Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Photoshop'a entegre edilen yeni teknoloji ile sahte fotoğraflar tespit edilebilecek

U ugur7seven Konu Sahibi
3 ay (3151 mesaj)Adobe, geçtiğimiz yıl Content Authenticity Initiative ile internette dolaşan değiştirilmiş görüntülerin sayısını azaltmak için çalışmalara başlamıştı. Şirket, yeni teknolojinin, fotoğraflar ve videolar dahil olmak üzere içeriğin gerçekliğini doğru şekilde nitelendirmesine ve doğrulamasına yardımcı olmak için meta veri etiketleme ve kriptografi kullanacağını açıkladı.Ayrıca Bkz.Trump, TikTok'un satışı için verdiği süreyi 90 güne uzattıAdobe, Photoshop'un bu teknolojiyi içeren bir önizleme sürümünü bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya süreceğini belirtti. Şirket ayrıca yeni özelliği, yaratıcı profesyoneller için bir sosyal medya ağı olan Behance ile entegre etmeyi planlıyor.

Sahte görsellerle mücadelePhotoshop, kullanıcıların oluşturduğu görüntülere etiketler ekleyecek. Bu etiketler, fotoğrafların kökenleri hakkında bilgi sağlayacak ve size bir görüntünün orijinal fotoğrafçısının kim olduğunu, çekim yeri ve zamanı söyleyecek. Ayrıca bu ayrıntılar, fotoğrafların özgünlüğünü kanıtlamak için kriptografik olarak imzalanacak.Wired'ın haberine göre Twitter ve Facebook bu teknolojinin geliştirilmesi ve yanıltıcı görüntülerin tespit edilmesi için Adobe ile birlikte çalışabilir. Tabii bu teknolojinin çok iler seviyelere gelebilmesi için yazılım geliştiricileri, kamera üreticileri, sosyal medya ağları ve medya kuruluşlarının birlik içinde hareket etmesi ve görsel materyaller için belli standartları benimsemeleri gerekiyor.Kaynak:https://www.wired.com/story/photoshop-id-images-photoshopped-deepfake/

 Haberi Portalda Gör


S SEO19ProjectManager
3 ay (9831 mesaj)
lense göre derinlik bulanıklığı ölçütünde bir standart getirilmesi mantıklı olabilir.


ama işin ilginçi objektif hiç bir zaman objektif olamamaktadır.

çünkü içindeki lensler çerçeve açısını devamlı değiştirme özelliğine sahip

özetle bu iş bu lens teknolojisi ile ola bilecek bir iş değildir.

çünkü ortada gerçek nesnelerin gerçek görüntülerini gerçek açısallıkla çeke bilen bir teknoloji hala daha var değil !

aslında var ama ona da eski röntgen filmi kadar pozlama filmi gerektirir.

bu açıdan pratikte uygulamaya uygun değil

biz resim diye gerçeğin sanal yansımalarının imajlarına bakıyoruz sadece
_____________________________

Eski kullanıcı adı: SEO19U utqhylr24
3 ay (109 mesaj)
Güzel

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Y Yılmaz1907
3 ay (684 mesaj)
Tek fotoğraf düzenleme programı Ps mi?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.