Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
7714
Cevap
294030
Tıklama
8
Öne Çıkarma
Cevap: ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ (386. sayfa)

O osos11
geçen ay (108 mesaj)
@inferior
Ben aldım. Az önce montajı tamamladım. Cihaz %35 şarj ile açıldı.Şarj oluyor şuan. Orjinal bataryada 3.6A/h den fazla şarj hızı görmemiştim şuan Deji 3.9A/h ile şarj oluyor. Biraz ilginç...
Cihazı açmak zor oldu. Birkaç şarj ve kullanım sonrası değerlererini paylaşırım.

@sasuta
Benim orjinal batarya değerimi accubatery %77 olarak ölçtü. Yaklaşık 40 şarj dönemi ile.
Geçen haftalarda şarj grafiğinde kopmalar yaşandığını fark ettim. Ayrıca telefonu birkaç kez de kapalı halde buldum.Açmaya çalışınca batery low uyarısı veriyordu. Kapalı bulduğum ikinci anda şarj grafiğine baktım. Adaptöre bağlayıp açılınca da şarjın yaklaşık %10 seviyelerinde iken kapandığını grafikten gördüm. %1 di açıldığında.

Batarya arayışına başlayınca dejiyi gördüm. Daha önceleride kullandım. Aldım bakalım ne olacak. :)

4 yılı geçti OP5 kullanıyorum. Batarya iyi bile dayandı desem yeridir.
Bu mesajda bahsedilenler: @inferior , @sasuta

İ inferior
geçen ay (205 mesaj)
dün akşam taktım. %55 ile açıldı telefon. komple silip yeniden kurdum telefonu. oyun moyun oynadım bitiremedim bataryayı. sonrasında ilk accubattery izlenimleri şu şekilde


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O osos11
geçen ay (108 mesaj)
Batarya güzele benziyor. Hızlı şarjı tam olarak destekliyor. 3 kere şarj deşarj yaptım. 3.şarj işlemini harici bir usb cihaz ile ne kadar akım geçtiğini ve toplam ne kadar şarj ettiğini ölçerek yaptım.
Accubatery uygulaması ile çok yakın sonuçlar çıktı. Batarya accubatery ile 3450ma kapasiteli gözüküyor. Usb cihazı ise toplamda 3590ma şarj ettiğini gösteriyor. Aradaki fark düşük. Farkın sebebi ise telefonun tüketimi olabilir diye düşünüyorum.
Önümüzdeki aylarda da umarım bu performansı göstermeye devam eder.
S sasuta
geçen ay (2427 mesaj)
Hazır bulunuyorken alıp kenara yedeklemek lazım.
D diciotto
geçen ay (4143 mesaj)
Merhaba arkadaşlar söz konusu pili deneyenler memnunlar mı? 5 sene oldu benim de op5 telefonun pili bitti.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sasuta
geçen ay (2427 mesaj)
Başka bir seçeneğiniz yok gibi görünüyor hazır fiyatı da uygunken alın geçin bence. Benim ihtiyacım olmamasına rağmen bir adet alıp yedekledim.
Bu mesajda bahsedilenler: @diciotto

O osos11
geçen ay (108 mesaj)
Ben kullanıyorum şimdilik memnunum.

İlk gördüğümde yani bu haftanın başında fiyatı 189,80₺ idi.
Çarşamba günü 194,80₺ oldu.
Dün gördüğümde 214,80₺ olmuş.

Alacaklar beklemesin derim fiyatlar tırmanıyor.
Ben n11 üzerinden kupon ile almıştım. 179,80₺ tuttu.
İ inferior
geçen ay (205 mesaj)

U umut8194
geçen ay (3 mesaj)
Sanırım sorun benim telefonda. Deji bataryayı aldım. Önceki yan sanayi pil hızlı şarjı tam desteklemşyordu, bi mavi bi kırmızı ışık falan yanıyordu bu full hızlı şarjda ve telefon inanılmaz ısınıyor.

Biraz gözüm korkmuyor değil. Pubgde hücresel veri artı şarjda oynarken bu kadar ısınıyor. Tabi ben telefonu çok hor kullandım yıllardır. Isınma olayına alıştım, oyun fln oynatmıyor artık kasmaktan ama en son bu kadar ısındıpında şarj kablosundan dumanlar çıkmıştı nitekim şarj kablosunun girişi de sıcak. Sizde de ısınıyor mu? Acuda pil sıcaklığı 40 derecenin üstünde şarjdayken tabi telefonu da kullanıyorum basit bi oyun oynarken. Belki de bu yüzdendir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

İ inferior
geçen ay (205 mesaj)
ben hızlı şarj kullanmıyorum. deji batarya ile hızlı sarj desteği bile denemedim. şuan deji batarya bir günü rahat çıkarıyor. oyun oynamadan 2 günü çıkardı. telefonum hiç ısınmıyor. eşimin orijinal huawei sarj aletini kullanıyorum ama bir şey farkettim, soket type c olmasına rağmen ilk taktığımda sarj olmuyorsa kabloyu ters çevirip takınca sarj oluyor artık. garip bir durum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @umut8194

O osos11
geçen ay (108 mesaj)
@umut8194
Ankara'da yaşıyorum. Hızlı şarj esnasında en fazla 41 derece olduğunu gördüm. Cihaz şarj olurken pek kurcalamıyorum. Oyun deseniz zaten yok. Bu konuda pek bir yorum yapamayacağım.
Cihaz uygulama açılışında veya uygulamalar arası geçişlerde gayet seri. Donma kasma gibi bir durum batarya değiştirmeden önce veya sonra yaşamadım. Donanımı çoğu oyun için hâla yeterli seviyede. Siz ya telefonu sıfırlayın ya da Rom'u değiştirin.
İ inferior
geçen ay (205 mesaj)
bir hafta sonraki durum bu şekilde, her gün ortalama 6 saat ekran süresi. oyun, navigasyon, mobil veri falan karışık. telefon ilk günkü batarya performansına döndü.

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C cloves
3 hafta (357 mesaj)
Daha önceden n11 den aldığım batarya da ömrünü doldurdu bu dejinin altında öne plus5 ve + için yazıyor siz xiaominin kini alırken pil kapasitesi yüksek diyemi tercih ettiniz. Normalde 5 için batarya vardahttps://www.deji.com.tr/oneplus-5-oneplus-5t-mucize-batarya-deji< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @f_koca5055

O osos11
2 hafta (108 mesaj)
Çünkü batarya çıkalı 2 ay oldu olmadı. Arkadaş ise değişimi bakın ne zaman yapmış. :)
Bu mesajda bahsedilenler: @cloves

C cloves
4 gün (357 mesaj)
benimde ekran gitti değişmesi lazım uygun satan neresi var yada ekran değişimi yaptıran varmıDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.