Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
406
Cevap
114704
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Piyasadaki En İyi Otomatik Vites (21. sayfa)

E
elcas
2 hafta (4444 mesaj)
yanlış anlamışsınız. 308 çok iyi. clio bile 95 demek istedim.
Bu mesajda bahsedilenler: @noche34

E
elcas
2 hafta (4444 mesaj)
piyasası az ama kullandığım araç. öneririm. çok da olsa 1 tane alacaksınız.
Bu mesajda bahsedilenler: @noche34

C
chalap
2 hafta (173 mesaj)
2 yıl eat6 şanzımanlı C4 kullandım. Vites geçişleri iyiydi ve neredeyse hiçbir kronik sorunu çıkmamıştı. Tek kötü yanı kasis gibi yerlere geldiğinizde yavaşlayıp tekrar kalkarken bir kısa süreli boşluğa düşme hissi veriyordu. Anlık hızlanma tepkisi iyi değildi.
Şu an 1,6 cvt qashqai kullanıyorum ve eat6'dan daha iyi gibi. Eksi yanı ne deseniz söyleyemem...
U
ultrailker
2 gün (373 mesaj)
Arkadaşlar merhaba, araçlarla pek aram yok anlamıyorum bana 20-40 fiyat aralığında, ilk kullanıma uygun tam otomatik önerisi verirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E
etusch
2 gün (3726 mesaj)
Dsg ya da çift kavramaların sürekli hızlanma anında vites yükseltirken bir hızları var. Ama biraz hızlı vites küçültmesi sonra hem küçültüp hem büyütmesi gerekince cortluyor. Bu durumda en iyi şanzıman olma ihtimali yok. Bu sadece bi takıntı. Otomobil videolarından para kazanan ve test için markalardan otomobil almak zorunda olan insanlar bunu size söylemez.
Mesela Hyundai dct vw dsg kadar hızlı değil aynı mantık olmasına rağmen ama daha sağlam bunları da düşünmek lazım.
Geçenlerde engineering explained kanalının videosunda bmw nin kullandığı zf 8 ileri kullanan araçları saydı ve spor otomobiller de vardı ki bmw de sportif yönü ağır olan bi marka zaten. İlk kullandığında tam otomatik olduğunu anlamadığını öğrenince şaşırdığını söyledi.
Weber ??? Bi kanal var tamamen şanzıman üstüne video yapıyor. Aisin 8 ileri sadece iki dişli seti var ve 8 oran var. Ben oyumu bunlardan yana kullanırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E
ex_silver
dün (4390 mesaj)
Kız kardeşime makyajlı 308 1.6 blue hdi eat 6 aldık.Kendimde 8 ileri ZF kullanıyorum.Yeni 9 ileri Mercedes şanzımanlarını da kullandım ve bana göre hala 8ZF en iyi şanzıman. Özellikle makyajlı BMW lerde geçiş hızları ve konforu dahada iyileştirilmiş 500 NM tork dayanımına çıkarılmış.

Onun haricinde Eat6 da çok başarılı.Ne opelin tam otomatiklerinin hantallığı, ne dsg nin kırılganlığı var bu şanzımanda. Bana göre eat 6 o fiyat sınıfındaki en iyi şanzıman.Geçiş hızları belki bir derece daha hızlı olabilirdi ama yine de gayet kabul edilebilir.

Özet olarak 8HP50(ZF) şuan en iyi şanzıman bence. Eat 6-8 ailesi 2. olarak yazabilirim.Çift kavramalar içinde DSG eğer sağlamlık sorununu göz ardı ederseniz bozulana kadar en iyiler arasında hala bana göre ama işte kırılganlığı insanı endişelendiriyor. CVT ler bana hitap etmediği için yazmıyorum.Kimine o uygun gelebilir saygı duyarım.
H
huso
dün (1437 mesaj)
1.ZF (ZF9, ZF8)
2.Aisin