Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
184
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Okul Birinciliği mi Açık Lise mi?
M
11 ay
Er
Konu Sahibi

Ben 12. sınıf sayısalım. Bu yaz 11'i ve TYT'yi hallettim Son bir aydır da 12. sınıf sayısal konularıyla uğraşıyorum, ilk dönem konularını bitti sadece biraz daha test çözmem gerekiyor o kadar .
Okulu tamamen zaman israfı olarak görüyorum. Özellikle de sınavda hiçbir işime yaramayacağı halde görüyor olduğum almanca, ingilizce, din kültürü, felsefe, inkılap, edebiyat, beden gibi dersler iyice canımı sıkıyor. "Genel kültür" diyerek kendimi teselli de edemiyorum sonuçta müfredatın ne kadar kalitesiz olduğu ortada. Tüm bunlardan sonra açık liseye geçmeyi düşündüm ama bir ihtimal okul birincisi olabilirim. Bu ihtimal uğruna her günümün 10 saatini çöpe mi atmalı mıyım bilemiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammetcan59 -- 2 Eylül 2023; 8:31:16 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

G
11 ay
Teğmen

Kardeşim 3 gündür kimse yazmamış. Çok bilinçlisin söylediklerini düşününce hak verdim sana. En değerli şey zaman ve o dersler zaman kaybı çünkü doyurucu içerikte değil. Yine de açık liseye geç demek içimden gelmedi.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

M
11 ay
Er
Konu Sahibi

Cevabın için teşekkür ederim. Etrafımda tavsiye alabileceğim herhangi biri olmadığı gibi ailemi de ikna edemiyorum. Günlerdir açık liseye geçmenin artı ve eksilerini düşünmeme rağmen aileme bundan bahsettiğimde, anında "Olmaz öyle şey, okulsuz olur mu? Hem açık lise diploması bir işine yaramaz." diyip geçiştiriyorlar. Ne yapacağımı bilemiyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.