Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
OTURMADIĞIMIZ EVDEN AİDAT İSTİYORLAR !

M
Mr.Aykumos Konu Sahibi
geçen ay (33 mesaj)
Bu olayın hukukta yeri nedir ey dostlar. X dönüm arsamız vardı müteahhit geldi binasını dikti bize de en üst kattan güzelce bir daire düştü ama hiç oturmadık. Yapıldıktan 5-6 ay sonra biz bu daireyi sattık,ancak bina yönetimi (sözde yönetim; daha binaların çoğu boşken 4-5 daire yönetim oluşturabiliyor mu bilmiyorum) 800 liralık bir aidat talep ediyor. Neymiş efendim asansör bakım masrafı, bahçe sulama masrafı, bina elektrik masrafı, komşum üst kattan kafama tükürdü masrafı vs vs.

Biz oturmadığımız ve etinden sütünden faydalanmadığımız bir binaya niye aidat ödeyelim ki. Bir de dava edeceğini söylüyor çingene herif. Evet oluru nedir bu işin , hukukçu kardeşlerim aydınlatırsa sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: aykumosS
Storm Raider
geçen ay (5384 mesaj)
Aidat ödemek için oturmana gerek yok. Maliki olduğunuz zaman aralığında olan aidatları ödemek zorundasınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


S
sertosman
geçen ay (2296 mesaj)
Yönetim oluşturulmasının şartları ve geçerli bir aidat kararı var mı önce ona bakmak lazım. Aidat toplanabilmesi için şartlar mevcutsa tabii ki de aidat isterler, siz de ödersiniz. Sizin evde oturup oturmamanız bu durumu değiştirmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C
cuhadarzade
2 hafta (109 mesaj)
Genel kurul toplanıp yönetim seçtiyse ve aidat, kurallar vs belirlendiyse ödemek durumundasınız. Diğer binaların boş olması birşeyi değiştirmez, o binaların sahibi müteahhit firmadır muhtemelen, toplantıya belli oranda imza hakkıyla katılabilir. Bu durumda Aidat ödememek konusunda ısrarcı olursanız hukuki yaptırımları olabiliyor diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.