Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
49
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Özel & Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları Hakkında Merak Edilenler (3. sayfa)

B Biz Bize Sigorta Konu Sahibi
2 ay (115 mesaj)
Merhaba,
3 aylık bekleme süresi ameliyatlar, yatarak tedaviler ve ileri tetkikler (MR, tomografi, endoskopi, kolonoskopi vb) için geçerlidir.
Acentesi olduğumuz Anadolu, Allianz, Axa, Ak ve Sompo Sigorta'da bekleme süresi şartı vardır. Diğer sigorta şirketlerinin şartlarını bilemiyorum, araştırmanız gerekir.
Sadece ayakta tedavi teminatlı poliçe yaptıramazsınız, temel teminat olan yatarak tedavi teminatını ve buna ek ayakta tedavi teminatını almanız gerekmektedir.
Talep ettiğiniz teklifleri hazırlayarak, size sunacağız.
Sağlıklı günler dileriz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @pasha10

P pasha10
2 ay (126 mesaj)
Çok teşekkür ederim. Ben bu şirketlerinden herhangi birinden ayakta tedavi teminatını da ekleterek sigorta aldığımda , pazartesi günü anlaşmalı bir özel hastaneye giderek muayene ücreti ödemeden muayene olabiliyorum , laboratuvar yada röntgen istediğinde herhangi bir ücret ödemiyorum doğru anladım değil mi ?
Bu mesajda bahsedilenler: @Biz Bize Sigorta

B Biz Bize Sigorta Konu Sahibi
2 ay (115 mesaj)
Poliçeniz yapıldığında kullanmaya başlayabilirsiniz. Ama sigorta yapılmadan önce var olan herhangi bir rahatsızlığınız varsa, bu rahatsızlık kapsam dışında kalır.
Mesela mide ağrısı şikayetiniz var, poliçenizi yaptırdınız, ertesi gün özel hastaneye gidip muayene olduğunuzda, ağrının sebebi ülser olarak tespit edilirse, bu rahatsızlık poliçe yapıldıktan önce var olan bir rahatsızlık olduğu için kapsam dışında kalır.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A alpsf
2 ay (137 mesaj)
Merhabalar,

Poliçe teklifi için bilgilerimi size mesaj attım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Biz Bize Sigorta

B Biz Bize Sigorta Konu Sahibi
geçen ay (115 mesaj)
<p class="ql-align-justify">Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tarafından sunulan hizmetlerden birisi...</p><p class="ql-align-justify">Psikolojik Destek Hizmetleri kapsamında;</p><p class="ql-align-justify">* İlk randevunuzun %100 oranında ücretsiz olarak karşılandığını,</p><p class="ql-align-justify">* Sonraki randevularınızda ise indirim fırsatından yararlanabileceğinizi biliyor muydunuz?</p>#bizbizesigorta #allianz #tamamlayıcısağlıksigortası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biz Bize Sigorta -- 22 Aralık 2021; 15:52:33 >


T T.sngn
6 gün (136 mesaj)
Merhaba Kendim ve ailem için Özel sağlık sigortası düşünüyorum.

Yardımcı olup iletişime geçebilirmisiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B Biz Bize Sigorta Konu Sahibi
6 gün (115 mesaj)
Merhaba,
SGK ile kullanılan tamamlayıcı sağlık mı, SGK ile kullanılma şartı olmayan özel sağlık sigortası mı tercih edersiniz?
TC kimlik numaranız, doğum tarihleriniz ve meslek bilgilerinizi özelden paylaşabilirseniz, teklifleri hazırlayıp, sunabiliriz.
Whatsapp hattımız 554 960 93 83
Saygılarımızla
Bu mesajda bahsedilenler: @T.sngn

S social
6 gün (1115 mesaj)
Merhaba yaşım 44 tss yaptırmayı dusunuyorum ama bir sorum olacak. 2019 yılında ozel bir hastahanede ilaçlı bt çekildi ve epiplopik apandisit teşhisi konuldu, bu rahatsızlık bagırsak uzerındekı yag bezesının enfeksiyonu. 1 haftalık antıbıyotık tedavisi sonrası duzeldı. DR rıske atmak ıstemedı ve 1 ay sonra kolonoskopı çektı ve zararsız bir polip aldı. Şimdi şunu sormak istiyorum ben yarın bırgun bagırsak ıle alakalı bir rahatsızlık geçirsem (ishal bile) sigorta bu rahatsızlıgı karşılamayacak degilmi ? mesela mr çektırmıştın belımde ufak 3 fıtık var, ileride bır amelıyat olsam bunuda kapmayacaktır, veya varikosel teşhisi aldım, ileride testis kanseri olsam bunuda karşılamazlar buyuk ihtimal. Fikrınızı almak istiyorum, yanlışmı düşünüyorum


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B Biz Bize Sigorta Konu Sahibi
6 gün (115 mesaj)
Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun.
"2019 yılında ozel bir hastahanede ilaçlı bt çekildi ve epiplopik apandisit teşhisi konuldu, bu rahatsızlık bagırsak uzerındekı yag bezesının enfeksiyonu. 1 haftalık antıbıyotık tedavisi sonrası duzeldı" DR rıske atmak ıstemedı ve 1 ay sonra kolonoskopı çektı ve zararsız bir polip aldı. Şimdi şunu sormak istiyorum ben yarın bırgun bagırsak ıle alakalı bir rahatsızlık geçirsem (ishal bile) sigorta bu rahatsızlıgı karşılamayacak degilmi ?
Bu rahatsızlıkla ilgili olarak hastanedeki tetkik ve tedavi kayıtlarını sigorta şirketleri sizden talep eder ve rahatsızlığınızın bugünkü durumu ve bundan sonra sebep olabileceği diğer rahatsızlıkları sigorta şirketlerinin doktorları değerlendirerek, karar verilir. Hastalık kapsam dışında bırakılabilir, belirli bir limite kadar teminat verilebilir, ek prim talep edilerek kapsama alınabilir veya tamamen normal kabul edilerek tazminat ödemesi yapılabilir. Sindirim sisteminde yaşanabilecek tüm rahatsızlıklar kapsam dışında tutulmayabilir. Bu tamamen sağlık departmanının, sizin sunmuş olduğunuz ameliyat ve tedavi raporlarına göre değerlendirmesine bağlıdır.
"mesela mr çektırmıştın belımde ufak 3 fıtık var, ileride bır amelıyat olsam bunuda kapmayacaktır,"
Hastalık teşhis edildiği için muaf tutulacaktır.
"varikosel teşhisi aldım, ileride testis kanseri olsam bunuda karşılamazlar buyuk ihtimal"
Varikoselle kanserin bağlantısı konusunda bilgim olmadığı için bu sorunuza cevap veremeyeceğim. Ama varikoselle ilgili tüm tetkik ve tedaviler kapsam dışında olur.
Sağlık sigortalarında, hastalıklar ortaya çıkmadan poliçeye başlamak ve devam ettirmek önemlidir. Ama hastalıklar yaşanmaya başladıktan sonra da sigortanın neleri kapsamadığından ziyade, neleri kapsadığını düşünmek ve ilerde çok daha farklı hastalıkların yaşanabileceğini değerlendirerek, sağlık sigortalarını incelemek daha uygun olabileceği kanaatindeyiz.
Sağlıklı günler dileriz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @social

S social
5 gün (1115 mesaj)
Sikayetvar sitesinde bir doktor tss ile alakali sikayetde bulunmus. Cocugunu ibs icin dr a goturmus ve sonraki sene police yenilemede sindirim sistemi rahatsizliklarini kapsam disi birakmis. Yani tss alani aldatmaca bir sistem gibi gorunmektedir. Ben 44 yasindayim bir cok test yaptirdim, gecmise donuk bu test sonuclarinda teshis almamis olsam bile ilerideki bir teshisde %100 eminim kapsam disi birakilacagim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Biz Bize Sigorta

B Biz Bize Sigorta Konu Sahibi
5 gün (115 mesaj)
Merhaba,
Poliçe yapılırken; mevcut sağlık durumu hakkında sigorta şirketine net bilgi verilmediği, poliçe özel şartları açıklanmadığı durumlarda memnuniyetsizlik yaşanabilmektedir.
Geçmişte yaptırmış olduğunuz testlerle ilgili olarak sağlık harcamalarının tamamına muafiyet uygulanacağını sanmıyorum. Gerekli görülen rahatsızlıklarla ilgili olarak önceden yaptırmış olduğunuz tetkik ve test sonuçları sizden talep edilerek, durum değerlendirilir.
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sisteminin, aldatmaca bir sistem olarak görmeniz, sizin takdirinizdir. Sağlıklı günler dileriz.
Saygılarımızla
Bu mesajda bahsedilenler: @social
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.