Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
28
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Pingi Düşük İss Arıyorum(Güncelleme: Aramaktan vazgeçtim) (2. sayfa)

J JacobHughes Konu Sahibi
4 gün (332 mesaj)
Mesele o değil ki aynı apartmanda bir kişi daha türknet kullanıyor ve benden 15-20 ms daha düşük alıyor. Yani beni sinirlendiren pek önemli sorun değil demeleri. Sosyal medya kullansam sadece ses etmem ama oyun oynarken aynı apartmandaki komşum benden 15-20 ms düşük alması sinirimi bozuyor. Bu arada sizin aldığınız pingin 15-20 ping fazla aldığımı düşünün. Zaten kapattırıp daha internet falan kullanmayacağım, hem hizmet için para ödüyorum hem de kanser oluyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @emirk77xxxx

J JacobHughes Konu Sahibi
4 gün (332 mesaj)
Denemekte fayda var eğer interneti kapatmaktan vazgeçersek, iyi bir alternatif olabilir. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ciddi0

B berk70
4 gün (666 mesaj)
Hocam modemini pcni alıp komşuda deneyebilir misin? zannetmiyorum modemden olacağını ama destek sorarsa onlarda denedim diyebilirsin.

bu apartman önündeki kutudan kabloları değiştirseniz bir onun kullanıcı adı şifresi ile yada modemleri de değiştirip iç tesisata baksanız packet loss olabilir bağlantı sorunu ping olabileceğini zanetmiyorum ama issden olacağı kesinleşmiş olur

eğer issdense değiştiriceksiniz yapacak başka bir şey yok


Bu mesaja 1 cevap geldi.

J JacobHughes Konu Sahibi
4 gün (332 mesaj)
Her testi yaptım hocam hatta telefon kutusuna inip direk modeme bağladım ping değişmedi. Artık iss değiştireceğim veya komple kapatacağım. Comnet mantıklı gözüktü gözüme ping ve hız olarak sorun yok diyorlar ama eğer kapatmaktan vazgeçersem direk ona geçeceğim. @NT2L hocam doğruyu söylüyor, hattım interleaved modunda çalışıyor ve dediği gibi 10 ile 20 ping arası fazla alıyorum. Nasıl çözeceğimi hiç bilmiyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @berk70

T TurkNetDestek
4 gün (20157 mesaj)
Merhaba, yapa altyapımız üzerinden hizmet verdiğimiz aboneliklerde güncelleme yapabiliyoruz.
Bu mesajda bahsedilenler: @NT2L

T TurkNetDestek
4 gün (20157 mesaj)
Merhaba, oluşturduğunuz destek kaydı üzerinden tekrar inceleme yapılacaktır. Teknik uzmanlarımız incelemelerini tamamladığında size bilgi verecekler.
Bu mesajda bahsedilenler: @JacobHughes

N NT2L
4 gün (2423 mesaj)
Telekom müdürlüğü çözüm masasına gidip bi görüşebilirsiniz boş zamanınızda.
Bu durumun kasıtlı yapıldığına ihtimal vermek istemiyorum. Alt komşumun hattı interleaved iken benim hattım FastPath. İkimizinde TTNET. Neye göre hata atanıyor bu mod anlayamıyorum. Benim başıma gelmediği için tam çözümü hakkında fazla tavsiyemde yok, hatlarım hep FastPath olarak açıldı.

https://forum.turk.net/t/fast-path-mode-a-gecis/7806 burada da çözüm yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 23 Şubat 2021; 13:48:32 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @JacobHughes

J JacobHughes Konu Sahibi
4 gün (332 mesaj)
Yardımınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Ben kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Kaç defa tartıştım kaç defa çileden çıkardılar, ben onların internetini isterse bedava verseler yine kullanmam. Ben ttnet'i kendi altyapısında kullanırken turknetten daha çok sorun yaşıyordum. Ping konusunda 2 ay önce önceden komşumla aynı alıyorduk, sonra komşumun daha düşük ping aldığını görünce teknik desteğe yazdım. Defalarca anlatıyorum ama baya sinirlendim, yani oyunlarda bu kadar yüksek pinge teknik desteğin birşey olmaz sorun yok gibisinden diyince sinirlerim bozuldu. Ben genel olarak internetten soğudum, yani interneti bırakmak zor olacak ama boşu boşuna sinirlerimi yıpratıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JacobHughes -- 23 Şubat 2021; 14:11:15 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @NT2L

T TurkNetDestek
3 gün (20157 mesaj)
Merhaba, teknik uzmanlarımızın tekrar kontrol etmesi konusunda bildirimde bulundum. Arkadaşlarım çalışmalarını tamamladığında size bilgi verecektir. Konuyu yakından takip ediyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @JacobHughes

J JacobHughes Konu Sahibi
3 gün (332 mesaj)
Yanlış anlamayın ama desteğinize hattım interleaved modunda olduğunu söyleyince hızı sabitleyelim gibi şeyler söylüyorlar. Tabii ki iyi niyetlerini anlıyorum ama bunlar saçma çözümler, bu ay fatura kesildikten sonra kapatıyorum. Sebebi telekoma dolaylı da olsa bir kuruş kazandırmak istemiyorum. Şaka değil size geçince telekomun kendi altyapısında sizin internetiniz daha az sorun çıkarttı. Eğer sizin veya başka bir firmanın altyapısı gelirse o zaman internet kullanacağım. Daha önceki mesajımda çileden çıkarma olayı telekomla alakalı, sizinle ilgili değil. Umarım yanlış anlaşılmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JacobHughes -- 24 Şubat 2021; 6:56:36 >


Bu mesajda bahsedilenler: @TurkNetDestek
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.