Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ordu'da savcının aracına bırakılan not tehdit sayıldı.

W Why Shy Konu Sahibi
5 ay (1398 mesaj)
Ordu’nun Ünye ilçesinde Cumhuriyet Savcısı E.T.G'nin aracına "Arabayı koyduğunuz alan yol geçişi. Bilginize” notunu bırakan şahısa 'mala zarar verme ve tehdit notu bıraktığı' gerekçesiyle gözaltına alındı. Şahsın avukatı, "Nazik bir not tehdit sayıldı" dedi.

< Resime gitmek için tıklayın >
30 Ocak Cumartesi günü yaşanan olayda iddiaya göre, sitenin otoparkına park edilen aracın diğer araçların geçişine engel olduğu gerekçesiyle Süleyman Uysal “Arabayı koyduğunuz alan yol geçişi. Bilginize” diye bir not yazarak aracın sileceğine bıraktı.
Aracındaki notu gören Cumhuriyet Savcısı E.T.G sitenin WhatsApp grubuna, "Bu notu yazan bana bu numaradan ulaşsın" diye yazdı. Notu yazan Süleyman Uysal gruptaki numarayı aradı ve notu kendisinin yazdığını beyan etti. Bunun üzerine savcının şikayeti üzerine siteye gelen polis ekipleri, Süleyman Uysal’ı gözaltına alıp emniyete götürdü. Nöbetçi mahkemeye sevk edilmek üzere işlemler yapıldı. Ancak nöbetçi mahkemenin "Ertesi gün getirin, bu gece nezarette kalsın" dediği iddia edildi.

Araya birilerinin girmesi neticesinde gece saat 22.00'de emniyetten salıverilen Süleyman Uysal, 31 Ocak Pazar günü nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Süleyman Uysal’a "mala zarar verme ve tehdit notu bıraktığı" gerekçesiyle dava açıldı.

Süleyman Uysal konuyla ilgili sessizliğini korurken, avukatı Yiğit Küçükoğlu açıklamalarda bulundu.

Avukat Küçükoğlu, “Olayın bu boyutlara ulaşmasını istemezdik. Müvekkilim her zamanki gibi aracını otoparka çektiği sırada yabancı plakalı aracın ya misafir ya da yeni gelen bir kiracıdır diye düşünerek geçişi engellediği için bir not bırakır. Bu gayet normal iken araç sahibi olan yargı mensupları durumu sitenin WhatsApp grubundan bu notu kimin bıraktığını araştırırlarken Süleyman Uysal yazıyı kendisinin yazdığını beyan eder ve kolluk güçlerince emniyete alınır. Olaya müdahil olduk ancak yazılan notun isim olmadığı için bir tehdit unsuru olduğu ve silecek kırıldığı gerekçesiyle mala zarar verme riski olduğundan şahsa dava açıldı. Nazik bir not 'tehdit' sayıldı. Ancak ben konunun ilk mahkemede kapanacağına inanıyorum” dedi.

Kaynak : https://www.ntv.com.tr/turkiye/orduda-savcinin-aracina-birakilan-not-tehdit-sayildi,3KknmbX1OUW_1C3hXQOgYwHukugun tersine isledigi bir ulkede siradan bir gun
Yoruma Git
şoray uzun yolda - 5 ay +5
Al sana hukuk ve adalet.
Yoruma Git
Leipold - 5 ay +4

Ş şoray uzun yolda
5 ay (6032 mesaj)
Hukugun tersine isledigi bir ulkede siradan bir gun
L Leipold
5 ay (1540 mesaj)
Al sana hukuk ve adalet.
W wehrmacht
5 ay (5982 mesaj)
ee hakimde keyfiyet göstermiş eziyet için 1 gün nezarette yatırmış vatandaşı buna da soruşturma gerektir.

Ayrıca kolluk hukuksuz emri neden yerine getirmiş? Yarın bir savcı çıkar darbe yapacaz derse kolluk gidecek mi arkasından
K Karbon 12
5 ay (5733 mesaj)
Adalet ve kalkınma.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.