Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
11448
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Opel Astra Yol Bilgisayarı Ekran arızası

R
rds Konu Sahibi
11 yıl (8584 mesaj)
Arkadaşlarım merhabalar. Opel Astra 2000 model 1.6 CD sedan aracımız var. Son bir senedir aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir arıza söz konusu.

< Resime gitmek için tıklayın >

Araç ve ben farklı şehirlerde olduğumuz için bu fotoğrafı temsili olarak koydum ve arızayı belirtmek için üzerinde oynamalar yaptım.
Kısaca arıza şu: Araç çalıştırılmadan uzun süre bekledikten sonra (bazen 1 gün bazen 3 gün), kontağı açtığımızda yol bilgisayarındaki matris ekranda enlemesine soldan sağa doğru noktacıklar komple gözükmüyor. Bu şekilde çalıştıktan sonra, mesela 15 dakika sonra veya 1 saat sonra bu çizgilerin kaybolması durumu ortadan kalkıyor ve herşey normal hale geliyor. Bu çizgiler, bir satırda bazen 1 adet, bazen 2 adet oluyor. Yani standart bir arıza değil, kafasına göre gözükmüyor desem yeridir. Ama her halukarda belirli bir süre sonunda arıza durumu ortadan kalkıyor.

Bu arıza ile önceden karşılaşan, fikri olan arkadaşlarım var mı? Bu durumda neler yapılabilir?

Teşekkür ederim,

saygılar.
B
barakudaaa
11 yıl (312 mesaj)

R
rds Konu Sahibi
11 yıl (8584 mesaj)
Çok teşekkür ederim.
A
adem_akbal
8 yıl (2 mesaj)
yaptıramayan arkadaşlara yardımcı olabilirim
Opel astra yol bilgisayarı tamiri - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 86357716
A
areypi
3 yıl (39 mesaj)
merhaba arkadaşlar, opel astra h kasa var bende info ekranında kalın siyah bir cizgi çıktı bunun tamiri konusunda yardımcı olabilecek var mıdır? istanbuldayımDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.