Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
34
Cevap
0
Tıklama
16
Öne Çıkarma
Otopilot modundaki Tesla kaza yaptı, 2 kişi hayatını kaybetti

U ugur7seven Konu Sahibi
4 hafta (3549 mesaj)Otopilot modunda seyir eden bir Tesla Model S'nin karıştığı kazada 2 kişi hayatını kaybetti. Amerika Birleşik Devletleri'nde meydana gelen feci kaza otomobilin bir ağaca çarpması sonucu meydana geldi.Ayrıca Bkz.Otomatik pilot açıkken Tesla'nın kaza yapma oranı, sürücülü araçlara göre 10 kat düşükYabancı kaynaklara göre kaza, Houston'ın kuzeyinde 17 Nisan'da yerel saatle yaklaşık 23:25'te meydana geldi. Ağaçla çarpışma anında aracın otopilot modunda olduğu belirtiliyor. Yani direksiyon koltuğunda kimse yoktu. Kurbanlardan biri yolcu koltuğunda, diğeri ise arka koltukta bulundu. Gelen bilgilere göre Tesla, yüksek hız sonucu viraja dengeli bir şekilde giremedi ve bir ağaca çarptı.

4 saatte söndürülebildiYerel bir polis memuru, kaza sonrası yangını söndürmek için acil servislerin 4 saatin üzerinde çalışma ve 120 bin litreden fazla su harcadığını kaydetti. Tesla ise olayla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmış değil.Amerikan markasının elektrikli arabaları, otopilot seçeneği ve sürüş sırasında geniş destek sistemi ile tanınmaktadır. Aynı zamanda, üretici firma, sürücünün ellerini direksiyon simidinden çekmemesini talep ediyor. Çoğu zaman, son kural göz ardı edilmekte ve bu da otomatik pilota aşırı güven nedeniyle kazalara yol açmakta. Elon Musk ise geçtiğimiz gün yayınladığı istatistiklerde, Tesla otopilotun kaza ihtimalinin, sürücülü otomobillere göre 10 kat daha az olduğunu açıklamıştı.
Kaynak:https://www.abc.net.au/news/2021-04-19/two-dead-tesla-driverless-crash-houston-exas/100078068

 Haberi Portalda Gör

Sanki insan yönetimindeki araçlarda hiç kaza olmuyor. İnsanlar kurallara mükemmel uyuyor. Psikolojik faktörler insan sürücülerin dikkatini dağıtmıyor. Sarhoş ar...
Yoruma Git
Yorumun Devamı labtek38 - 4 hafta +37
Otonom surusu hayatimi teslim edebilmem icin kaza yapma oraninin 1/10 degil 1/1000000 falan olmasi lazim en az..
Yoruma Git
WB - 4 hafta +28
Aracın tam otonom versiyonu direksiyonsuz olacak adamlar hala arabaya güvenmeyin direksiyonda durun derken aracı otopilotta bırakıp geçmişler arkaya daha yeni bi teknoloji neyine güveni...
Yoruma Git
Yorumun Devamı neden hep ben - 4 hafta +26

M MaximillianFoe
4 hafta (719 mesaj)
Tam otomatik mod betadan çıkmış mıydı?
W WB
4 hafta (3671 mesaj)
Otonom surusu hayatimi teslim edebilmem icin kaza yapma oraninin 1/10 degil 1/1000000 falan olmasi lazim en az..


Bu mesaja 3 cevap geldi.

K khytr89
4 hafta (7105 mesaj)
buradaki sorun aracın elektirikli olması, sürücü uyuyup dalıp yine o araca çarpabilirdi ama agaca çarptı diye yanan içten yanmalı motorlu bir araç görüp duymadım.

ama tabii bu tarz kötü tecrübelerle birlikte konunun gelişecek olması aşikar.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

W wolwes
4 hafta (1827 mesaj)
''Elon Musk ise geçtiğimiz gün yayınladığı istatistiklerde, Tesla otopilotun kaza ihtimalinin, sürücülü otomobillere göre 10 kat daha az olduğunu açıklamıştı.'' Bu fırıldak spekülator ne derse desin inanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 19 Nisan 2021; 12:32:38 >


B boşyapanlaratepki
4 hafta (131 mesaj)
Ee galiba tesla battı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


U unununium
4 hafta (898 mesaj)
İyi de amerika ortalamasına bakarsak çoğu leş gibi kullanan tipler. Benden iyi olabilmesi için daha çok vakti var
N neden hep ben
4 hafta (80 mesaj)
Aracın tam otonom versiyonu direksiyonsuz olacak adamlar hala arabaya güvenmeyin direksiyonda durun derken aracı otopilotta bırakıp geçmişler arkaya daha yeni bi teknoloji neyine güvenip böyle bi risk alırlar anlamış değilim
K kvadankpakal
4 hafta (3959 mesaj)
bitcoin de sert düşüş gelir bu haberler ytd
T TIGERSHARK
4 hafta (3195 mesaj)
Belki de elektrikliye geçişte hidrojenli araçlar başlangıç için daha iyi olabilir.
C Cm-rc1000
4 hafta (103 mesaj)
bu net bir resim ve elektrikli arabalar pek güvenli degil..Okadar güçlü batarya koy daya gücü. Sonra kazada alev alsın bomba gibi patlasın..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


L labtek38
4 hafta (1351 mesaj)
Sanki insan yönetimindeki araçlarda hiç kaza olmuyor. İnsanlar kurallara mükemmel uyuyor. Psikolojik faktörler insan sürücülerin dikkatini dağıtmıyor. Sarhoş araba kullanmıyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

V voldemort1923
4 hafta (343 mesaj)
Şaka mısınız nesiniz? Tesla autopilot modundayken kaza yapmama garantisi veriyor? Şöfor direksiyon başındadır Autopilot şöfere rağmen bir manevra yapar ve şöför den daha ağır bir kazaya neden olursa o zaman suçlanır. Yukarıdaki foto ve başlığa bakınca Tesla Autopilot duvara düm düz girdi gibi anlıyorum. Ayrıca Teslanın kendi kendine sürdüğü modu Full Self Driving. Autopilot zaten yarı otonom sürüş sağlıyor. FSD'yi çok az kullanıcıya beta olarak açıyor Tesla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voldemort1923 -- 19 Nisan 2021; 15:33:52 >


C Ceo000
4 hafta (16 mesaj)
Off ortada araba kalmamis🤭
T The Imp
4 hafta (1843 mesaj)
Otopilot modundayken koltuğu terkeden sürücü suçlu olsa da, araçlarındaki otonom sürücü teknolojisini olduğundan fazla gösteren ve yanıltıcı reklamlar yapan Tesla da suçlu. Araba endüstrisinin apple'ı olduğu için sevenleri toz kondurmuyor tabiki.
D DH Misafiri
4 hafta (71854 mesaj)
Aracı 4 saatte anca söndürmüşler. (Yabancı kaynaklar)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R RockConn
4 hafta (292 mesaj)
Dün burada "10 kat daha düşük" diye haber yapan editör; maşallah deyip haber yapma çünkü birileri hayatını kaybediyor :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


K kbere
4 hafta (238 mesaj)
Kanunların uygulandığı ülkelerde bu tür sebeplerle kazalar çok az çünkü insanlar kurallara uyuyor. Kurallara uyan bir sürücü de tek başına dalgınlıkla kolay kolay kaza yapmaz. Çünkü kurallar bunu da hesaba katarak hesaplanmış.

Ayrıca kurallara uyulmadığı zaman bunun bir yaptırımı var. Mesela sen kurala uymadığı için yaptığın kazada hapse girersin. Peki bu arabalarda ne olacak? İddia ediyorum yazılımla oynayıp planlı cinayet bile yaparsın.

Bu tarz arabalarda da çeşitli yazılımsal önlemler alınması şart. Mesela direksiyona elin 30 saniyeden fazla temas etmezse sağa çekip arabayı 1 dakika kulitleyecek.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @labtek38

K kbere
4 hafta (238 mesaj)
Aracı değil, çıkan yangını. Ağaca çarptığı için etrafındaki ağaçları da yakmış

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @DH Misafiri