun limitlerini zorlayamıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S
snakefatih
geçen yıl (12056 mesaj)
En azından kendi stüdyolarına çoktan ulaşmıştır testleri oyunlarda yapılıyordur. 2 sene içinde cihazın çıkacağını düşünürsek santa monica noughty dog cihazın derinliklerine doğru yolculuğa çıkmış olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @SantaMonicaStudios87

G
Guest 204899
geçen yıl (3589 mesaj)
PS4 ile PS5 arasında grafik farkı olacağını düşünmüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

X
XanthiN
geçen yıl (7999 mesaj)
PS2’den 3’e, PS3’den 4’e kadar ciddi bir fark olmasa da grafiksel teknolojiler bakımından bir fark olacağını düşünüyorum ben. Ama bence de evet, devrim niteliğinde bir farklılık göreceğimize inanmıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @navolta

C
cryptdlg
geçen yıl (4747 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Gran turismo sport’un 8k 120 fps’de çalışan bir demosu Japonya’da gösterilmişti, büyük ihtimalle ps5’de böyle olacaktır.

https://www.teamvvv.com/news/incredible-8k-120fps-gran-turismo-sport-video-showcased-in-japan/
Oyunun oynatmadı. O cözünürlükteki videosunu gösterdi.

PS5 4K yi adam gibi oynatsın High ayarlarda öpüp başınıza koyun derim. Çok şey bekliyorsunuz yeni nesilden.

PC teknolojisi ortada, 8K ları oynatacak kart yok. Kaldıkı Ps5 te gelecek ekran kartı işlemci Amd den olacak. Şuan piyasada halihazırda satıştaki kartlardan biraz modifiye edilmiş haliyle gelecek. Büyük olasılıkla AMD nin VEGA serisinin özelleştirilmiş hali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptdlg -- 11 Mart 2019; 11:11:57 >


R
Raising Kratos Konu Sahibi
geçen yıl (5629 mesaj)
Şöyle Bir Bakalım PS4'te nelere yaklaşmış oyunlar.

Deep Down (PS4)

Videoyu izlemek için tıklayınız

Project Awakening

Videoyu izlemek için tıklayınız


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raising Kratos -- 11 Mart 2019; 12:44:31 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R
Raising Kratos Konu Sahibi
geçen yıl (5629 mesaj)
Söylenti ve Sızıntılardan bahsediliyor. PS5 Kod adı da belli olmuş galiba.


Rumor: PlayStation Ariel leaked specs via Beyond3D (same place Wii U's specs were accurately leaked);

8 core/16 thread Zen2 at 3.2GHz CPU
14.2TF Navi GPU
20GB GDDR6 Ram for games
4GB DDR4 Ram for OS
2TB HDD


Kod adları ve Hangi Seri oldukları :

PSX - PS1
Arc - PS2
NGP - PS Vita
Orbis - PS4
Morpheus - PS VR
Neo - PS4 Pro
Ariel - PS5


Bu mesaja 2 cevap geldi.

R
Raising Kratos Konu Sahibi
geçen yıl (5629 mesaj)
Playstation 5'in donanımı ile ilgili ortaya çarpıcı iddia atıldı

Playstation 5 ne zaman çıkacak? PlayStation 5'in fiyatı ne olacak? Gibi sorular henüz belli olmasa da, konsolun sahip olacağı donanımla alakalı yeni bir bilgi daha sızdırıldı. Her ne kadar bu bilgi Sony tarafından doğrulanmasa da, oyuncular sızdırmayı yapan kaynağa oldukça güveniyor. Beyond3D forumlarında sızdırılan bilgiye göre PlayStation 5 konsolu 2020 yılında piyasaya olacak. Daha da önemlisi konsolda AMD'nin 14.2 teraflopsluk NAVI GPU'su bulunacak. Konsolun işlemcisinin ise 8 çekirdekli ve 16 sanal çekirdekli AMD Zen2 CPU'su olacağı söyleniyor. AMD'nin son GPU'su Radeon 7'den daha yüksek olan bu ekran kartının PS5'te kullanıp kullanılmayacağı AMD tarafından da henüz resmi olarak açıklanmadı.

PlayStation 5'in donanımı nasıl olacak?

Diğer bir yandan konsolda 24 GB GDDR6 RAM belleğin olacağı belirtildi. Bu belleğin 20 GB'ının oyunlar için, 4 GB'ının ise işletim sistemi için kullanılacağı tahmin ediliyor. Bunların yanında PlayStation 5'in minimum hafıza boyutunun da 2TB olacağı aktarıldı. Yani en düşük PlayStation 5 modelinde bile büyük bir oyun yükleme alanıyla karşılaşacağız.

MK.
R
Raising Kratos Konu Sahibi
geçen yıl (5629 mesaj)
Book of the Dead - Running on PlayStation 4 Pro

Videoyu izlemek için tıklayınız

M
mg3
geçen yıl (475 mesaj)
yukarda sizdirilan sistem bilgileri yuzde doksan dogrudur
Beyond3D forumundasizdirilan bilgiler genellik dogru cikiyor cok onceden ps5 in gpu nun 15 teraflopsluk  bir gpulan gelecegi soylenmisti yukardaki bilgi dogruluyor bunu 2020 den sonra oyunlar animasyondan tutun cevre detayina kadar hayvani detaylar eklenecek ps4 ex oyunlarda ve 3. buyuk oyun firmalarnin oyunlrinda bunu goruyoruz bu sisteme herkez gozu kapali 600 700 dolar verir.Sony 1. parti oyun firmalarina dev kitleri yolladigina dair haberler cikmisti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mg3 -- 12 Mart 2019; 13:4:50 >


D
drejtc
geçen yıl (6199 mesaj)
Önce 1000 tl veriyorsunuz sonra oyunu görüyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N
N. Chomsky
geçen yıl (9105 mesaj)
İki oyun da çıkmadı konsol için. Deep Down gibi bir oyunu ancak gelecek nesilde görürüz. Konsol sattırmak için duyuruldu, gerisi gelmedi. Zaten Capcom Wii haricinde pek kaliteli konsol Exc de çıkarmıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @SantaMonicaStudios87

Z
zack06
geçen yıl (12714 mesaj)
Bankalar oyuncular için özel 0.99'dan başlayan faizler ile 60 ay vadeli kredi seçenekleri sunar artık. Makine 5bin oyunlar bin tl olur o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
b0Ni
geçen yıl (19620 mesaj)

R
Raising Kratos Konu Sahibi
geçen yıl (5629 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

8k 120fps? hayallere bak
8K için çok çok erken hele ki 120fps :)
4K'yı bile tam anlamı ile veremiyorken cihazlar 8K'yı şuan için düşünmek gerçekten hayal. :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.