Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
117
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Pinterest, Fleksy klavyesinin arkasındaki ekibi satın aldı
E
8 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Pinterest, Fleksy klavyesinin arkasındaki ekibi satın aldı


Zaman zaman dev firmaların yeni teknoloji kazanma adına küçük girişimleri satın aldığını görüyoruz. Buna son örnek Pinterest’ten geldi. Görsel tabanlı bir sosyal ağ olan Pinterest, sanal klavye uygulaması Fleksy’nin geliştirici ekibini satın aldığını duyurdu.


 


Mobil platformların sevilen klavye uygulaması Fleksy, 4 yıl önce görme engellilere yönelik bir klavye olarak hayata başlamıştı. Aradan geçen süre zarfında kendisini geliştirdi ve geniş bir kullanıcı kitlesi kazandı. Bu da, büyük firmaların dikkatini çekmesini sağladı.


 


Ayrıca Bkz.Rafadan Tayfa artık mobilde

Pinterest’in hangi amaçlar için Fleksy ekibini satın aldığı açıklanmadı ancak güçlü öğrenme yeteneği ve görme engellilere yönelik olarak geliştirilen teknolojilerin bu tarafa aktarılacağı belirtiliyor. Fleksy ayrıca görme engellilere yönelik olarak geliştirilen teknolojilerin bazılarını açık kaynak haline getireceğini açıkladı.


 


Fleksy toplamda 10 kişilik bir ekibin imzasını taşıyor. Satın alma sonrasında ekip Pinterest çatısı altında çalışmaya başlayacak. Fleksy uygulaması ise mobil platformlarda yayın hayatına belirli bir süre daha devam edecek. Satın alımın ne kadar bir bedel ile yapıldığı bilinmiyor. 


 

 Haberi Portalda Gör

P
8 yıl
Yüzbaşı

Klavye çok güzel idi, yine parası olanın güzel uygulamaları baltalamasına şahit oluyoruz.
Blogtv gibi.
T
8 yıl
Yarbay

Bence çok tehlikeli bir klavye resmen şifreleri göndermeye izin istiyor bu yüzden tehlikeli ancak kredi kartı kullanmayanlar için güzel bir uygulama.
S
8 yıl
Onbaşı

Güvenilir bir uygulama hissi vermiyor kesinlikle, şifreler sızdırılıyor gibi geliyor kullanırken istenen izinler yüzünden...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.