Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
'Ölmeden evvel ölünüz.' Bedenlerimiz sadece birer araç mıdır?

K Kuasar.p Konu Sahibi
10 ay (53 mesaj)
Hani Rabbin (ezelde) Âdemoğullarının sulplerinden zürriyetlerini almış, onları kendilerine karşı şahit tutarak, “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” demişti. Onlar da, “Evet, şahit olduk (ki Rabbimizsin)” demişlerdi. Böyle yapmamız kıyamet günü, “Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir. (Araf 172)

De ki: “O, sizi yaratan ve size kulaklar, gözler ve kalpler verendir. Ne kadar da az şükrediyorsunuz!” (Mülk 23)

Sonra onu şekillendirip ona ruhundan üfledi. Sizin için işitme, görme ve idrak duygularını yarattı. Ne kadar az şükrediyorsunuz! (Secde 9)

Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının, O’na yaklaşmaya vesile arayın ve O’nun yolunda cihad edin ki kurtuluşa eresiniz. (Maide 35)

Onlar; başlarına bir musibet gelince, “Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah’a aidiz ve şüphesiz O’na döneceğiz” derler. (Bakara 156)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuasar.p -- 29 Ocak 2021; 2:2:29 >


M mhmt042
9 ay (1957 mesaj)

K Kuasar.p Konu Sahibi
8 ay (53 mesaj)
Ruhun.
Bu mesajda bahsedilenler: @mhmt042

A ATROMITOS
2 ay (96 mesaj)
bedeniniz ruhunuzun bu dünyada yaşamasını sağlayan organik bir araçtır tıpkı bir dalgıç elbisesi gibi ama ruhla bütündür bu dünyada beraber var edilir cennette ise ruhunuz oranın şartlarında var edilir.

ölüm bir kurtuluştur bu gün zevk sefa içinde yüzenler öyle sananlar vücut yıprandıkça acı çekmeye başlarlar hastalıklar yorgunluk psikolojik şoklar bedeni yorar insan ömrü bu etkenlere dayanabilecek kadardır bundan fazlasına ruh dayanamaz büyük acılar çekmeye başlar acı çeken ruh ve beden in sınırı vardır akıl da acı çeker vücut eskir yıpranır ölümsüzlük iyi bir şey değildir çünkü dedik insan ömrü en fazla bedeninin ve ruhunun dayanabileceği kadardır bu sınır aşılırsa acılar hayal kırıklıkları hastalıklar ve dünyanın gerçek yüzü açığa çıktıkça baskı artar dayanılmaz boyutlara ulaşır öyle birikirler ki artık dayanamaz ve tüm bunların sonlanması için yalvarmaya başlarsınız
diyelim ki bedenen yıpranmıyorsunuz bu sefer dünyanın şartları ve kuralları zorlamaya başlar
afetler yangınlar seller trafik kazaları depremler vs hepsinden kurtulamazsınız psikolojik travmaların üst üste birikmesi sizi çıldırtmaya yeter.

ölüm bazen bir kurtuluştur.

o kadar acı çekersin ki can verirken gülümsersin.

karamsar olmaya gerek yok önemli olan bize verilen bu sürede güzel şeyler yapıp vakti geldiğinde artık zaten yapılacak bir şey de kalmadığında sınav sonlandığında acıları dağ yapmadan bu pek te adil olmayan dünyadan ayrılmak ve huzura kavuşmaktır.

gün güne benzer her gün aynı şeyler yapılır ve de ja vu lar zaten sizin aslında var olmuş olduğunuza şahitlik etmez.

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=RAVTtgl45oU
beden bir araçtır dedik allah isterse bugün gününü gün eden birinin bir gün bir köle hatta bir baska canli bir hayvan olarak bile geri dondurulmesinin mumkun oldugunu gorebiliriz.bunu elbet bilemeyiz.

şu kitapta yazılanları okuyun bakın o müslümanlar gibi giyinip müslümanlara kıyan kafir uşaklarının bu kitabı anlamış gibi bir halleri var mı müslüman olmak öyle kolay değil onlarda bu yazanları anlayacak kalp ve akıl var mı bunları okuyan öyle şeyler yapar mı sizin o gördükleriniz o kafirlerin iftiralarıdır.kurtulanlar sadece bu kitabı gerçekten anlayanlardır.

neden bu kadar acı çekiyoruz diyenler var

ilk olarak acıların çoğunun kaynağı insanın kendi kendisidir herkes iyi olsa burası da bir cennet gibi olabilir

ama insan cennetten kovulmuştur bunu hak ettiğini haberlerde her gün izliyorsunuz
ceza için buradayız bu gün keyif yapanlar yarın ceza çekecektir gülümseyen resimlerine bakmayın yarın o resimler değişecektir.

yakınlarda bir harabede yaşayan bir adam vardı kendi halinde bir adamdı ev neredeyse yıkılacak hayvanları besleyen çocuklara hediyeler alan ama dışarıdan baksanız fakir garip deyip selam bile vermezdiniz

o takım elbiselilerin kibirli boş beylerin görünce çıkarıp az bahşiş vermeyi düşüneceği şekilde

adam öteki dünyaya göçtüğünde o harabe evinden bütün zenginlerin rüyasında bile göremeyeceği şeyler çıktı.nadir ve bulunmayan sanat eserleri

tanıyan biri bir gün söyledi o adam o zenginim diyenlerden yüz kat daha zengindi ama insanların sahteliğinden o kadar bıkmıştı ki içine kapanıp yok olup gitti.

ama ne yaparsa yapsın o biriktirdikleri yine o sahte insanlara kaldı eminim ki onlara da yaramamıştır o sahte insanların asıl hazinenin o adam olduğunu görememeleri çok acıdır.yaşam nedir ölüm nedir gerçek nedir kaçınız gerçekten biliyorsunuz ki

< Resime gitmek için tıklayın >


buraya eklenen haberler editlenen yazılar ile aynı güne ait

fazlası her gün haberlerde ve çevrenizde zaten bolca var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATROMITOS -- 30 Ekim 2021; 0:28:46 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.