Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Opera oyun motoru geliştiricisi satın aldı

E ekrem71 Konu Sahibi
3 ay (27693 mesaj)Tarayıcı pazarında sürekli yenilik yaparak kalıcı olmaya çalışan Opera platformu önemli bir satın alıma imza attı. Oyun motoru geliştiricisi YoYo Games bundan böyle firmanın çatısı aldında olacak.YoYo Games nedir?YoYo Games firması GameMaker Studio 2 yazılımı ile biliniyor. Bu yazılım kodlamaya hakim olmayan amatörlerin bile kolayca 2D oyunlar geliştirmesini sağlıyor. Sürükle-bırak ara yüz elemanları, daha gelişmiş oyunlar için kendi kodlama yapısı gibi avantajları mevcut. PC, mobil ve Nintendo Switch desteği sunan platformda Spelunky ve Hotline Miami gibi oyunlar hayat bulmuştu.Ayrıca Bkz.Balıklardan ilham alınarak geliştirilen robotlar, deniz araştırmaları için önemli görevler üstleneceklerOpera’nın bilindiği üzere Opera GX adında oyun odaklı bir tarayıcısı mevcut. Kullanıcılar mevcut sistemine göre tarayıcının kullanacağı RAM ve işlemci oranını ayarlayabiliyor. Tarayıcı da buna göre kendi bileşenlerini kapatıyor veya en düşük seviyeye getiriyor. Böylece tarayıcı açıkken oyun performansı en az şekilde etkileniyor.YoYo Games’in bu tarayıcııya katkısı nasıl olacak tam bilinmiyor. Firma içerisindeki Opera GX ve GameMaker ekipleri Opera Gaming çatısı altında birleştirilecek. YoYo Games de bu çatıya dahil olacak. Opera’nın yakın dönemde Unreal Engine gibi evrensel bir oyun motoru geliştirebileceği konuşuluyor. 


Kaynak:https://www.engadget.com/opera-buys-gamemaker-studio-2-developer-yoyo-games-160045897.html

 Haberi Portalda Gör


D dikiştutmazsabri
3 ay (1639 mesaj)
Opera tarıyıcıyı acik kaynak yapsa süper olur


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S soneday
3 ay (2950 mesaj)
Ücretsiz olmasını bekliyoruz
Güzel girişim
* ***Leopard***
3 ay (9801 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: dikiştutmazsabri

Opera tarıyıcıyı acik kaynak yapsa süper olur
Opera Chromium tabanlı bir tarayıcı ki o da açık kaynaklı zaten. Opera'nın kendine has arayüzü, VPN entegrasyonu dışında Chromium'un üstüne kattığı birşey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

M muhlisgursoy
3 ay (199 mesaj)
Opera GX tarayıcısını boşuna yapmadılar...

< Resime gitmek için tıklayın >
D dikiştutmazsabri
3 ay (1639 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Opera Chromium tabanlı bir tarayıcı ki o da açık kaynaklı zaten. Opera'nın kendine has arayüzü, VPN entegrasyonu dışında Chromium'un üstüne kattığı birşey yok.

Alıntıları Göster
Chromium acik kaynak olsa ne olur. Operada istedigim gibi kaynak kodlari degistirmek istiyorum ben.
Opera chormium tarayicilar arasinda en iyisi uzun süre kullanmadigin cok belli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


4 435
3 ay (587 mesaj)
Oyuncu olmama rağmen GX çıktığı gün chrome’u sildim ve gx kurdum. O günden beri opera gx ana tarayıcım ve hiç Chrome ‘a dönme ihtiyacı hissettirmedi.
Hafif ve hızlı olması çok hoşuma gidiyor, chrome’un trackerlarindan ve RAM yönetiminden bıkmıştım. İlk çıktığında ortalığı yıkma sebepleri hafif hızlı olmasıydı. Eski halinden eser kalmadı. Edge bile çok daha iyi çalışıyor
Bu mesajda bahsedilenler: @***Leopard***
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.