Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
11
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Oyun nasıl geliştirilir nereden başlanır? Gelin biraz konuşalım

M MAVİT Konu Sahibi
geçen yıl (3956 mesaj)
Merhaba! Kendimi kısaca tanıtayım ismim Mazhar. Bir bilgisayar öğretmeniyim.

Verdiğim eğitimler arasında oyun geliştirme, kodlama, robotik ve yapay zeka gibi konular yer almakta. Son dönemlerde ise bilgisayar mühendisliği ve yazılım bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerine oyun geliştirme konusunda eğitim veriyordum.

Covid 19 ile bu eğitim yarıda kaldı. Öğrencilerin isteği doğrultusunda bilgi birikimimi bir video platformuna taşımaya karar verdim. Alt yapısını ve popülerliğini göz önüne aldığımda YouTube bu iş için oldukça kullanışlı olacaktı. Tahmin edeceğiniz üzere bir YouTube kanalı açtım. Videoları öğrenciler ile paylaşıyorum. Ancak biri denk gelirse bu konuda kendine bir şeyler katsın diye konuları hiç bilmeyen birine göre anlatıyorum. Düşündüm de evde geçirdiğiniz bu dönemde sizin için de faydalı olabilir.
Oyun geliştirme videoları tamamlandıktan sonra python, arduino, yapay zeka gibi konulara değinmek istiyorum. İçerik konusunda önerilerinize açık olmakla birlikte değerli önerilerinizi bekliyorum.

Amacım bir YouTuber olmak değil benim için bir araç olan bu video platformu üzerinden bu tarz konulara ilgi duyan arkadaşlara bir şeyler kazandırabilmek. Umarım günden güne ekleyeceğim yeni içerikler sizin içinde faydalı olur.

İçeriklerin ilerleyen zamanlarda nasıl bir hal alacağını merak edenler için kısa bir demo

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/p/B7mGYNHH9AG/%3Futm_source%3Dig_web_button_share_sheet%25204


Kanalın Linki (Mavi kapaklı videolarda sesi düzelttim.)

https://www.youtube.com/channel/UCgoJC3JD80kG4vWry8tAf5g?view_as=subscriber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 7 Temmuz 2020; 0:56:43 >


G Guest-E41040413
geçen yıl (4578 mesaj)

K kangroo
geçen yıl (3879 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41040413

< Resime gitmek için tıklayın >
Videoyu izlemek için tıklayınız
Bu arada kanalın hayırlı olsun. Ücretsiz olan her eğitimi destekliyoruz iyi yada kötü fark etmez. İyi ise nasıl yapacağınızı kötü ise nasıl yapmamanız gerektiğini öğrenirsiniz.


Örneği :

Videoyu izlemek için tıklayınız


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S seyfi84
geçen yıl (854 mesaj)
quote:

Ücretsiz olan her eğitimi destekliyoruz iyi yada kötü fark etmez. İyi ise nasıl yapacağınızı kötü ise nasıl yapmamanız gerektiğini öğrenirsiniz.

bilmeyen kişi iyi ile kötüyü nasıl ayırt etsin? biliyorsan, niye o videoları izleyesin?
sıfır mantık. S-I-F-I-R.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kangroo

K kangroo
geçen yıl (3879 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

quote:

Ücretsiz olan her eğitimi destekliyoruz iyi yada kötü fark etmez. İyi ise nasıl yapacağınızı kötü ise nasıl yapmamanız gerektiğini öğrenirsiniz.

bilmeyen kişi iyi ile kötüyü nasıl ayırt etsin? biliyorsan, niye o videoları izleyesin?
sıfır mantık. S-I-F-I-R.
Hiç bir şey anlamıyorsa onun için kötüdür. Yani diyelim çok ileri seviye bir algoritma videosu var ben izledim ama bana hitap ettiği için anladım ve iyi dedim. Ama bir başkası izlediğinde hiç bir şey anlamadı bu onun için iyi olamaz. En kötü ihtimalle nasıl öğrenmemesi gerektiğini anlayacaktır.
G Guest-7FA365660
geçen yıl (747 mesaj)
hocam öncelikle emeğinize sağlık.Baktığım videolarda ses kalitesi,diksiyon ve akıcılık süper bizde bu tarz alanlar 2,3 sene sonra youtube da beklenen izlenmeyi görüyor ama umarım bırakmazsınız.temel öğretim bittikten sonra(c#,unity temelleri) içerikleriniz haftada bir veya iki tane olacak şekilde "tek videoda aa oyunu,blok kırma vs" şeklinde olursa hem millet video kalabalığını görüp korkmaz hemde tek atımlık hap gibi görünerek çalışılması için daha motive edici olur.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M MAVİT Konu Sahibi
geçen yıl (3956 mesaj)
Teşekkür ederim 😊< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @kangroo

M MAVİT Konu Sahibi
geçen yıl (3956 mesaj)
Teşekkür ederim. İlerledikçe daha güzel videolar olacak😊< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @from softwave

K knitta
geçen yıl (7 mesaj)
Elinize sağlık hocam. Bir örnek vereyim. sin5an isimli kanalın 2012'de yüklediği programlama derslerini şimdilerde yüzbinlerce kişi izliyor ancak ilk zamanlarda pek de rağbet görmemiş. Motivasyonu korumak gerekiyor :)Ben de bu kanalla beraber Java'ya başladım. Müsaitseniz özelden birkaç şey danışmak isterim.
O ouzki
geçen yıl (5 mesaj)
Çok kaliteli bir kanal gibi duruyor. Yolunuz açık olsun.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


L logosta
geçen yıl (9 mesaj)
Hocam kanalının takipçisiyim. Burada da görünce mutlu oldum. Eğitimi görseller ile desteklemeni ayrıca seviyorum. Eğitimlerin devamını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logosta -- 23 Eylül 2020; 16:37:39 >


H Hilal Bıyıklı Bozkurt
geçen yıl (146 mesaj)
Benden size tam destek. Sabırlı olursanız muhakkak hakkettiği değeri alacaktır. Yolunuz açık olsun hocam. Takipçisi olacağım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.