Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
814
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Okulda ağ kurmak istyoruz...

M mk370 Konu Sahibi
11 yıl (1863 mesaj)
Arkadaşlar merhaba yarın 3 arkadaş dizüstü bilgisayarlarımızı getiriyoruz okula ve LAN'dan bağlanmak istiyouz birbirimize.
Alet edevat olarak 4 portlu kablosuz modemimiz var ve herkes ethernet kablosu getirecek nolur nolmaz kablolu da bağlanabiliriz diye.
Şimdi bu 3 bilgisayarı nasıl bağlayabiliriz birbirine ki internet kafelerdeki gibi LAN'dan birbirimizi görelim?.. (Yalnız bir arkadaş vista sorun olur mu bu konuda ?)
A ASiL35
11 yıl (3242 mesaj)
3 arkadaşta kablosuz olarak modeme bağlanırsanız aranızda ağ bağlantısı kurulmuş olur zaten ekstradan birşey yapmanıza gerek yok. kopmalar filan yaşarsanız kabloyla bağlanın.
K Kumandan
11 yıl (7207 mesaj)
Oyun oynayacaksanız wireless ile pek sağlıklı olmayacaktır, kablo kullanmanızı tavsiye ederim.
Kabloları modeme direk bağlayıp otomatik ip ile hepiniz ağa dahil olabilir ve rahatça oyun oynayabilirsiniz ama güvenlik duvarı ve antivirüs yazılımlarınızı kontrol etmek şartı ile.
M mk370 Konu Sahibi
11 yıl (1863 mesaj)
tamam arkadaşlar teşekkürler sadece LAN1-2-3 çıkışlarına kabloyla bağlanmak yeterli yani
bu arada otomatik ip atama nasıl oluyordu
K Kumandan
11 yıl (7207 mesaj)
sadece kabloyu modeme tak keyfine bak şeklinde oluyor :)DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.