Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
43144
Cevap
0
Tıklama
92
Öne Çıkarma
Cevap: NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1918. sayfa)

D DRAGUT
4 ay (2369 mesaj)
Olabilir,kesin bir şey yok.Benim ilk askıya almada belge istediler,gönderdim, ban açıldı.Sonra Gigabyte eagle oc 3070 siparişini iptal ettim,sorunlu çıkabilir diye 2. banı yedim.Bundan mı kaynaklanıyor bilmiyorum,kesin bir şey diyemiyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @pilgrimage

K kaos87
4 ay (377 mesaj)
Ney gönderdiniz de açılmıştı ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @DRAGUT

P pilgrimage
4 ay (949 mesaj)
Ulan Sipariş vermeye korkuyorum anasını satayım. Amazon ki güvenin adresiydi bizim icin :) Ama Japon Amazonlar sıctı batırdı :) Bir anlasak neden patladığımızı somurecez kartları Türkler olarak :)
D DRAGUT
4 ay (2369 mesaj)
Banka kart ekstresini gönderdim,zaten isim,kartın son 4 hanesi ve adresin tek göründüğü belge odur resmi olarak.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kaos87

K kaos87
4 ay (377 mesaj)
Banka ekstresi ve kartın gideceği adres farklı benim sorunum orda sanırım
Bu mesajda bahsedilenler: @DRAGUT

F fenomenhaa
4 ay (3945 mesaj)
Caponyadan ,benide banladılar,sonra banı açtılar tüm siparişler olduğu gibi duruyordu sözüm ona ban attıklarında siparişleri sıfırlıyorlardı :)) ona göre banlananalar dikkat etsin kartı alışverişe kapatın olmadı.
W Wadjet
4 ay (4065 mesaj)
Sipariş iptali ile hesap kapanmasının ilgisi olduğunu pek sanmıyorum. Denemek için 7 tane sipariş verdim ve iptal ettim. Sonra tekrar 2-3 tane sipariş verdim halen kapatmadılar hesabı. Neye göre işlem yapıyorlar çözemedim.
E Erdo4
4 ay (5286 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: fenomenhaa

Millet bam bam bam kart alıyor,bizede galakurudan ban ban ban :))

Alıntıları Göster
Az çekmediniz şu caponlardan
E Erdo4
4 ay (5286 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: DRAGUT

Adamlar benim Galakuro'yu gönderdiler ama sonra banladılar malum..Allah'tan DHL bildirim göndermiş oradan takip ediyorum.Daha da ilginç bir şey söyleyeyim.Hesabı banladıklarında bekleyen siparişlerimi iptal edeceklerini söylüyorlardı.Daha önceden dursun diye Asus TUF OC 3070 ve Elsa 3080 siparişim vardı.Bugün banlı hesaptaki Asus'un parasını da çekmişler,bu caponlar kafayı yemiş belli.Hesabı açtırmak için mail atmıştım ama geri de dönmüyorlar :) Başka bir hesap açıp oradan chate bağlanacağım bakalım :)
Hayatımda böyle bir şeyi cidden ilk defa duyuyorum. Gerçekten çok saçma bir iş.
A avanak_abdi
4 ay (2090 mesaj)
Neredeyse tek kozu cuma akşamı indirimi desek yalan olmaz O da gitti mi pek esprisi kalmaz. Yazın bi dönem baya saçmalarılar 50tl indirip sunmalar, termal macun, fan koymalar falan ama ekimden beri fena değil yine.
Bu mesajda bahsedilenler: @BekirTemel

Z zipcikti88
4 ay (592 mesaj)
Trio ve Suprim gelirse şayet elimde ki Evga da dahil 3 ünden birini seçip diğer ikisini açık arttırmaya çıkartacağım.
İşler çok karışık kartlar hiç gelmeyede bilir. Gümrükten dönebilir. Bakalım neler bekliyor beni. Yurtdışından ürün alma limitine takılırsak durum vahim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B BekirTemel
4 ay (20696 mesaj)
30 günde 5 adetti sanırım, gerçi gümrükten dönmez, bekler bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @zipcikti88

A alpknkc
4 ay (700 mesaj)
6500₺den 2 tane TUF 3080 alan bir arkadaş vardı buralarda mi o rüyalarıma giriyor hala


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Z zipcikti88
4 ay (592 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

30 günde 5 adetti sanırım, gerçi gümrükten dönmez, bekler bence.
Evet aylık 5 ürün. Ben Ocak ayında 3 ürün aldım. Şimdi trio gelecek Ocak ayı için de, USA dan SSD gelecek. Suprim gecikse bari biraz. Onun tarihi belli değil sonuçta daha. Ama Ocak ayı için de göndermeye kalkarlarsa 2 günde TR ulaşır zaten. Göreceğiz heyecanla bekleyeceğım bu saatten sonra. Kart kovalama işi bitti bir aksilik karışıklık çıkmaz ise. Bulduklarımı konuya atar atar dururum. Yada direk sipariş geçer isteyene gönderirim. Çünkü konuya at et derken uçuyor kartlar. Kıl payı gidiyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O Omara
4 ay (2625 mesaj)
hocam takvim ayında mı 5 ürün?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @zipcikti88

Z zipcikti88
4 ay (592 mesaj)
Öyle olması lazım. Çünkü diğer türlü neye göre belirleyecekler. Ilk gelen üründen itibaren olsa benimki 7-8 olur ki sınırı aşıyor. Son ürünlerim geçmezdi gümrükten. Umursamiyor da olabilirler. Yada aramexle gelenler ayri priority kargoyla gelenler ayri olabilir ama hepsi karışık olur.

Benim bildiğim takvim ayı. Gun olarak baz almazlar diye düşünüyorum.
Bu mesajda bahsedilenler: @Omara

D dcorp
4 ay (1012 mesaj)
Bu ekran kartını Amazon.de'den denk getirdim, her şey dahil 1719 euro tuttu, anlık kur ile 15520 TL ediyor, ben de o tarz bir rakama aldım diye sevinmiştim fakat güzel bankam piyasdadan tam oalrak 60 usd kadar daha fazla paraya usd ye çevirmiş bu euroyu. O bankada euro extrem yoktu ve extrem usd kesiliyor, banka çapraz kur ile 1719 euroyu 2160 usd olarak yansıtmış kartıma (eurodan tl, tl den usd şeklinde değil, bunu teyit ettim), bu arada amazonun kendi sitesinde de usd öde seçeneği vardı ve o da 2158 usd küsürdü, sanırım bankalar değişik bir kur kullanıyor böyle işlemlerde.

Sonuç olarak bu kart bana 2160 usd yani anlık olarak 16145 liraya denk geldi. Garanti konusunda tırsmıyorum her türlü amazon arkamızda durur ama TR de satan firmanın fiyatı da uygunmuş. Yani ben karlı alışveriş yaptım hayali kurarken pek de karlı olamamışım :)

Şimdi sizlere bir sorum var:
Bugün Amazon.fr'den 1763 euroya (her şey dahil) Palit 3090 Gamerock OC denk getirdim ve euro esktresi olan kart ile ödedim. Yani ekstre günü bankama 1763 euro yatırıcam, elimde euro var, o yüzden bugünkü kurdan bana maliyeti 15920 TL diyebiliriz.

PNY'yi teslim almadan geri yollayabilirim, maalesef yola çıktı.

Şimdi 2 durum mevcut, PNY'yi geri yolladığımda bana 1719 euro geri yatıracaklar fakat bankam yine onu usd kuruna çevirip yansıtıcak, benim ödediğim rakam 2160 usd idi, yinme alengirli bir kur ile çevirirlerse belki bana 2160 usd değil de 2130 usd (rakamı salladım) geri yansıtacaklar, böyle bir senaryoda durup dururken cebimden eksta 30 usd çıkmış olur. Böyle bir ek maliyeti olabilir ürünü geri yollamamın. Ayrıca geri gitmesini bekle, iade bekle derken kartımın ekstresi çoktan gelmiş olur.

Aradaki fiyat farkı, çekeceğim zahmet, alacağım kur riski vs... Bunlar ışığında sizce bu 2 model arasında değişim yapmama gerek var mı yoksa, pny kalsın, gamerock u iptal et mi dersiniz. Gamerock daha stokta yok, 5-10 gün daha girmez, o yüzden karar vermek için birazcık vaktim var.

Tecrübeli ve bilgili arkadaşlara danışmak isterim.

(Dip not, hayır 3090 ihtiyacım yok, 3080işimi görür ama yeni fiyatlarda tüm 3080ler +12-13k bandına çıktığı için sanki 15-16k 3090 için verilirmiş gibime geldiği için aldım)


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Hicks

A avanak_abdi
4 ay (2090 mesaj)
Amazon.de'de benzer durumu yaşadı arkadaşım. 1000€'ya yakın bir laptop almak istedi. Banka parayı çekti önce, sonra kartı kapadı. İnatlaşıp üç kez yaptı bunu. En sonuncuda da onay vermeyince vazgeçti. Fakat üç kez al, iadeden baya bi para çıktı cebinden. Banka müşteri hizmetleri döviz alışveriş aynı gün çekim - iadeden fark alınmayacığını söyledi, fakat alındı. İtiraz dilekçesi de kar etmedi. Bankanızla görüşüp öyle karar verin. Döviz ekstre olsaydı hiçbir kaybınız olmazdı.
Bu mesajda bahsedilenler: @dcorp

M maximum54
4 ay (5901 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: alpknkc

6500₺den 2 tane TUF 3080 alan bir arkadaş vardı buralarda mi o rüyalarıma giriyor hala
yalma ya biz 7bine 3070 kovaliyorux :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >