Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Pek mühim bilgiler

F fsh77 Konu Sahibi
8 ay (5153 mesaj)
"Likyalı erkekler ölülerini gömerken, şeytan yüzlerini görüp sonradan kendilerine musallat olmasın diye kadın kılığına girip, yüzlerini gizliyorlardı. şeytan görsün yüzünü deyimi de buradan gelir...
alın bu bilgiyle n'aparsanız yapın şimdi...

Adolf Hitler, 17 yaşındayken haydarpaşa gar inşaatında alman işçi ve ustalarla birlikte 2 yıl çalışmıştır.
alın bu bilgiyi ortamlarda satarsınız...

Atatürk'ün "Türk, öğün, çalış, güven" sözünde geçen "öğün" kelimesi övünmek anlamında değil, Orhun yazıtlarında Bilge Kağan'ın türklere hitaben söylediği "Türk, bodun, ertin, ökün" sözündeki "ökün" kelimesinden gelir ve "düşün, ders al" anlamındadır.
alın bu bilgiyi öpün!

"Gamzedeyim deva bulmam" şarkısında geçen 'gamzedeyim' kelimesinin gamzeyle falan alakası yok, 'gam-zedeyim' anlamındadır (afetzede gibi)
alın bu bigiyi başınıza çalın! 

"Kel alaka" sözündeki 'kel' Fransızca 'ne' anlamına gelen 'quel' kelimesinden gelir ve "ne alaka" anlamında kullanılır. zamanında her cümlesine Fransızca bir kaç kelime katıp artislik yapan bir oç tarafından türkçemize girmiş. 

alın bu bilgiyi beyaz yakalıların kafasına atın!

RayBan markasını oluşturan kelimeler olan "ray: ışın", "ban: yasaklama" demektir. yani ışın yasağı (ışını defetme) anlamına gelir.
alın bu bilgiyi gözünüze sokun!

Tuvalet anlamında kullandığımız 100 numara ingilizcedeki "loo" kelimesinden gelir ve evet tuvalet anlamındadır. tamamen algı meselesi yani.
alın bu bilginin içine s!

Vatan yahut silistre oyununun gerçek adı "vatan" dır. uygulanan sansür nedeniyle bir süre "silistre" adıyla oynanmış, daha sonra sansürün kalkmasıyla kafa karışıklığını önlemek için "vatan yahut silistre" adıyla sahnelenmiştir.
alın bu bilgiyi edebiyat hocanızın kafasına atın!

Napolyon kirazı diye bir şey yoktur. kirazıyla meşhur Bursa Uluabat'ın eski adı Apolyont'tu, vatandaşın dili Apolyont'a dönmeyince oldu sana Napolyon kirazı...
alın bu bilgiyi soğuk soğuk yiyin! 

Yarıçapı 'z', kalınlığı 'a' olan bir pizzanın hacmini "v=pi*z*z*a" formülüyle hesaplayabilirsiniz...
alın bu bilgiyi çıtır çıtır yiyin...

Antik Mısırda hamile kadınlar bir kaç gün boyunca arpa ve buğday tanelerine idrarlarını yaparlarmış. eğer arpa filizlenirse bebeğin erkek, buğday filizlenirse bebeğin kız olacağını anlarlarmış.
alın bu bilgiyi analı babalı büyütün...

"Happy Moon's cafe" nin ismi, sahibi Hüseyin Aymutlu'nun soyadından geliyor. tikican ve kokoşları derinden sarsacak bir bilgi bu evet ama adam da haklı "aymutlu cafe" olsa gitmezdiniz!
alın bu bilgiyi yiyin için...

Esenboğa havalimanı adını, Ankara savaşında Timur'un meşhur fil ordularının komutanı olan "İsen Buga" dan alır ve sağlıklı, mutlu öküz manasına gelir.
alın bu bilgiyi cam kenarı uçun...

Anason min. %40 alkolde çözündüğü için rakı renksizdir, su katıldığında alkol oranı azaldığından anasonun çözünürlüğü düşer ve beyaz renkte görünür hale gelir.
alın bu bilgiyi sabahlar olmasın...
İskambil kartlarında kupa asilleri, maça orduyu, karo orta sınıfı, sinek fakir halkı temsil eder. Teoman "kupa kızı sinek valesi" derken boş yapmamış yani...

alın bu bilgiyi kupa papazının başına çalın! 

Firavunları sineklerden korumak için yanlarında her tarafına bal sürülmüş, çıplak köleler bulunurdu.
alın bu bilgiyi yerden yere çalın!
"
B Booker DeWitt
8 ay (2047 mesaj)
2008 facebook'undan sürünerek gelmiş konu.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


V vendetta1.6
8 ay (548 mesaj)
Bir iki saygısızlıgı gördükten sonra okumadım< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Z ZewZack
8 ay (718 mesaj)
efsane xd eyw< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.